Saç RengiGenelSaç Modelleri

Bal Karamel Saç Rengi

Son zamanlarda birçok kişinin saçında denk geldiğimiz bal karamel saç rengi, popüler saç renklerinden biridir. Saç renginizi mevsimlere göre değiştirmekten yorulduysanız ve doğal görünümün yanında parlak ve canlı renkler peşindeyseniz, aradığınız saç rengi kesinlikle bu olmalı. Bal karamel saç rengi hakkında daha fazlasını içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Bal Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Bal karamel saç rengini evde elde etmek istiyorsanız, öncelikle bu rengin boyasını satın almanız gerekir. Sonrasında, saç boyamak için gerekli malzemeleri hazırlayın. Ardından, boya kutusunda yazan talimatlara uygun bir şekilde saçınızı boyayın. Eğer boya öncesinde saçınızı açmanız gerekiyorsa, bir saç açıcıya da ihtiyacınız olacak. Saç açıcı ile ilk defa tanışıyorsanız ve bu işlemi kendiniz yapacaksanız, çok dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

Alternatif olarak, saçlarınızı uzman ellere bırakarak en iyi sonuçları alabilirsiniz. Tercih sizin!

parlak karamel bal saç rengi
parlak karamel bal saç rengi

Bal Karamel Saç Rengi Boya Numaraları

Bal karamel saç rengini evde denemek isterseniz, bu rengin saç boya numaraları için aşağıdakilere göz atabilirsiniz.

 • L’Oreal Paris Saç Boyası – Casting Creme Gloss 7304 Bal Karamel
 • Rita Saç Boyası 8.7 – Bal Karamel
 • Lilafix Krem Saç Boyası Tüm Renkler 60 ml 8,35 Bal Karamel
 • H.A.SS Saç Boyası Bal Karameli-8/35
 • Maxx Deluxe Saç Boyası Tüp 8.35 Bal Karamel
 • Omega Plus 8.35 Bal Karameli Saç Boyası
küllü karamel bal saç rengi
küllü karamel bal saç rengi

Bal Karamel Saç Rengi Kullananlar

Saçınızı bal karamel rengine çevirmeden önce bal karamel saç rengi kullananların yorumlarını bilmek istersiniz. Sizler için kullanıcı yorumlarını bir araya getirdik. Yorumlara göz attıktan sonra kararınızı vermenizi öneririz.

 • “Son 2 senedir kullandığım boya markası. Gönül rahatlığı ile. Amonyak içermemesi uygulamayı kolaylaştırıyor. Dip rengim kestane. Önümde hafif beyazlar var. Normalde bu markanın hep kumral küllü tonlarını denedim. Ve zeminde hangi renk olursa olsun kutudaki katalog tonunu kesinlikle yakaladım. Bu rengi ton kırmak için ilk defa denedim. Açık tam bal ve bakıra kaçan birebir kutudaki rengi yakaladım. Tek dezavantajı hızlı akan bir boya. Haricinde Kuaföre gerek bile yok. Çok işlem gören saçlarda bile doğru ton sonucu verir diye düşünüyorum. Benim saçlarımda hiç ağır işlem olmadı ama önemli olan yıpratmadan beklenen renge ulaşmak. Kesinlikle L’oreal Casting her tonunu tavsiye ediyorum. Çok memnunum.”
 • “Bu saç boyasını çok seviyorum. Rengi de çok yakıştı. Az boyuyor zaten, çok büyük bir fark beklemeyin ama kattığı hafif açık yumuşak rengi çok seviyorum. Bir zarar da vermiyor, rahatlıkla deneyebilirsiniz.”
 • “Doğal saçlara hafif bir aydınlık vermeyi planlayan bir boya. boyadım ancak beyazları kapatmıyor. Saçınız açık kumralsa bir ışıltı verebilir, yoksa zamanınızı ve paranızı harcamayın.”
 • “Saçlarımı ilk kez boyadım, yumuşacık ve mis kokulu yaptı, asla yıpratmadı. Açık kumral saç rengim hafif balköpüğü gibi oldu, beğendim. Ancak biraz daha kızıllık beklemiştim.”
Koyu Bal Karamel Saç Rengi
Koyu Bal Karamel Saç Rengi

Karamel Bal Köpüğü Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Küllü kumral saç rengine yakın bir renk olan bal köpüğü, saçlara uygulandığında ışıltılı ve parlak bir görünüm verir. Sarı ve kumral renkleri içerisinde barındıran bal köpüğü karamel ile birleştiğinde ise, daha doğal ve dikkat çekici bir hava katar.

küllü Bal Karamel Saç Rengi
küllü Bal Karamel Saç Rengi

Bal köpüğü karamel saç rengi her cilt tonuna uyumludur ve bu saç rengini elde etmek için tüm saçınızı bu renge boyayabilir ya da karamel saç rengi üzerine bal köpüğü balyaj yaptırmayı düşünebilirsiniz. Eğer esmer tenliyseniz, bakır karamel bal köpüğü saç rengi deneyebilirsiniz.

karamel bal saç rengi kimlere yakışır
karamel bal saç rengi kimlere yakışır

Bal Karamel Saç Rengi Esmere Yakışır Mı?

Kim istemez ki saçları canlı, parlak ve ışıltılı görünsün? Ancak saç renklerinin kullanan kişiye yakışması için doğru cilt alt tona sahip olmak ve uygun saç modelleri ile tamamlamak gerekir. bal karamel saç rengi, sıcak alt tonlu bir renk olduğundan, sıcak alt tonlu açık tenli ve buğday tenli kadınlarda iyi durmaktadır. Eğer esmer tenliyseniz ve bu rengi saçınızda görmek istiyorsanız, karamel kahve tercih etmenizi öneririz.

karamel bal saç rengi uygulaması
karamel bal saç rengi uygulaması
Karamel Bal Köpüğü Saç Rengi Kimlere Yakışır
Karamel Bal Köpüğü Saç Rengi Kimlere Yakışır

Bal Karamel Saç Modelleri

Sarı ve kumral renklerin hakim olduğu bal karamel rengi, sıcak ve canlı bir renk olduğundan hemen hemen her saç modeli ile dikkatleri üzerine çekebilir. Ancak kıvırcık, dalgalı saç modelleri ile bu renk daha fazla öne çıkarılabilir.

Bal Karamel Saç Rengi ve Modelleri
Bal Karamel Saç Rengi ve Modelleri
karamel bal saç rengi
karamel bal saç rengi

Bal Karamel Saç Rengi Bakımı Nasıl Olmalı?

Farklı bir renkle bambaşka görünüm elde etmek için saç rengimizi değiştiririz. Ancak bu rengi iyi taşıyabilmek ve onu öne çıkarabilmek için düzenli olarak bakım yapmamız önemlidir. Boyalı saçlar için geçerli bakım rutinleri bal karamel saç rengi için de geçerlidir. Yine de hatırlatmak istersek, aşağıdaki kurallara uyum sağlanmalıdır.

 • Güneşin zararlı ışınları saç renginde solma ve saçın yıpranmasına yol açar. Bu sebeple, dışarı çıkmadan önce güneşten koruyan saç bakım kremini kullanın. Eğer çok fazla dışarıda kalacaksanız, bir şapka yanınızda bulundurun.
 • Boyalı saçlara uygun şampuan ve saç kremleri kullanın. Ayrıca haftada en az 1 kere saç maskesi uygulamayı ihmal etmeyin.
 • Saç yıkama suyunun ılık olmasına özen gösterin.
 • Deniz ya da havuza girmeden önce bone takın.
 • Isı ile şekillendirme aletlerini sık sık kullanmayın.
Bal Karamel Saç Rengi modeli
Bal Karamel Saç Rengi modeli
Bal Karamel Saç Rengi Modelleri
Bal Karamel Saç Rengi Modelleri

Bal Karamel Saç Rengi Galerisi

Bal Karamel Saç Rengi Esmere Yakışır Mı
Bal Karamel Saç Rengi Esmere Yakışır Mı
Bal Karamel Saç Rengi Boya Numaraları
Bal Karamel Saç Rengi Boya Numaraları
Bal Karamel Saç Rengi Bakımı Nasıl Olmalı
Bal Karamel Saç Rengi Bakımı Nasıl Olmalı
Bal Karamel Saç Modelleri
Bal Karamel Saç Modelleri
Bal Karamel Saç modeli
Bal Karamel Saç modeli
Bal Karamel Saç Boyası Kullananlar
Bal Karamel Saç Boyası Kullananlar
açık Bal Karamel Saç Rengi
açık Bal Karamel Saç Rengi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu