Saç BoyamaSaç ModelleriSaç Rengi

Bebek Kumralı Saç Boyası ve Saç Rengi

Hafif küllü ve soğuk alt tonlu bir renk olan bebek kumralı, aslında iki farklı rengin birleşiminden gelmektedir. Peki o renkler ne mi? O renkler, açık küllü ve koyu sarı tonlardan oluşmaktadır. Eğer saçınızdaki boyanın anlaşılmamasını istiyorsanız ve saçlarınızın ışıl ışıl fakat bir o kadar da doğal durmasını amaçlıyorsanız, bebek kumralı tam da size göre.

Çünkü bebek kumralı, saçta boya olduğunu çok da belli etmeyen bir renk. Bu renk, son dönemde yükselişe geçen ve oldukça trend olan nude saç rengi ile aslında aynı. Eğer amacınız bu renkteki saçlara ulaşmaksa, gönül rahatlığı ile bebek kumralı boya tonlarını da tercih edebilirsiniz. Bizden söylemesi…

Uzun Kumral Saç Rengi
Uzun Kumral Saç Rengi

Şöyle bir düşündüğümüzde bebek kurnalı saç renginin aslında en çok açık tenli kişilere yakıştığını söyleyebiliriz. Çünkü renk, yapısı itibariyle zaten açık tonlardan oluşan fakat soğuk yapılı bir renk.

Uzun Bebek Kumral Saç
Uzun Bebek Kumral Saç

İşte bu renk, bir de sizin buğday teniniz ile birleştiğinde ortaya çıkan o muhteşem görüntü, sizi de son derece göz alıcı bir hale getirebilir. Eğer doğal aydınlık istiyorsanız, yaşınızdan çok daha genç ve fresh bir izlenim oluşturmak amacındaysanız, kesinlikle başka bir renge doğru kaymamanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü sizin için en doğru renk; kesinlikle bebek kurmalı saç rengi.

Uçları Bebek Kumralı Saç
Uçları Bebek Kumralı Saç

Bebek Kumralı Saç Boya Numarası

Uçları Açık Koyu Kumral
Uçları Açık Koyu Kumral

Doğal bir renk elde etmenin en kolay yolu, aslında saça çok da işlem yapmamaktan geçiyor. Yani, saçınızın doğal rengine yapacağınız birkaç dokunuş sizi de son derece hoş ve bir o kadar da göz alıcı saçlara kavuşturabilir. Eğer hayaliniz bebek kumralı saç rengine sahip olmaksa, sizin için elbette ki boya markası ve boya kodu tavsiyelerimiz de olacak.

Koyu Kumralı Bebek Saç
Koyu Kumralı Bebek Saç

Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli detay, kesinlikle saçınızın şu anki alt tonu. Çünkü, bebek kumralı her ne kadar soğuk bir renk olsa da yapısı itibariyle çok açık bir ton. Dolayısıyla şu an koyu renkli saçlara sahipseniz kesinlikle ve kesinlikle saç açma işlemi yapmadan bebek kumralı saç rengine ulaşmanız da mümkün değil. İşte o boya markaları ve tonları:

 • Garnier Color Naturals 8N 
 • Sea Color 8.0
 • Neva Color 9.11
 • Loreal 7.3
 • Koleston 7.1
 • Garnier 7.0
 • Palette 7.1
 • Koleston 8.0

 

Koleston Bebek Kumralı Boya Rengi
Koleston Bebek Kumralı Boya Rengi

 

Bebek Kumralı Saç Boyası Nasıl Elde Edilir

Gümüşi Bebek Kumralı Saç Rengi
Gümüşi Bebek Kumralı Saç Rengi

Bebek kumralı saç boyasını elde etme yöntemi aslında çok basit. Çünkü bu saç rengi temelde tek tondan oluşuyor. İşte bu noktada önemli olan detay ise, her zaman olduğu gibi yine saçınızın kendi alt tonu.

Düz Kumral Ombre Saç
Düz Kumral Ombre Saç

Bebek kumralı saç boyası saçlara sahip olmak için saçınızın kendi renginin açık tonlarda olması gerekiyor. Dolayısıyla bu saç rengini elde etmek için yapmanız gereken şey, şu an açık renkli saçlara sahip olmak. Saçlarınız açık tonlarda değilse de üzülmenize gerek yok. Saçınıza yapacağınız basit bir açma işlemi, sizi de hayallerinize kavuşturabilir.

Dilaver Avşar Saç Rengi
Dilaver Avşar Saç Rengi

Bebek Kumralı Saç Boyası Kaç Numara

Bebek Kumralı Uzun Saç
Bebek Kumralı Uzun Saç

Bebek kumralı saç boyası kaç numara sorusunun cevabı, aslında oldukça basit. Çünkü bu ton hemen hemen her boya markasında mevcut. Dolayısıyla siz de bebek kullanın saç rengine sahip olmak istiyorsanız, aşağıdaki boya numaralarını alabilir ve saçınıza kolayca uygulayabilirsiniz. Işıl ışıl, bakımlı ve parlak saçlara sahip olmak sizin için de artık çok kolay.

Bebek Kumralı Saç Stili
Bebek Kumralı Saç Stili

Açık bir ten rengi, renkli gözler ve tabii ki bebek kumralı ışıl ışıl saçlar… Eğer siz de girdiğiniz her ortamın en dikkat çeken kişisi olmak ve auranızla herkesi etkilemek istiyorsanız bu kombinasyon sizi de hayallerinize kavuşturabilir. Son derece şık ve güzel bir kıyafet dahi eğer saçlarınız bakımlı değilse ne yazık ki sönük kalır. İşte böylesi bir durumda yapmanız gereken en önemli şey, saç bakımınızı kesinlikle ihmal etmemektir. Bebek kumralı saç boyası numaraları:

 • Garnier Color Naturals 8N 
 • Sea Color 8.0
 • Neva Color 9.11
 • Loreal 7.3
 • Koleston 7.1
 • Garnier 7.0
 • Palette 7.1
 • Koleston 8.0
Bebek Kumralı Saç Rengi
Bebek Kumralı Saç Rengi

İgora Royal 8.4 Bebek Kumralı Saç Boyası

Bebek Kumralı Ombre
Bebek Kumralı Ombre

İgora saç boyası ile siz de hayallerinizdeki o sapsarı saçlara sahip olabilirsiniz. Bunun için yapmamız gereken ise, öncelikle İgora sac boyasını almak ve talimatlara uygun şekilde hareket etmek. İşte şimdi size kısaca saç boyama hakkında da bilgi vereceğiz:

 • Saçlarımızın kuru olmasına dikkat edin ve saçlarınızı tarayarak işe başlayın.
 • Alnınıza ve kulaklarınızın üst kısmına vazelin uygulayın ki boya izleri rahatça çıkabilsin.
 • Küçük küçük parçalara ayırdığımız saçlarınızı talimatlara uyarak hazırladığınız saç boyanızı dikkatli bir şekilde dipten uca doğru uygulayın.
 • Bu noktada önemli olan bir detay var: O da saçınızdaki beyaz yoğunluğu. Eğer beyazınız çoksa boyama işleminden sonra geçireceğiniz bekleme süresinde saçınızı sarmanızı ve boyayı daha iyi bir şekilde çalışır hale getirmenizi tavsiye ediyoruz.
 • Uygun süreyi bekledikten sonra saçınızı bol suyla yıkayın ve bebek sarısı ışıl ışıl saçlarınıza ‘merhaba’ deyin.

 

Bebek Kumralı Ombre Saç
Bebek Kumralı Ombre Saç

 

Bebek Kumralı Saç Modelleri

Bebek Kumralı Küllü Saç Rengi
Bebek Kumralı Küllü Saç Rengi

Şimdi sıra geldi işin en eğlenceli tarafına: Bebek kurmalı saç boyası ile hangi saç modelleri yapılır? Size tavsiyemiz kesinlikle saçlarınızı doğal haliyle kullanmanız.

Bebek Kumralı Koyu Renk Saç
Bebek Kumralı Koyu Renk Saç

Çünkü bebek kumralı zaten yapısı itibariyle doğala çok yakın renklerdeki bir ton. İşte böylesi güzel bir renk ile yapacağınız doğal saç modelleri sizi hem çok bakımlı, hem çok zarif, hem de son derece doğal bir güzellikle buluşturabilir.

Balyaj Bebek Kumralı Saç
Balyaj Bebek Kumralı Saç

Artık siz de yeni saçlarınızla ışıl ışıl parlayabilir ve girdiğiniz her ortamda çok daha hoş bir etki yaratabilirsiniz. Çünkü güzellik bir bütündür ve bizce kesinlikle saçlar bu bütünün en önemli parçalarının başında gelmektedir.

Siz de bebek sarısı saçlar hayal ediyorsanız tasiyelerimize gönül rahatlığı ile güvenebilir ve kendinizi de çok daha güzel hissedebilirsiniz.

Açık Uçları Kumralı Saç
Açık Uçları Kumralı Saç
Açık Renk Uzun Bebek Kumralı Saç
Açık Renk Uzun Bebek Kumralı Saç
Açık Renk Bebek Saçı
Açık Renk Bebek Saçı
Açık Renk Bebek Kumralı
Açık Renk Bebek Kumralı
Açık Renk Bebek Kumralı Saç
Açık Renk Bebek Kumralı Saç

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu