Saç BakımıSaç BoyamaSaç KesimiSaç ModelleriSaç Rengi

En İyi Saç Renkleri ve Hangi Cilt Tonlarıyla Uyumlu Oldukları

Bazen sadece görünümümüzde bir değişiklik olsun isteriz. Dahaaçık tonlardabir saç rengi mi, yoksa daha koyu mu? Saç rengini değiştirmek zevkli olduğu kadar, renk seçimi biraz zorlu bir süreç. Sürekli kendimize aynı soruyu sorarken buluruz, ” Hangi saç rengi bana uygun olur?”.

Bir ünlüde veya arkadaşında görüp, beğendiğin bir saç rengi sana uymayabilir. İşte bunun nedeni cilt renginin farklı olmasıdır. Bu yazımızda cilt tonlarıyla hangi saç renklerinin uyumlu olduklarını, cilt tonunu nasıl bulabileceğini detaylı bir şekilde anlatacağız.

Cilt Alt Tonu Nedir?

Cilt alt tonu, ten renginizin aksine genelde sıcak ve soğuk ton olmak üzere iki çeşit olarak öne çıkar. Bunun dışında nadiren de olsa nötr cilt alt tonuna sahip olan kişiler de vardır. Soğuk ve sıcak cilt alt tonu size uygun olacak çeşitli bakım ürünü, makyaj, kıyafet rengi gibi konularda fikir verir.

Cilt Alt Tonu Testi Nasıl Yapılır?

Cilt Alt Tonu Testi Nasıl Yapılır
Cilt Alt Tonu Testi Nasıl Yapılır

Cilt alt tonunu öğrenmenin en yaygın yöntemi bilenlerde yer alan damarlar ile yapılan testtir. Güneşli ve ışığın iyi olduğu bir zaman diliminde bileklerinizi inceleyerek cilt alt tonunuzu öğrenebilirsiniz.

Damarların rengi yeşil ya da yeşile yakın bir renkteyse cilt alt tonunuz sıcak, mavi ve maviye yakın renkte ise cilt alt tonunuz soğuk denebilir. Eğer iki renge de yakınlık gösteriyorsa nötr cilt alt tonuna sahipsin demektir ancak bu oldukça az rastlanan bir durumdur.

Nötr cilt alt tonu tenin üst rengi ile aynı özelliklere sahiptir ve bu durumda göz rengin ile kendine uygun seçimler yapabilirsin. Cilt alt tonunu öğrendikten sonra sıra buna uygun olan renkleri öğrenmeye geliyor.

Sıcak Cilt Renkleri

Buğday cilt tonu: Çikolata, kahve tonları, koyu kestane ve kumral tonlar bu cilt tonuna en uygun renklerdendir.

Esmer cilt tonu: Siyahın ve kahverenginin tüm tonlarının yanı sıra, kızıl tonları da esmer tenlilerin tercih etmeleri gereken renkler.

Sıcak Cilt Renklerine Uygun Saç Renkleri

Sıcak Cilt Renklerine Uygun Saç Renkleri
Sıcak Cilt Renklerine Uygun Saç Renkleri

Bronz kahve saç rengi: Bronz kahve saç rengi buğday ten rengine sahip olanlara çok yakışıyor! Bu havalı mı havalı saç rengine L’Oréal Paris Casting Crème Gloss 680 Bronz Kahve ile bu saç rengine kolayca ulaşabilir, süper parlak saç renginle hava atmaya başlayabilirsin.

hande erçel saç rengi bronz kahve
hande erçel saç rengi bronz kahve

Kestane saç rengi: Gizemli ve bir o kadar da çekici kestane saç rengi buğday ten renklerinin yanı sıra esmer ten renklerine de yakışıyor. Hemen bu rengi denemek istersen L’Oréal Paris Casting Crème Gloss 400 Kestane rengini deneyebilirsin. Bizce sana çok yakışacak!

Buzlu Kestane Saç Stilleri
Buzlu Kestane Saç Stilleri
Buzlu Kestane Saç Rengi Nasıl Bir Renk
Buzlu Kestane Saç Rengi Nasıl Bir Renk

Altın çikolata saç rengi: Nefis altın parlamalarla, çikolata kahvesini birleştiren bu süper parlak saç rengi, ışıl ışıl bir görünüm yaratıyor! L’Oréal Paris Casting Crème Gloss 503 Altın Çikolata saç rengi, buğday ten rengine sahip olanların bir sonraki saç rengi olmaya aday!

çikolata rengi Sombre Saç Rengi
çikolata rengi Sombre Saç Rengi

Parlak kumral saç rengi: Kumral saç renginin büyüleyici tavrı, tüm bakışları üzerinde toplamana yetecektir. Casting Crème Gloss 700 Parlak Kumral rengi ile en doğal, en parlak görünüme ulaşabilirsin.

Ela Göze Hangi Saç Rengi Yakışır küllü kumral
Ela Göze Hangi Saç Rengi Yakışır küllü kumral
Çağla Şimşek Işıltılı Kumral Saç Rengi
Çağla Şimşek Işıltılı Kumral Saç Rengi

Soğuk Cilt Renkleri

Beyaz cilt tonu: Aslında tüm saç renkleri beyaz tenlilere yakışabilir ama en çok uyan renkler arasında buzlu çikolata kahve, bakır, küllü kahve gibi küllü tonlar ve kızıl tonları sayılabilir.

Pembe cilt tonu: Sarının tüm tonları bu ten rengiyle uyum sağlar.

Soğuk Cilt Tonuna Uyumlu Olacak Saç Renkleri

Soğuk Cilt Tonuna Uyumlu Olacak Saç Renkleri
Soğuk Cilt Tonuna Uyumlu Olacak Saç Renkleri

Buzlu çikolata saç rengi: Buzlu çikolata kahve saç rengi, özellikle beyaz ten rengine sahip olanlarda harika görünen bir tondur. Casting Crème Gloss 515 Buzlu Çikolata ile saçlarını hemen buzlu çikolata rengine dönüştürebilirsin.

Beyaz Tenlilere Soğuk Sarı Yakışır Mı
Beyaz Tenlilere Soğuk Sarı Yakışır Mı

Parlak küllü sarı saç rengi: Pembe-beyaz ten rengine sahipsen ve sarı saçlarının doğal rengini soğuk yansımalarla aydınlatmak istersen parlak küllü sarı, tam sana göre bir renk seçimi olacaktır. Casting Crème Gloss 810 Parlak Küllü Sarı’nın saçlarına vereceği nefes kesici parlaklıkla ışık saçacaksın.

Bitter çikolata saç rengi: Atın ışıltılı dokunuşlarla kahverengi saçlarının rengine canlılık katar, ekstra parlaklık verir! Beyaz ten rengine en çok yakışan koyu ton olan bitter çikolata rengini Casting Crème Gloss 323 Bitter Çikolata rengiyle elde edebilirsin.

Küllü kumral saç rengi: Küllü kumral saç rengi de soğuk yansımalarıyla soğuk cilt tonuna sahip olanlara en çok yakışan saç renklerinden biridir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu