Saç RengiSaç BakımıSaç BoyamaSaç KesimiSaç Modelleri

Bej Kahve Saç Rengi

Bu yazımızda sizlere kumral saç rengine yakın tonlarda olan bej kahve saç renginden bahsedeceğiz. Doğal saç görünümü verdiği için birçok kişi tarafından sevilip, seve seve kullanılmaktadır. Saçınızda değişiklik yapmak istiyorsanız ve bej kahve saç renginin tam size göre olduğunu düşünüyorsanız öncelikle bu renk hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmenizi sağlamaya karar verdik ve ortaya bu yazımız çıktı.

Bej Kahve Saç Modelleri
Bej Kahve Saç Modelleri

Sizler için bu içeriğimizde, bej kahve saç renkleri, boya numaraları, kimlere yakıştığı ve bu rengi nasıl elde edebileceğinize dair bilgilere sizin için ulaştık ve sizlerle beraber bej kahve saç rengini keşfetmeye karar verdik.

Bej Kahve Saç Rengi 2023
Bej Kahve Saç Rengi 2023

Bej Kahve Saç Rengi Nasıl Bir Renktir?

Bej kahve saç rengi; açık kahve saç renginin üzerine bej yansımaların atıldığı bir saç rengidir. bej kahve saç rengi, saç renginin doğal görünmesini isteyenlerin hiç düşünmeden kullanabileceği bir saç rengidir.

Bej Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır
Bej Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır

Bej rengi saçların en sevdiğimiz yanı tek bir ton yerine, birkaç farklı tona uyarlanıp kullanılabilmesidir. Yani yansımalarla ve alt tonlarla beraber kişinin ten rengine göre uyarlanabiliyor. Açık kumral tonlarıyla da sarı tonlarıyla da kullanılabiliyor. Sıcak yansımalarla ve soğuk yansımalarla birleştirilip çok daha kullanışlı hale getirilebiliyor.

Bej Kahve Saç Rengi Modelleri
Bej Kahve Saç Rengi Modelleri

Bej Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Bej kahve saç rengine küllü, altın ve irize(soğuk ve küllü yansımalara sahip saç rengidir.) yansımalara sahip kumral, koyu kumral saç renklerini deneyerek ulaşabilirsiniz.

Bej Kahve Saç Rengi Nasıl Bir Renk
Bej Kahve Saç Rengi Nasıl Bir Renk

Bej Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Her ne kadar koyu ten rengine sahip olan kişilerin açık tonlardaki saç renklerini kullanmamaları gerektiği söylense de, bu durum bej saç rengi için geçerli olmamaktadır. Bej saç renginin açık kumrala yakın, soğuk ve sıcak yansımaların bir arada olduğu tonuyla koyu ten rengine sahip olanlar da havalı görünümler elde edebilirler.

Bej Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir
Bej Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Son dönemde buğday ten rengine sahip olanların dillerinden düşürmedikleri küllü yansımalar, sarı saç rengiyle birleşince ortaya çok hoş bir bej görünüm çıkıyor. Senin de aklında küllü tonları denemek varsa açık küllü sarı saç rengini deneyebilirsiniz.

Bej Kahve Saç Rengi Tonları
Bej Kahve Saç Rengi Tonları

Açık ten rengine sahipsen, soğuk yansımalara sahip bej tonları tam size uygun olan saç tonudur. Hafif gümüş tonda yansımalarıyla sandığından çok daha parlak görünen bu saç rengiyle tüm bakışları üzerinde toplayabilirsin.

Bej Kahve Saç Rengi
Bej Kahve Saç Rengi

Bej Kahve Saç Rengi Boya Numaraları

 • Igora Royal Saç Boyası 8-140 Açık Kumral
 • Schwarzkopf Igora Royal Absolutes Tüp Saç Boyası 6.46 Koyu Kumral
 • Farmavita B.Life Color Saç Boyası 8.13 Açık Bej Kahve
 • Maxstyle Argan Keratin Saç Boyası 7.2 Bej Kumral
 • Loreal paris Excellence Cool Creme 7.11 Ekstra Küllü Kumral
 • Igora Royal 8.46 Bej Çikolata
 • Loreal Paris Excellence Creme 7U Nude Kumral
 • Loreal Majirel Cool Cover 4.3 Bej Altın Kahve
 • Daimon Fa Amonyaksız Saç Boyası 7.12 Kumral Soğuk Bej
Bej Kahve Saç Rengi Balyaj
Bej Kahve Saç Rengi Balyaj

Bej Kahve Saç Modelleri

 • Bej kahve saç rengi de diğer pek çok saç rengi gibi düzenli bakım gerektiren bir saç rengidir. Saç rengini koruyan şampuan ve saç kremi mutlaka kullanmalısın.
 • Bej kahve saç rengi dalgalı saçlarda oldukça güzel görünmektedir. Eğer saçlarınızı dalgalı modelde beğenmiyorsanız çekeceğiniz düz fön de saç renginizi ön plana çıkaracak ve oldukça hoş bir görünüm yakalayacaktır.
 • Ayrıca bej kahve saç rengine sahipseniz mavi, yeşil, turuncu, mor, pembe, gri, sarı renklerde far sürmeniz de saçlarınızla oldukça uyumlu gözükecektir.
 • Çok doğal görünüme sahip olan bu saç rengine çok yoğun ve abartılı bir makyaj yapmanız yanlış olacaktır. Hafif tonlarda yapacağınız makyajınız da oldukça güzel gözükmenizi sağlayacaktır.
 • Hatta yaz aylarında bej kahve saç rengine geçmeyi düşünüyorsan  bronz ten rengiyle de bej kahve saç renginin  çok uyumlu olduğunu söylememek olmaz.
Bej Kahve Saç Rengi Boya Numaraları
Bej Kahve Saç Rengi Boya Numaraları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu