Saç RengiSaç BakımıSaç BoyamaSaç KesimiSaç Modelleri

Çilek Kızılı Saç Rengi ve Tonları

Saçlarda kızıl renk tonu sevenler ve hayranları için, son yılların trend saç renklerinden biri de çilek kızılı saç rengi seçeneğidir. Dikkat çekici olan çilek kızılı saç rengi, iddialı olmayı sevenler için oldukça iyi bir seçenektir. Kırmızın parlak duruşu size de farklı bir görünüm sağlayacaktır.

Açık Çilek Kırmızı Saç Rengi
Açık Çilek Kırmızı Saç Rengi

Kırmızı tonlarına çileğin renk tonu eklendiğinde, kırmızı ve pembemsi bir renk karışımı karışımıza çıkmaktadır. Çilek renginin kızıl ile buluşması; renkli ve farklı tarza sahip saç rengi sevenler için güzel bir tercih olmaktadır.

Çilek Kırmızısı Saç Rengi ve Modeli
Çilek Kırmızısı Saç Rengi ve Modeli

İlk defa yaptırmak isteyenler biraz tereddüt edebilir, fakat ten renginize uyum sağladığı zaman oldukça güzel ve çekici görünmektedir. Ama belirtmek isteriz ki ten renginize uyum sağlaması oldukça önem taşımaktadır. Ayrıca parlak ve canlı bir renk tonu olduğundan dolayı, rengi taşıyabilmenizde diğer önemli husustur.

Çilek Kızılı Saç Rengi Tonları
Çilek Kızılı Saç Rengi Tonları

Çilek Kızılı Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Çilek kızılı saç rengi dikkatinizi çekmiş olabilir. Dikkat çekici ve iddialı saç renkleri arasında yer alan çilek kızılı saç rengini çoğu kişi yaptırmayı bir kez bile olsa düşünmüştür. Fakat yakışıp yakışmadığına karar veremeyen kişi sayısı da en az boyatmak isteyen kişi sayısı kadar fazladır.

Çilek Kızılı Saç Rengi Nasıl Elde Edilir
Çilek Kızılı Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Öncelikle belirtmek isteriz ki size yakışan saç rengi ile daha bakımlı ve güzel gözükmeniz mümkündür. Bu nedenle saç bakımında öncelik saçlarınızın rengidir. Bu nedenle tenine uyum sağlamayan bir saç rengini yaptırmamanızı öneririz.

Kızıl tonları genellikle açık tenli kişilere daha çok yakışır. Yüzü daha aydınlık gösteren açık renkler, koyu ten rengine sahip kişiler tarafından da tercih edilse de hoş bir uyum göstermez. Bu nedenle özellikle açık ten rengine sahip kişilere daha çok yakışır. Çok açık tenli olmanıza gerek yok, fakat koyu tenli de olmamanız gerekir.

Çilek Kızılı Saç Modelleri
Çilek Kızılı Saç Modelleri

Çilek Kızılı Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Çilek kızılı saç rengi yaptırmak isteyenler, profesyonel yardım alabilir. Ya da saçlarınız açık tonlarda ise evinizde saçlarınızı kolay bir şekilde boyayabilir.

Dilediğiniz bir markanın boyasını tercih edebilirsini ve saç boyası paketinin arkasında yer alan maddelere uyarak boyanızı hazırlayarak çilek kızımı saç rengine sahip olabilirsiniz. Evde ya da profesyonel şekilde kuaförlerde yaptıracak olanlar için işlemler değişebilir. Evinde saçlarını boyayacaklar dilerse içine farklı renk tonu da karıştırabilir. Ya da öncelikle koyu saçlarınızı açabilir, ardından çilek kızılı ile saçlarınızı boyayabilirsiniz.

Çilek Kızılı Saç Boyası Numaraları
Çilek Kızılı Saç Boyası Numaraları

Özellikle saçları koyu renge sahip olanlar için, profesyonel yardım almalarını şiddetle tavsiye ediyoruz. Çünkü, saç rengi koyu olanlar evlerinde çilek kırmızı rengine sahip boyayı saçlarına direk uyguladıklarında, ilk etapta bu renge ulaşmaları oldukça zordur.

Çilek Kızılı Saç Rengi
Çilek Kızılı Saç Rengi

Evde yapmak istiyorsanız da birkaç işlem sonra bu renge ulaşacağınızı göz önüne almanız gerekir. Çilek kızılı saç rengi, doğal saçlara daha iyi tutacaktır. Ayrıca rengi açılmış saçlara da iyi bir şekilde tutar. Fakat saç tiplerine göre tutma oranı değişebilir.

Ancak şunu da belirtmeliyiz ki Palette saç boyası markasında çilek kızılı saç tonunu arıyorsanız; Palette’de çilek kızılı tonu “Şarap Kızılı “ olarak geçmektedir.

Kahverengi Çilek Kırmızısı Saç Rengi
Kahverengi Çilek Kırmızısı Saç Rengi

Çilek Kızılı Saç Boyası Numaraları

  • Sea Color 5/65
  • Garnier 5/62
  • Golden Beauty 5/65
  • Wella Koleston 5/66
  • Palette Deluxe 7/887

Çilek Kızılı Saç Modelleri

Uzun ve dalgalı saçlara sahipseniz çilek kızılı saç rengi saç modeli size çok yakışacaktır.

Öncelikle zeminde güzel bir çilek kızılı saç rengini elde ettikten sonra altın rengi balyajlar ve daha koyu renkte gölgelendirmeler yaparak mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Kıvırcık saç modeline sahip olan kişilerde de çilek kızılı saç rengi çok hoş durmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu