Saç RengiSaç BakımıSaç BoyamaSaç KesimiSaç Modelleri

Böğürtlen Kızılı Saç Rengi ve Tonları

Saçlarını ilk kez boyayacaksan kendini böğürtlen  kızılı saç renginin büyüsüne teslim edebilirsin, üstelik bu renge ulaşmak sandığından daha kolay!

Kızıl tonları herkesin en az bir kez denemeye merak duyduğu saç renklerinin başında geliyor. Sanılanın aksine her ten rengine yakışan kızıl saç rengini bulmak hiç de zor değil. Fakat bugün kızılın spesifik bir tonuna odaklanıyoruz: Böğürtlen kızılı!

Böğürtlen Kızılı Saç Rengi Tonları
Böğürtlen Kızılı Saç Rengi Tonları

Bu saç rengi son dönemlerde TikTok’ta bir hayli meşhur. Saçlarını yıllardır kızıla boyayan kişiler  böğürtlen kızılının etkileyici tonuna kayıtsız kalamadı. Bizzat deneyip hayran kalınan böğürtlen kızılı saç rengine dair bilmen gereken tüm detayları makalemizin devamında bulabilirsin.

Böğürtlen Kızılı Saç Rengi Nasıl Elde Edilir
Böğürtlen Kızılı Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Böğürtlen Kızılı Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Böğürtlen kızılı saç rengi, çilek kırmızısı kadar yoğun pembe olmasa da pembe yansımalı bir renk. Bu sayede turuncu yansımalar içeren şarap kızılından ve mor tonlarına daha yakın olan vişne kızılı saç renginden ayrılıyor.

Böğürtlen Kızılı Saç Rengi küt kesim
Böğürtlen Kızılı Saç Rengi küt kesim

Saçının baz rengine ve boyama sıklığına bağlı olarak boya işleminden sonra farklı tonlar elde etmen çok doğal. Bu nedenle kızıl saç boyası seçerken sadece kutunun üzerindeki renge değil, kutunun arkasında yer alan renk kartelasına dikkat etmen gerekiyor.

Böğürtlen Kızılı Saç Rengi Kimlere Yakışır
Böğürtlen Kızılı Saç Rengi Kimlere Yakışır

Böğürtlen kızılı elde edebileceğin tonlardan biri olarak sana L’Oréal Paris Excellence Intense Saç Boyası 6.66 Yoğun

Kızıl tonunu önerebiliriz. Loreal 6.66 yoğun kızıl saç boyasıyla böğürtlen kızılına kavuşmak için saç rengini açtırman gerekmiyor.

Çünkü L’Oréal Paris Excellence Intense saç boyası, geliştirilmiş özel formülü sayesinde koyu renk saçlarda dahi etkili bir sonuç elde etmeyi sağlıyor. Yüzde 100 beyaz kapama özelliğiyle diplerden çıkan beyazları dert etmene de gerek yok!

Böğürtlen Kızılı Saç Rengi Kime Yakışır
Böğürtlen Kızılı Saç Rengi Kime Yakışır

L’Oréal Paris Excellence Intense saç boyasının içinden çıkan pH dengeli boya sonrası bakım şampuanı ve ağırlaştırmayan besleyici maske çıkıyor. Bu sayede yakut kızılı saç boyasının ardından saçlarının ihtiyaç duyduğu bakımı yapman mümkündür.

Böğürtlen Kızılı Saç Rengi Dalgalı
Böğürtlen Kızılı Saç Rengi Dalgalı

Böğürtlen Kızıl Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Kızıl saç rengi genellikle beyaz tenli insanlarla özdeşleştirilse de doğru renk tonu seçimi yapıldığında birçok insana yakışıyor. Beyaz tenliysen pembe ve kırmızı rengin ağır bastığı böğürtlen kızılı veya çilek kızılı tonlarını tercih edebilirsin.

Böğürtlen Kızılı Saç Rengi Boya Numaraları
Böğürtlen Kızılı Saç Rengi Boya Numaraları

Esmer tenliysen mor tonların ağır bastığı patlıcan moru veya vişne kızılını kullanabilirsin. Bunu yaparken ayrıca cilt alt tonunu da göz önünde bulundurmalısın. Fakat hangi tonun sana yakışacağını en iyi sen bilirsin. Bu nedenle kendini iyi hissedeceğini düşündüğün renkleri denemekten korkmamalısınız.

Böğürtlen Kızılı Saç Rengi Balyaj
Böğürtlen Kızılı Saç Rengi Balyaj

Böğürtlen Kızıl Saç Boya Numaraları

  • Loreal Paris Casting Creme Gloss 550 Böğürtlen Kızılı
  • Loreal Paris Excellence Creme 6.66 Şarap Kızılı
  • Schwarzkopf Palette Deluxe 5.889 Şarap Kızılı
  • Wella Koleston 44/66 Koyu Ateşli Kızıl
  • Loreal Paris Excellence İntense 6.66 Yoğun Kızıl
Böğürtlen Kızılı Saç Rengi açık
Böğürtlen Kızılı Saç Rengi açık

Böğürtlen Kızıl Saç Modelleri

  1. Bob kesim kızıl saç modelleri bu sezon biraz daha farklılaşıyor. Çok hafif katlara sahip olan bu yeni nesil bob kesimde hacim ön planda! Sen de kırmızı saç modellerini denemek istersen, saçlarını boyun hizasında kestirip, aralara uzunlu kısalı katlar attırabilirsin.
  2. Lob da denilen uzun bob saç kesiminin kâküllü versiyonu da çarpıcı bir görünüm elde etmen için ideal! Kâküllerin tepe noktasından başlayıp göz hizana kadar inebilir.
  3. Erkekler arasında çok popüler olan undercut saç kesimi bu sezon kadın saç trendlerine de yansıdı! Kulak üstü ve ense kısmının çok kısa, hatta tıraşlı olduğu, üst ve ön kısımların daha uzun olduğu undercut saç kesimiyle kızıl saçlarınla fark yaratabilirsin!
  4. Birkaç senedir trend olan pixie saç kesimi, ilk bakışta maskülen bir saç kesimi gibi görünse de, özellikle kızıl saçlar deneyince tamamen feminen bir görünüme dönüşüyor! Kızıl saç tonlarına Pixie kesim çok yakışıyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu