Saç RengiSaç BoyamaSaç Modelleri

Bakır Kumral Saç Rengi 

Bakır tonları, yumuşak kumral renginden yoğun kahve ve tarçına kadar zengin bir renk yelpazesini kapsar. En hafif versiyonlarında bile bakır tonları her zaman çok özel ve göz alıcıdır.

Bugün, size oldukça modern bir görünüm kazandıracak bakır kumral saç rengi tonundan bahsedeceğiz. Bakır kumralı şu sıralar en popüler bakır saç tonlarından biri. En sevilen bakır kumralı saç rengi boya numaraları ve modelleri için yazımıza bir göz atın ve bu harika bakır kumralı saç rengi fikrini denemekten çekinmeyin! 

Bakır Kumral Saç Boya Numaraları
Bakır Kumral Saç Boya Numaraları

Bakır Kumral Saç Rengi Boya Numaraları 

Bu muhteşem kumral tonlu bakır karışımı, saçınıza son derecede yüksek parlaklık verir. Rihanna doğal koyu renkli saçlardan, bakır kumralına geçiş yapmıştı. Bu renk saça çok büyük bir derinlik, hacim ve hareket katan yumuşak bir geçiştir.  

Koyu Bakır Kumral Saç Modelleri
Koyu Bakır Kumral Saç Modelleri

Bakır kumralı tonu orta ila koyu ten tonlarını kusursuz şekilde tamamlar. Saçlarınızı biraz dalgalandırın, çok seksi ve çekici görüneceksiniz. Bakır kumralı saç rengi için önerilerimiz; 

  • Wella Koleston 6/34 Bakır Kumral  
  • L’Oréal Paris Excellence Creme 6-45 Bakır Kahve 
  • Neva Color Nevacolor 7.4 Kumral Bakır 
  • Garnier Çarpıcı Renkler 6.42 Gün Batımı Bakırı 
  • Naturigin 6.34 Orta Bakır Kumral 
Bakır Kumral Saç Rengi Tonları
Bakır Kumral Saç Rengi Tonları

Bakır Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir? 

Saçınızı kızılın pek çok farklı tonundan biriyle boyamak her zaman kalabalığın arasından sıyrılmanın göz alıcı bir yolu olmuştur. Pek çok farklı kırmızımsı ton vardır, hangisini seçeceğinize karar vermek biraz zor olabilir, bu yüzden alanı daraltalım ve kumral ve bakır karışımı saça daha yakından bakalım.

Bakır Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir
Bakır Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Hem kumral hem de bakır saç renkleri, sıcak tonlara sahiptir ve saçlarına biraz canlılık katmak isteyenler arasında popülerdir. Ama kumral ve bakır arasındaki fark nedir?

Bakır Kumral Saç Rengi Modelleri
Bakır Kumral Saç Rengi Modelleri

Öncelikle, bakır ve kumral arasındaki farkın oldukça öznel olduğunu söylememiz gerekir. Kumral ve bakır saç arasındaki temel fark, kumralın kahverengi ve koyu kırmızı alt tonlara sahip olması, bakırın ise ince altın alt tonlara sahip daha az yoğun bir turuncu tonu olmasıdır. 

Bakır Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır
Bakır Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır

Kumral rengi; kırmızı, kahverengi ve zencefil pigmentlerine sahipken, bakır saç rengi kırmızı veya turuncu karışımı ağır basan daha çok altın rengindedir. Kumral genellikle orta ila koyu esmer kategorisine girerken, bakır saç daha parlaktır ve daha fazla ön plana çıkan bir renktir.  

Bakır Kumral Saç Rengi Kime Yakışır
Bakır Kumral Saç Rengi Kime Yakışır

Bununla birlikte, bakır ve kumral saç arasında seçim yapmak söz konusu olduğunda sayısız seçeneğin olduğunu unutmayın. Kahverengi kumral, ışıltılı bir  bakır, doğal kumral, altın bakır, kırmızı kumral, turuncu bakır… Bu nedenle, elde etmek istediğiniz bir renge sahipseniz, aynı fikirde olduğunuzdan emin olmak için kuaförünüze göstermenizi şiddetle tavsiye ederiz. 

Bakır Kumral Saç Rengi 2023
Bakır Kumral Saç Rengi 2023

Kumral ve bakır ikileminde kaldıysanız ve tüm saçlarınızı bakır kumralına boyamak yerine röfle tekniğini uygulayabilirsiniz. Kumral saçlarınızı aydınlatan ışıltılı bir röfle doğal saçınızın rengini ön plana çıkarır ve yumuşak, güneş ışıltısı sıcaklığında cesur ve zarif bir görünüm kazanmanızı sağlar.  

Bakır Kumral Saç Rengi 
Bakır Kumral Saç Rengi

Kumral bakır karışımı boyayı tüm saçınıza uygulayarak, görünümünüzü önemli ölçüde değiştirecek baştan aşağı bir değişime kendinizi hazırlayın. Bununla birlikte, bazıları için saç rengini tamamen değiştirmenin büyük bir adım olabileceğini biliyoruz, ancak bakır kumralı saç rengi oldukça yoğun bir renk olduğu için saçlarınıza hem parlaklık verir hem de rahatsız edici beyaz saçlarınızı mükemmel şekilde kapatır.

Kumral saç rengi üzerinde bakır yansımalara sahip Wella Koleston 6-34 Bakır Kumralı saç rengini mutlaka denemenizi öneriyoruz. 

Bakır Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır? 

Profesyonel bir kuaför tarafından yapıldığında, bakır kumral saç rengi, açık ve kumral ten rengine sahip kadınlara çok yakışır. Daha açık cilt tonlarına sahip kadınlar, ciltle güzel bir kontrast oluşturan ve doğal pembeliğini ortaya çıkarmaya yardımcı olan daha parlak, daha kırmızı tonları tercih edebilir.  

Bakır Kumral Saç Rengi Modelleri
Bakır Kumral Saç Rengi Modelleri

Bu saç rengiyle herkesin yarayabileceği şekilde farklı, göz alıcı tonlarla oynayabilmek mümkün. Cilt tonunuzun güzelliğini ortaya çıkarmak için bakır ve tonlarında ince oynamalar yapmak kolaydır.  

Bakır Kumral Saç Modelleri
Bakır Kumral Saç Modelleri

Açık ten tonlarında, bakır kumral daha sıcak cilt tonlarının ışıltısını artırırken, açık göz rengini öne çıkarabilir. Bakır kumral şıklığını öne çıkarmak için soğuk ve sıcak arasındaki kontrastla oynamanız gerekebilir. 

Bakır Kumral Saç Modeli
Bakır Kumral Saç Modeli
Bakır Kumral Saç Modelleri

Bakır saçın doğru tonunu bulmak, tıpkı kırmızı bir ruj seçmek gibidir. Bakır kumralı orta veya nötr cilt tonları için en iyi sonucu verir. Baş döndürücü bir görünümü seviyorsanız, bu renk tonu tam size göre.

Bakır Kumral Saç Boya Numaraları
Bakır Kumral Saç Boya Numaraları

Saçlarınızın hacmini arttırmak ve parlaklık vermek istiyorsanız bakır kumralı saç rengi saçlarınızın ihtiyaç duyduğu muhteşem parlaklığı elde etmenize yardımcı olacaktır. 

Koyu Bakır Kumral Saç Rengi 
Koyu Bakır Kumral Saç Rengi

Vişneli çikolatayı andıran bakır kumralı saç rengi, hemen her saç modeline uyum sağlar. Havalı bir at kuyruğu modeli veya örgülerle taçlandırılan bakır kumralı saçlarınız her ortama ayak uyduracaktır.  

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu