Saç RengiSaç Boyama

Buzlu Kestane Saç Rengi ve Modelleri

Kestane kahvesi, her zaman tüm bakışları üzerinde toplayan bir sonbahar rengidir. Az bakım gerektiren, şık ve modern bir görünüm arıyorsanız, kestanenin en güzel tonlarından buzlu kestane saç rengi tam aradığınız renk olabilir.

Peki bu zengin buzlu kestane saç rengi nasıl bir renk? Kimlere yakışır? Buzlu kestane görünümünü elde etmek için ihtiyacın olan en iyi kestane kahvesi saç boyası hangisi? İşte merak ettiğiniz tüm detaylar.. 

Buzlu Kestane Saç Rengi Kimlere Yakışır
Buzlu Kestane Saç Rengi Kimlere Yakışır

Buzlu Kestane Nasıl Bir Renk? 

Saç renkleri için yeni fikirler ararken bu trendler arasında iyi yeniyi bulmak zor olabilir. Ancak asla modası geçmeyecek bir renk arayışındaysanız buzlu kestane rengi bu arayışınıza son verebilir. Soğuk yansımalara sahip buzlu kestane saç rengi, parlak, canlı, kızılımsı alt tonlarına sahiptir.

Koyu Buzlu Kestane Saç Rengi
Koyu Buzlu Kestane Saç Rengi

Kızıl, bakır ve çikolata karışımı bu renk en çok soğuk ten tonlarına sahip olanlar için uygundur,  küllü kahve gibi renklerle de karıştırılarak saça farklı bir derinlik kazandırılabilir.

Iced Chestnut Hair Color
Iced Chestnut Hair Color

Buzlu kestane rengi az bakım gerektiren, çok boyutlu kalıcı bir görünüm sunar ve sarı balayaj, karamel ve sarı ombre gibi renk trendleri için harika bir temel oluşturur. Buzlu kestane saç rengi koyu kumral, küllü kestane vb. diğer birçok renge ton olarak benzer.

Buzlu Kestane Saç Stilleri
Buzlu Kestane Saç Stilleri

Doğal saç renklerinden vazgeçemiyorsanız buzlu kestane kahvesini yeni gözde renginiz yapmalısınız. Herkese uygun çeşitli buzlu kestane tonları vardır, aynı zamanda saça güçlü bir parlaklık veren, az bakım gerektiren bir renktir. Tam bir renk dönüşümü yapmaya hazır değilseniz, bazı parlak düşük ışıklarla başlayabilir veya kestane kahvesi bir balayajı deneyebilirsiniz. 

Buzlu Kestane Saç Rengi Nasıl Elde Edilir
Buzlu Kestane Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Buzlu Kestane Saç Rengi Boya Numaraları 

Zaten kahverengi olan saçlarınıza kestane rengi bir ton eklemek, saçınızın sıcaklığını ve hacmini artırmak için güzel bir yoldur. Buzlu kestane saç rengi, zengin yansımalarının muhteşemliğinin yanı sıra, oldukça çok yönlü bir renk olduğu için sıklıkla tercih ediliyor.

Buzlu Kestane Saç Rengi
Buzlu Kestane Saç Rengi

Kalıcı besleyici bir buzlu kestane saç boyası, saçlarınızı evinizin rahatlığında boyamanıza olanak vererek size zengin doğal görünümlü ve uzun ömürlü şık bir görünüm kazandırır. Buzlu kestane saç rengi için boya numarası önerilerimiz; 

  • Garnier Çarpıcı Renkler 4.15 Buzlu Kestane 
  • Pure Color 7-0 Buzlu Kestane  
  • L’Oréal Paris Casting Créme Gloss Cool Brunette 4102 Cool Kestane 
Buzlu Kestane Saç Rengi Tonları
Buzlu Kestane Saç Rengi Tonları

Buzlu Kestane Saç Rengi Kimlere Yakışır? 

Açık, koyu, küllü, kumral.. Pek çok kestane  saç rengi tonu mevcut. Bunlar arasında buzlu kestane tonu doğal kahverengi saça ekstra yoğun ve parlak görünüm katmak ve daha zengin bir görünüm yaratmak için muhteşem bir renk. Bu zengin, ışıltılı yansımalar, saç rengi ve dokusu ne olursa olsun saça parlaklık ve boyut katar.  

Buzlu Kestane Saç Rengi Nasıl Bir Renk
Buzlu Kestane Saç Rengi Nasıl Bir Renk

Buzlu kestane saç rengi buğday ve açık ten rengine sahip kadınlar için ideal bir renk. Daha esmer bir ten renginiz varsa sıcak kestane tonları tercih etmelisiniz. Soğuk alt tonlu ciltler için zıtlıklar birbirini çeker.

Buzlu Kestane Saç Rengi Boya Numarası
Buzlu Kestane Saç Rengi Boya Numarası

Çok koyu saçlar, önceden boyanmış saçlarda doğru kestane rengini elde etmek için ön açma gerektirebilir. Bu renk çok yönlüdür ve istenen sonuç eşit bir doğal saç rengi ise her yere uygulanabilir. Alternatif olarak, çok boyutlu bir görünüm için buzlu kestane ombre veya vurgularla biraz farklılık yaratabilirsiniz.

Buzlu Kestane Saç Modelleri
Buzlu Kestane Saç Modelleri

Buzlu Kestane Saç Rengi Galerisi

Açık Buzlu Kestane Saç Rengi
Açık Buzlu Kestane Saç Rengi
Buzlu Kestane Saç Rengi Kime Yakışır
Buzlu Kestane Saç Rengi Kime Yakışır

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu