Saç Rengi

Bakır Saç Rengi Tonları, Modelleri ve Boya Numaraları

Bakır saç rengi, çoğunlukla beyaz ve açık ten rengine sahip kişilerin tercih ettiği bir renk çeşididir. Bu nedenle en çok beyaz tenlilere yakıştığı düşünülür. Ancak bilinenin aksine bakır saç rengi, neredeyse her cilt tonuna uyum sağlayabilir.

Copper Hair Color Shades
Copper Hair Color Shades

Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır

Bakır saç renginin birçok alt tonu bulunmaktadır. Burada önemli olan kullanacağınız boyanın ten renginize yakışacak tonunu tercih etmektir. Örneğin beyaz tenliler, bakırın koyu tonları yerine daha canlı ve açık tonlarını kullanmalıdır. Tercih edilen bu açık tonlar, beyaz tenin olduğundan daha genç ve dinamik gözükmesine yardımcı olur.

Bakır Saç Rengi Tonları
Bakır Saç Rengi Tonları

Ayrıca bu sayede oldukça doğal bir görünüme kavuşan beyaz tenliler, genellikle kaşlarını da bakır tonlarında boyayarak güzel bir bütünlük elde etmiş oluyorlar. Son zamanlarda çok trend olan çil görünümü de bu saç tonlarına ve beyaz tenlilere çok yakışıyor.

Esmer tenli kişiler de bakırın orta tonlarını kullanmalı, eğer daha yoğun bir esmer ten rengine sahip ise koyu bakır tonlarını da kullanabilirler. Kumral ten rengine sahip olanlar ise bakırın neredeyse tüm tonlarını kullanabilecek kişilerdir.

Bakır Saç Rengi Tonları ve Modelleri
Bakır Saç Rengi Tonları ve Modelleri

Doğru tonu bulamamanız hâlinde yüzünüz solgun ve enerjisi düşük bir görünüme sahip olabilir. Bu yüzden cilt tonunuza en çok yakışacak bakır tonundan emin değilseniz kuaföre giderek profesyonel bir yardım alabilirsiniz. Böylece size uyum sağlayan doğru tonu bulabilirsiniz ve uzun bir süre bu tonların size kazandırdığı canlılık hissinden vazgeçmek istemeyebilirsiniz.

Renkli gözlere sahipseniz bu renk ile gözleriniz daha da ön plana çıkacaktır. Eğer göz renginiz açık kahverengi tonlarında ise bu renk, saçınızın yansımasıyla birlikte turuncu ve bakır gibi bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Koyu kahverengi tonlarında ise olduğundan daha derin ve anlamlı bakışlara sahip olmanızı sağlayacaktır.

Bakır Saç Rengi Numarası
Bakır Saç Rengi Numarası

Biraz da ünlülerden bahsedecek olursak herkesin hemen aklına gelen en iyi iki örnek kesinlikle Elçin Sangu ve Mine Tugay’dır. İkisi de kendi ten rengine en çok yakışacak bakır tonunu bulmuş diyebiliriz. Güzellikleriyle çok konuşulan bu iki oyuncu, doğru bakır tonu bulunduğunda ve doğru makyaj teknikleri kullanıldığında ne kadar canlı ve hoş bir görünüme kavuşabileceğinizi net bir şekilde ortaya koyuyor.

Bakır Saç Rengi Nasıl Elde Edilie
Bakır Saç Rengi Nasıl Elde Edilie

Bakır Rengi Saç Boyası Numaraları

Saçlarınızı bakır renginde kullanmak istiyorsanız pek çok marka ve boya numarası ile karşılaşmanız mümkün. Çok fazla seçeneğe sahip olan bu renk boya markalarını ve numaralarını sizler için derledik.

 • Koleston Tüp Boya 6.4 Kızıl Bakır
 • Schwarzkopf Colour Specialist Saç Boyası 7.7 Sıcak Bakır Rengi
 • L’Oreal Paris Excellence Creme Saç Boyası 7.43 Sultan Bakır Rengi
 • L’Oreal Paris Excellence Creme Saç Boyası 6.45 Bakır Kahve Rengi
 • L’Oreal Paris Excellence Intense Saç Boyası 5.45 Bakır Kahve Rengi
 • Palette Doğal Renkler Saç Boyası 8.77 Tarçın Rengi
 • Palette Deluxe 6.70 Kahve Bakır Rengi
 • Palette Deluxe Saç Boyası 7.77 Yoğun Parlak Bakır Rengi
 • PaletteDeluxe Saç Boyası 7.57 Tarçın Kahve Rengi
 • Palette Deluxe Saç Boyası 6.70 Kahve Bakır Rengi
 • Palette Kalıcı Doğal Renkler 9.7 Doğal Açık Bakır Rengi
 • Garnier Naturals 7.4 Sultan Bakırı Rengi
 • Garnier Çarpıcı Renkler 6.46 Yoğun Bakır Kahve Rengi
 • Garnier Çarpıcı Renkler 6.42 Gün Batımı Bakırı Rengi
 • Igora Royal 7.77 Kumral Yoğun Bakır
 • Sea Color 8.45 Tarçın Bakır
 • Sea Color 7.43 Yoğun Parlak Bakır
Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır
Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır

Bakır Saç Rengi Tonları ve Modelleri

Bakır saç rengi tonları açısından oldukça zengindir. Birlikte bu renkleri inceleyelim:

Tarçın Bakır Saç Rengi: Diğer bakır renk tonlarına göre içerisinde daha fazla turuncu tonlarını içeren bir bakır tonudur.

Bakır Kahve Saç Rengi: Genel görüntüsü kahverengi tonlarındadır ve bakır yansımaları vardır.

Koyu Bakır Saç Rengi: Turuncu ve kızıl yansımaları olan bir saç rengidir.

Bakır Kızıl Saç Rengi: açık turuncu yansımaları olan parlak bir renktir.

Açık Bakır Saç Rengi: Beyaz cilt tonu ve renkli gözlerde muhteşem bir görüntü yaratacak, yoğun açık turuncu yansımalara sahip bir saç rengidir.

Karamel Bakır Saç Rengi: sarı, turuncu ve kahverengi yansımalara sahip bir renktir. Bu rengi her cilt tonu rahatlıkla kullanabilir.

Sultan Bakır Saç Rengi: Sıcak tonlara sahip bu renk bakır saç renkleri arasında en göz alıcı ve en parlak olan bakır saç renklerinden bir tanesidir.

Çikolata Bakır Saç Rengi: Sıcak ve koyu bakır tonları ile kahverengiyi bir arada bulunduran bu renk, kahverengiye daha yakın bir görüntüye sahiptir.

Koyu Altın Bakır Saç Rengi: Koyu bakır renginin yanı sıra içinde koyu altın yansımaları da barındıran bir renktir.

Farklı alt tonlara sahip olan pek çok bakır saç rengini inceledik. Saçları ön plan çıkaran sadece rengi değildir. Saç kesiminiz de saç renginiz kadar önemlidir.

Bakır saçlarınız sarı ve açık bakır yansımalara sahip ise katlı kesimler kullanarak bu yansımaları daha belirgin hale getirebilirsiniz. Yüz hatlarınıza uygun olarak kullanacağınız kakül ve perçemlerle de doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu bilgilere ek olarak saçlarınızda kullanacağınız doğal dalgalar da saç renginizi ön plana çıkaracaktır.

Bakır Saç Rengi Kime Yakışır
Bakır Saç Rengi Kime Yakışır

Tarçın Bakır Saç Rengi

Tarçın Bakır Saç Rengi
Tarçın Bakır Saç Rengi

Tarçın bakır saç rengi, turuncu, kırmızı alt tonlarının yoğun şekilde bir arada bulunduğu ve kumral saç rengine yakın tonlarda olan bir renk çeşididir. Bu renge karıştırılacak koyu sarı, kızıl, açık kumral gibi renkler ile tarçın bakırın içinde bulundurduğu canlı renklerden fazla uzaklaşmadan kendi cilt tonunuza uyum sağlayacak renkleri kendi zevkinize göre kolayca elde edebilirsiniz.

Ayrıca bakır tonlarının genelinde çabuk akma sorunu yaşandığı için saçınıza düzenli ve detaylı bir bakım yapmanızı öneriyoruz. Bu sayede hem bakımlı ve parlak hem de ilk günkü canlılığını koruyan tarçın bakır rengine sahip saçlarınız olacaktır.

Bakır Kahve Saç Rengi
Bakır Kahve Saç Rengi

Bakır Kahve Saç Rengi

Bakır kahve saç rengi, açık kahverenginin yanında bakır ve kızıl yansımaları içinde barındıran bir renk çeşididir. Bu renk, kahverenginin doğallığından uzaklaşmak istemiyorsanız rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir seçenektir. Çünkü içinde bulundurduğu yansımalar, saçın doğal rengini bozmadan daha bakımlı ve hoş bir görünüme sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Koyu Bakır Kahve Saç Rengi
Koyu Bakır Kahve Saç Rengi
Bakır Kızıl Kahve Saç Rengi
Bakır Kızıl Kahve Saç Rengi

Koyu Bakır Saç Rengi

Koyu bakır saç rengi, koyu veya açık kahverenginin yoğun bulunduğu ancak içinde altın ve bakır yansımaların da bir arada olduğu renk çeşididir. Kızıl kahverengi, koyu turuncu gibi renk tonlarına oldukça benzeyen bir renktir. Bu renk tonu da bakır renginin genelinde olduğu gibi hemen hemen herkese yakışacak bir özelliğe sahiptir. Özellikle esmer ve kumral tenlilere göre iyi bir seçenek olabilir.

Uzun Koyu Bakır Kızıl Saç Rengi
Uzun Koyu Bakır Kızıl Saç Rengi
Koyu Bakır Kızıl Saç Rengi En Çok Kimlere Yakışır
Koyu Bakır Kızıl Saç Rengi En Çok Kimlere Yakışır

Koyu Bakır Kızıl Saç Rengi

Koyu bakır kızıl saç rengi, isminden de kolayca anlaşıldığı gibi içinde koyu bakır ve kızıl tonlarını bir arada bulunduran bir renktir. Bu renkte kızıl tonlar, bakır tonlarından daha yoğundur. Kızıl tonlarını seviyorsanız ancak koyu bakır tonlarından da vazgeçemiyorsanız hiç düşünmeden tercih edebileceğiniz bir renk olduğunu söyleyebiliriz. Koyu bakır kızıl saç rengi daha çok esmer tene sahip kişilere yakışır. Ancak kızıl tonunun yoğunluğu sebebiyle açık tenliler de bu rengi gönül rahatlığı ile kullanabilir.

Bakır Kızıl Saç Rengi

Bakır kızıl saç renginin koyu bakır kızıl saç renginden tek farkı içinde daha açık bakır tonlarını bulundurmasıdır. Kızıl ve bakırın bir arada bulunması gözünüzde canlandırdığınızdan çok daha muhteşem bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır. Eğer beyaz, açık kumral gibi açık tonlarda bir tene sahipseniz ışıltılarla ve parıltılarla dolu bir saç için tercih edebileceğiniz bu renk çeşidinin bakırı daha yoğun bulunduran seçeneğini kullanmalısınız.

Sultan Bakırı Açık Saç Rengi
Sultan Bakırı Açık Saç Rengi
Açık Dalgalı Sultan Bakırı Saç
Açık Dalgalı Sultan Bakırı Saç

Açık Bakır Saç Rengi

Açık beyaz cilt tonuna sahipseniz açık bakır saç rengi tam size göre bir renk. Özellikle çilli bir teniniz varsa bu renk size çok yakışacaktır. Açık bakır saçlar cildinizi olduğundan daha canlı göstermekle kalmaz size enerjik, canlı ve doğal bir görüntü de verir. Bu renk turuncu ve sarı renklerinin açık tonlarında yansımalar içerdiği için buğday ve esmer cilt tonlarında güzel bir sonuç vermeyebilir.

açık Sultan Bakırı Saç Rengi
açık Sultan Bakırı Saç Rengi

Karamel Bakır Saç Rengi

Karamel bakır saç rengi tanınmış kişilerin de vazgeçilmezi haline gelmiştir. Özellikle beyaz cilt tonuna sahip kişilerde oldukça doğal ve yumuşak bir görüntü veren bu rengin modası asla geçmeyecek gibi görünüyor.

Beyonce Karamel Bakır Saç Rengi
Beyonce Karamel Bakır Saç Rengi

Bu renk açık kahverengi ve bakır tonlarının karışımından elde edildiği için saçlarınız koyu renkte ise saçlarınızda bu rengi tam olarak göremeyebilirsiniz. Bu sebeple saçlarınıza önce açma işlemi uygulanmalı daha sonra boyama işlemi yapılmalıdır. Bu işlemleri yaparken saçlarınızın zarar görmemesi adına profesyonel kişilerden yardım almanızı öneririz. Eğer bu rengi evde elde etmek istiyorsanız çok dikkatli olmalısınız.

Dilan Çiçek Deniz Bakır Karamel Saç Rengi
Dilan Çiçek Deniz Bakır Karamel Saç Rengi

Kızıl Bakır Saç Rengi

Hem bakır hem de kızıl tonları içerisinde barındıran bu renk cilt tonunuz ne olursa olsun size mutlaka uyum sağlayacaktır. İçerisinde kızıl tonları yoğunlukta olduğundan tam bakır yansımalı bir saç istiyorsanız bu rengi tercih etmemenizi öneririz.

Bakır Kızıl Kahve Saç Rengi
Bakır Kızıl Kahve Saç Rengi
Bakır Kızıl Koyu Saç Rengi
Bakır Kızıl Koyu Saç Rengi

Kahve Bakır Saç Rengi

Kahve bakır saç rengi, içerisinde barındırdığı bakır yansımalar sayesinde kahve tonları arasında en dikkat çekici olanıdır. Bu renkte bakır yansımalar kahverengi yansımalardan daha yoğundur. Bu sebeple oldukça parlak ve sağlıklı bir görünüme sahiptir.

Bakır Kahve Saç Rengi Kesim Modelleri
Bakır Kahve Saç Rengi Kesim Modelleri

Kahve bakır kapatıcı özelliği yüksek olmasından dolayı beyaz saçlara sahipseniz bu saçları kolay bir şekilde kapatacaktır. Tekrar tekrar boyama gerektirmeme özelliği ile de size kullanım kolaylığı sağlar ve hemen hemen her cilt tonuna da uygun bir renktir.

Kumral Bakır Saç Rengi

Doğal görüntünüzden uzaklaşmak istemiyorsanız kumral bakır tam size göre bir renk. Özellikle tanınmış kişilerde sıklıkla karşılaştığımız bu rengi bu sezonda da sık sık göreceğiz gibi duruyor.

Kumral renginin doğallığı ve bakırın ışıltısının birleşiminden oluşan bu renk sayesinde bütün gözler üzerinizde olacak. Kumral bakır rengini özellikle beyaz ve buğday cilt tonuna sahip kişilere öneriyoruz.

 

Sultan Bakır Saç Rengi

Yeni sezonun trendlerinden biri de şüphesiz sultan bakır rengidir. Sıcak bir bakır tonu olmasından dolayı sizi oldukça enerjik gösterecek bir renktir. Saçlarınızda bakır tonlarını görmek ve görüntünüze canlılık katmak istiyorsanız sultan bakırı tam size göre.

Sultan Bakırı Saç Renginin Bakımı Nasıl Olmalıdır
Sultan Bakırı Saç Renginin Bakımı Nasıl Olmalıdır

Bu renk size dinamik bir görünüm katacağı için günlük hayatınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca bu rengi kullanırken günlük rutininizden makyajı da çıkarabilirsiniz. Makyajsız kullanımda bile sizi farklı gösterecek bu rengi makyajla desteklemek isterseniz kesinlikle toprak tonlarını kullanarak doğal bir makyaj yapmalısınız. Sultan bakırı saç rengi hakkında daha fazla bilgi almak için linke tıklayın!

Uzun Sultan Bakırı Saç Modeli
Uzun Sultan Bakırı Saç Modeli

Küllü Bakır Saç Rengi

Şimdilerde çok popüler bir hale gelen küllü saç renklerini bakır tonlarında da kullanmak mümkün. Küllü bakır saç rengi diğer bakır tonlara göre daha mat yansımalara sahip olduğundan sizlere farklı bir görüntü katabilir. Eğer makyaj yapmayı ve bakımlı olmayı seviyorsanız daha çok sarı tonlar bulunduran küllü bakır saç rengini kullanabilirsiniz.

Küllü Bakır Saç Rengi Nasıl Elde Edilir
Küllü Bakır Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Sık sık makyaj ve bakım yapan biri değilseniz bu rengin sarı tonları yerine daha koyu tonlarını tercih etmenizi öneririz. Aksi hâlde küllü bakır nedeniyle yaşlı ve solgun bir görünüme sahip olmanız mümkün.

Küllü Bakır Saç Rengi Modelleri
Küllü Bakır Saç Rengi Modelleri
Bakır Rengi Saç Boyası Numaraları
Bakır Rengi Saç Boyası Numaraları
Bakır Kahve Saç Rengi
Bakır Kahve Saç Rengi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu