Saç ModelleriSaç Kesimi

Erkek Çocuk Uzun Saç Modelleri

Erkek çocukları da kız çocukları gibi kendilerine özgü bir stile sahip olmak isterler. Kıyafetlerini ve saç kesimlerini de kendileri seçmek isteyebilir.

Hemen hemen her erkek çocuğu hayatının bir döneminde uzun saç kullanmak istemiştir. Saçlarını uzun kullanmak isteyen erkek çocuklar için pek çok model bulunmakta. Eğer erkek çocuk uzun saç modellerini merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Sizler için derlediğimiz modelleri bu yazımızda inceleyebilirsiniz.

12 13 Yaş Erkek Uzun Saç Modelleri
12 13 Yaş Erkek Uzun Saç Modelleri

Uzun Saç Modelleri Erkek Çocuğu

Uzun saç modelleri erkek çocukları arasında oldukça popülerdir. Özellikle hem doğal görüntüye sahip hem de popüler olan modellerden bir tanesi de dağınık uzun saç modelidir.

Bu model çok uzun tercih edilirse çocuklarınız oyun oynarken rahatsızlık verebilir. Bu sebeple bu saç modeli tercih edildiğinde saçları toplama ihtiyacı duyulabilir.

12 13 Yaş Erkek Uzun Saç Modeli
12 13 Yaş Erkek Uzun Saç Modeli
Erkek Uzun Çocuk Saç Modeli
Erkek Uzun Çocuk Saç Modeli

Uzun Erkek Çocuk Saç Modelleri

Erkek çocukları saç stili konusunda kendi kararlarını vermek isteyebilirler. Çocuğunuzun saç konusunda kendisini özgür hissedeceği çok fazla model vardır.

Bu modellerden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Yarım topuz saç modeli: Bu model, üstler uzun ve yanlar kısa şeklindedir. Özellikle yaz aylarında tercih edilen bu model uzun saçlar toplu kullanıldığından çocuğun hareketlerini kısıtlamaz ve gün içerisinde aktifliğini etkilemez.
  • Kuyruk model saç: Bu saç modeli son dönemlerde popülerliğini kaybetse de yaygın olarak kullanılmaya devam ediyor. Saçların sadece ense bölümünde bulunan bu saç modeli saçlarında kendi özgürlüklerini kullanmak isteyen çocuklar için önerilebilir.
  • Katlı model saç: Saçların katlı kesimi ile istenilen uzunlukta kullanılabilen bu saç özellikle dalgalı ve kıvırcık saçlı erkek çocukları için uygundur.
erkek çocuklar için uzun saç
erkek çocuklar için uzun saç
Erkek Çocuk Uzun Saç Modeli
Erkek Çocuk Uzun Saç Modeli

Küçük Erkek Çocuğu Uzun Saç Modelleri

Küçük erkek çocuklarının saç şekillerine karar vermeden önce saç şekli ve saç yoğunluğuna dikkat edilmelidir. Küçük yaşlarda yapılan aşırı bakım, kesim, boya gibi işlemler çocuğunuzun saçlarına ve saç derisine zarar verebilir.

Erkek Çocuk Uzun Saç Modelleri
Erkek Çocuk Uzun Saç Modelleri

Küçük yaşlarda saçları gür ve uzamaya meyilli olmayan çocuklar için çok fazla uzun saç modeli bulunmamaktadır. Ancak çocuğunuzun saçları yaşına rağmen uzun ve gür ise doğal haline bırakabilirsiniz.

Doğal halinde uzayan saçlar eşit boyutta kesilerek istenilen uzunlukta saçlar elde edilebilir. Böylelikle hem çocuğunuzun saçlarına zarar vermemiş olursunuz hem de istenilen uzunlukta saçlar elde etmiş olursunuz.

Erkek Çocuk Uzun Katlı Saç Kesimi
Erkek Çocuk Uzun Katlı Saç Kesimi
Erkek Çocuk Uzun Düz Saç
Erkek Çocuk Uzun Düz Saç

Erkek Çocuk Uzun Bağlı Saç Modelleri

Günümüzde erkekler arasında yaş grubu fark etmeksizin kullanılan modellerden bir tanesi de bağlı saç modelleridir. Hem modern hem de modaya uygun olan bu saç stili çocuklar arasında da oldukça popüler hale gelmiştir. Saçlarını bağlı kullanmayı tercih eden kişilerin günlük yaşantılarında saçlarına sık sık şekil vermeleri gerekmez. Bu sebeple kullanımı oldukça kolaydır.

Erkek Çocuk Uzun Düz Saç Modeli
Erkek Çocuk Uzun Düz Saç Modeli

Katlı kesim saç modeli, yarım topuz saç modeli, uzun fade ve dalgalı uzun boy saç kesimi erkek çocuklarının bağlı olarak kullanabileceği saç modelleri arasında yer almaktadır.

Erkek Çocuk Uzun Dalgalı Saç
Erkek Çocuk Uzun Dalgalı Saç
Erkek Çocuk Sarı Uzun Saç
Erkek Çocuk Sarı Uzun Saç

Erkek Çocuk Saç Modelleri 14 Yaş

14 yaşındaki erkek çocukları bu dönemde dış görünüşlerine önem vermeye başlamıştır. Arkadaşlarından güzel yorumlar almak isterler ve bu nedenle iyi bir model bulma arayışına girerler. 14 yaş erkek çocukları arasında en çok tercih edilen stil klasik saç modelidir. Bu model çok abartı değildir, sade ve adından da anlaşıldığı gibi klasik bir kesimdir.

Erkek Çocuk Kahküllü Uzun Saç Modelleri
Erkek Çocuk Kahküllü Uzun Saç Modelleri
Erkek Çocuk Ense Uzun Saç Modeli
Erkek Çocuk Ense Uzun Saç Modeli

Polboks saç modeli ise saçın sınırlarının çok belli olmadığı bir stildir ve dağınık bir kesime sahiptir.

Erkek Çocuk Çok Uzun Saç Modeli
Erkek Çocuk Çok Uzun Saç Modeli

Erkek Çocuğu Uzun Dalgalı Saç Modelleri

Erkek Bebek Uzun Saç Modelleri
Erkek Bebek Uzun Saç Modelleri

Uzun dalgalı saç modelleri kıvırcık veya dalgalı saçlar için uygun olan bir stildir. Bu model sayesinde kıvırcık saçlar daha dolgun bir görünüme sahip olabilir. Ancak kadın veya erkek fark etmeksizin kıvırcık saçların bakımının çok zor olduğunu söyleyebiliriz.

Erkek bebek saç kesim modelleri ile detaylı bilgiye linke tıklayarak ulaşabilir ve 25’den fazla modeli inceleyebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu