Saç Rengi

Beyaz Tenlilere Hangi Saç Rengi Gider?

İnsanların ilk bakışta beğenilmesini sağlayan şeylerin en başında kesinlikle saçların rengi ve modeli gelir. Ten renginize göre bir saç rengi ve yüz tipinize uyumlu bir saç modeli mutlaka vardır. Burada önemli olan doğru tercihler yapmaktır. Bu yazımızda açık veya beyaz tenlilere yakışan saç renklerinden söz edeceğiz.

Beyaz Tenlilere Kumral Saç Yakışır Mı
Beyaz Tenlilere Kumral Saç Yakışır Mı

Beyaz Tenlilere Hangi Saç Rengi Yakışır?

Beyaz tenlilere yakışmayan renk yok denecek kadar azdır. Örneğin siyah, koyu kahverengi, koyu kestane gibi koyu tonlar beyaz tenle müthiş bir zıtlık yakalayarak daha dinamik, genç ve havalı görünmenize yardımcı olur. Aynı şekilde beyaz tenlilere bakır ve turuncu tonları da çok yakışır.

Bu saç rengini genellikle son zamanlarda trend olan çilli makyaj ile birleştirirseniz ortaya daha da doğal bir görünüm çıkacaktır. Ten rengine göre saç rengi testi diye bir test var, bu testi yaparsanız size yakışanı daha kolay bulabilirsiniz.

Beyaz Tenlilere Saç Rengi Önerileri
Beyaz Tenlilere Saç Rengi Önerileri

Yine beyaz tenlilere çok yakışan bir diğer renk ise kızıl ve tonlarıdır. Bu saç rengi de oldukça dinamik bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır. Ancak renginin göz alıcılığı sebebi ile olduğunuzdan daha iddialı görüneceğinizi ve dikkatleri üzerinize çekeceğinizi söylemeden geçmeyelim. Eğer daha doğal tonlar ve daha sıradan bir görünüm istiyorsanız koyu kumral tonları tam size göre olacaktır. Beyaz ten yeşil göze hangi renk saç gider diye soracak olursak platin rengi ve kızıl tonlarını önerebilirim.

Beyaz Tenlilere Uzun Saç Modelleri
Beyaz Tenlilere Uzun Saç Modelleri

Beyaz Tenlilere Yakışan Saç Renkleri

Bir klasik hâline gelmiş olan platin sarısı gibi açık sarı tonlar da beyaz tenliler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Açık gri, koyu gri gibi son zamanlarda çok beğenilen tonlar da en çok beyaz tenlilere yakışmaktadır. Ancak hem saçınız hem de ten renginiz açık tonlarda olduğunda bu durum cildinizin solgun gözükmesine neden olabilir. Bu görünümden rahatsız oluyorsanız cilt bakımınızı ve makyajınızı düzenli hâle getirmelisiniz.

Beyaz Tenlilere Yakışan Saç Renkleri
Beyaz Tenlilere Yakışan Saç Renkleri

Beyaz tenlilere yakışan renkler aşağıda ki gibi verilmiştir;

  • koyu tonlar,
  • bakır ve
  • kızıl tonları da çok yakışmaktadır.

Açık Tenlilere Hangi Renk Saç Gider?

Eğer açık ten rengine sahipseniz size uygun saç rengini bulmak için öncelikle cilt alt tonunuzu doğru bir şekilde belirlemeniz gerekir.

Beyaz Tenliler için Tavsiyeler
Beyaz Tenliler için Tavsiyeler

Bunu anlamak için kullanabileceğiniz yollardan biri damarlarınızın rengidir. Eğer damarlarınızı yeşil tonlarda görüyorsanız cilt alt tonunuz sıcak demektir. Koyu bir mavi tonlarında ise cilt alt tonunuz soğuktur. Eğer damarlarınız belirgin değilse veya cildinizle aynı tonlarda ise cilt alt tonunuzun nötr olduğu anlamına gelir.

Beyaz Tenlilere gri renk yakışır mı
Beyaz Tenlilere gri renk yakışır mı

Diğer yöntem ise cildiniz güneşe karşı hassasiyet gösteriyorsa, kolayca güneş yanığı oluşuyorsa soğuk cilt alt tonuna sahipsiniz demektir. Eğer bunun tam tersi ve yanmak yerine herhangi bir acı hissetmeden rahatlıkla bronzlaşıyorsanız cildiniz sıcak alt tonludur.

Beyaz Tenlilere Hangi Renk Saç Gider
Beyaz Tenlilere Hangi Renk Saç Gider

Soğuk cilt alt tonuna sahipseniz küllü, platin gibi tonlar size çok yakışacaktır. Kızılın yoğun olduğu tonlarla da son derece havalı ve farklı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Sıcak cilt alt tonuna sahipseniz altın sarısı, bakır, karamel, sütlü çikolata gibi renkler sizin için doğru bir tercih olacaktır. Küllü tonlarda istediğiniz sonucu alma ihtimaliniz diğer renklere göre düşüktür.

Beyaz Tenlilere hangi renk saç yakışır
Beyaz Tenlilere hangi renk saç yakışır

Beyaz Tene Kumral Saç Rengi

Eğer siz de hem size çok yakışacak hem de oldukça doğal görünecek bir renk arıyorsanız ve beyaz tenliyseniz bu yazımızı mutlaka okuyun.

Beyaz Tenlilere Hangi Renk Uyar
Beyaz Tenlilere Hangi Renk Uyar

Bakır ve tonları son derece doğal bir görünüm sağlar, ancak her cilt alt tonuna yakışmayabilir ve sık sık yenilemeniz gereken bir renktir. Doğallıktan yana olan beyaz tenliler rahatlıkla kumral tonlarını tercih edebilirler. Size şık, dinamik ve genç bir görünüm kazandırırken aynı zamanda bakımının rahatlığıyla da yardımcı olur.

Beyaz Tenlilere Kızıl Saç Yakışır Mı?

Kızıl saç en çok beyaz tenlilere yakışır. Çünkü beyaz tenin açıklığını daha da ortaya çıkararak mükemmel bir bütünlük yakalar ve kızılın canlı tonları yüze ışıltı katar. Bununla birlikte daha iddialı ve kendinizden emin bir havaya sahip olursunuz.

Beyaz Tenlilere Kızıl Saç Yakışır Mı
Beyaz Tenlilere Kızıl Saç Yakışır Mı

Teni Beyaz Gösteren Renkler

Daha önce bahsettiğimiz gibi platin sarısı, küllü sarı, gri gibi renkler yüzü daha da beyaz gösterir.

Örneğin açık tonlarda saç renkleri kullanan birçok ünlünün makyajsız görüntülendiğinde hayranları tarafından garip karşılandığını gözlemlemekteyiz. Bunun en büyük sebebi de saçlarla ten renginin bütünleşerek yüzde soluk bir görünüm meydana getirmesidir.

Beyaz Tenlilere Yakışan Saç Renkleri 2023
Beyaz Tenlilere Yakışan Saç Renkleri 2023
Beyaz Tenlilere Yakışan kızıl renk saç tonu
Beyaz Tenlilere Yakışan kızıl renk saç tonu
Beyaz Tenlilere Soğuk Sarı Yakışır Mı
Beyaz Tenlilere Soğuk Sarı Yakışır Mı
Beyaz Tenlilere nude renk saç yakışır mı
Beyaz Tenlilere nude renk saç yakışır mı

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu