Saç ModelleriSaç Rengi

Bayram İçin Saç Modelleri

Bayramda çoğu yetişkin geleneklerine sahip çıkarak akraba ziyaretlerine giderler. Bu ziyaretler için herkes özenle temiz kıyafetler giyer ve şık saç modelleri yapar. Özel günlerde kullanılabilecek kısa, uzun, toplu, açık birçok saç modeli bulunmaktadır. Bu yazımızda güzel kıyafetlerinizle bir bütün oluşturacak farklı saç modellerinden bahsedeceğiz.

Türk Kahvesi Saç Rengi Stili
Türk Kahvesi Saç Rengi Stili

Bayram İçin Kolay ve Pratik Saç Modelleri

Bayram için kolay saç modelleri arasında ilk sıramızda örülerek taç şekline getirilen örgü taç diye bilinen saç modeli yer alıyor. Bu saç modelinin birçok farklı versiyonu bulunmaktadır.

Omuzda Kısa Saç Kesimleri
Omuzda Kısa Saç Kesimleri

Önden bir tutam örülerek taç hâline getirilir ve geride kalan saçlar ensede topuz yapılır veya saçlar ortadan ayrılır. Soldan bir tutam örülür, sağdan bir tutam örülür ve arkada birleştirilir, yine geride kalan saçlar ensede topuz yapılır. Bunlar haricinde saçın tamamı örülerek tam anlamıyla bir taç yapılabilir. Taç örgü dışında balık sırtı veya mısır örgüsü gibi modeller tercih edilebilir.

Omuzda Kahküllü Kısa Saç Modelleri
Omuzda Kahküllü Kısa Saç Modelleri

Örgü modellerden sonra da listemizde sıkı bir at kuyruğu, dağınık topuz, fularlı topuz, su dalgalı saçlar gibi farklı modeller yer alıyor.

esmere giden saç modeli
esmere giden saç modeli

Bayram İçin Saç Modelleri Kısa

Eğer kısa saçlara sahipseniz üzülmeyin. Çünkü kısa saçlar için de birçok farklı model bulunmaktadır. Kısa saçlarda örgü olmaz diye düşünülen genel bir algı vardır ancak bu yanlıştır. Minik veya yarım örgülerle de çok şık modeller elde edilebilir veya balık sırtı yapılabilecek uzunlukta bir saç varsa bu tarz şeyler de tercih edilebilir.

Omuzda Kısa Saç Farklı Kesim
Omuzda Kısa Saç Farklı Kesim

Saç ortadan ikiye ayrılarak sağda ve solda olmak üzere iki adet ters örgü yapılabilir. Bu örgüler gevşetilerek ortaya daha hoş bir görünüm çıkarılabilir. Yine yukarıda bahsettiğimiz taç örgü modeli de saçın uzunluğuna bağlı olarak denenebilir. Eğer uzunluğu yetmiyorsa sadece ön sıra örülerek bir taç elde edilebilir. Geriye kalan saçlar açık bırakılır.

kısa küt sombre saç modeli
kısa küt sombre saç modeli

Sadece saçın tepe kısmı örülerek arkada yüksek bir at kuyruğu veya yüksek bir topuz yapılabilir. Örülmemiş saçlar da düzleştirilebilir veya hafif dalgalar yapılabilir.

Yanlardan başlayarak bir tutam örülür ve başın çevresini saracak bir şekil elde edilir. Örgü haricinde de klasik kısa saç modellerini kullanabilirsiniz.

Abiye Kısa Saç Topuz Modelleri
Abiye Kısa Saç Topuz Modelleri

Bayram İçin Saç Modelleri Uzun

Normal bir gün veya özel bir günde de rahatlıkla kullanabileceğiniz birçok uzun saç modeli bulunmaktadır. Örgü modellerinin tümü uzun saçlarınızda çok hoş gözükecektir. Bunlar taç örgü, yarım örgü, balık sırtı, mısır örgüsü, ters örgü gibi birçok saç modeli olabilir.

Uzun Bakır Karamel Saç Rengi
Uzun Bakır Karamel Saç Rengi

Örgü modelleri istemeyenlere veya bu modellerden sıkılanlara da fularlı modellerimizi tavsiye edebiliriz. Fuları ister saçınızla birlikte enseden katlayarak bir topuz elde edebilir ister fularla birlikte saçınızı örerek klasik örgülerin dışına çıkabilirsiniz veya fuları önden geçirip arkadaki saçları at kuyruğu ya da topuz yapabilirsiniz.

Duygu Özaslan Hafif Dalgalı Uzun Saçı
Duygu Özaslan Hafif Dalgalı Uzun Saçı

Bayram İçin Saç Modelleri Çocuk

Bayram, özellikle çocuklar için çok heyecanlı bir süreçtir. Çocuklar bu dönemde daha da güzel elbiseler, güzel kıyafetler giymek isterler. Bu şık ve sevimli görünümlerine ek olarak ebeveynler çocuklarının saçlarını da güzel bir hâle getirmek isterler. Minik kızlarımız için iki at kuyruğu, iki topuz veya tek at kuyruğu, tek topuz gibi klasik modeller yapılabilir.

Erkek Çocuk Kısa Saç yan çizik
Erkek Çocuk Kısa Saç yan çizik

Örgü modeller tercih etmek isterseniz bunlar kalp örgüler, birkaç ayrı tutamın örülmesi ve toplanması, taç örgü, tepeden örgü ve toplanmış bir at kuyruğu, balık sırtı gibi modeller olabilir. Kurdele şeklinde topuzlar yapılabilir. Renkli tokalar, lastikler, kurdele tokalar kullanılarak daha da hoş bir görünüm elde edilebilir.

Minik erkeklerimiz için de şık gömleklerine yakışacak yeni bir tıraş yapılabilir. Asker tıraşı, Amerikan tıraşı, Mohawk saç modeli gibi stiller kullanılabilir.

Erkek Çocuk Kısa Saç Stilleri
Erkek Çocuk Kısa Saç Stilleri
Erkek Çocuk Kısa Saç Kesimi Modelleri
Erkek Çocuk Kısa Saç Kesimi Modelleri
Erkek Çocuk Kısa Saç Modelleri
Erkek Çocuk Kısa Saç Modelleri
2 Yaş Kısa Erkek Çocuk Saç Kesim
2 Yaş Kısa Erkek Çocuk Saç Kesim

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu