Saç RengiSaç BakımıSaç BoyamaSaç KesimiSaç Modelleri

Ateş Kızılı Saç Rengi ve Modelleri

Sanıyoruz her kadın hayatının bir dönemi saçlarını kızıl yapma fikrini düşünmüştür. Cesur, çekici ve havalı kızıl aslında içinde birçok tonu da barındırır ve bu sayede herkese yakışacak bir kızıl tonu mutlaka vardır. Önemli olan doğru kızıl tonunu seçmektir. Bu sıralar gönlünüz bu renkten yanaysa, son zamanların trend rengi ateş kızıla ne dersiniz? Kızılın belki de en gösterişli tonu olan ateş kızılı saç hakkında tüm detaylar için okumaya devam edin.

Koyu Ateş Kızılı Saç Rengi
Koyu Ateş Kızılı Saç Rengi

Ateş Kızılı Saç Rengi Nasıl Bir Renktir?

Kızılın diğer tonlarına göre en parlak ve en canlı görünen ateş kızılı yine diğer tonlara göre daha koyu bir görünümdedir. Sıcak bir renk olan ateş kızılı, bu canlı ve ışıltılı görünüm nedeniyle de oldukça fazla tercih edilir. Üstelik sadece saç renginize değil enerjinize de canlılık katmasıyla bilinir.

Ateş Kızılı Saç Rengi
Ateş Kızılı Saç Rengi

Ateş Kızılı Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Konu ateş kızılı olunca, eğer beyaz tenliyseniz hiç düşünmeden deneyebileceğiniz saç renkleri arasında geliyor. Soğuk cilt tonunuza oldukça yakışacak bu saç renk aynı zamanda sofistike bir görünüm de yatıyor. Eğer buğday, esmer gibi koyu bir cilt tonunuz varsa, ateş kızıl kadar parlak bir renk yerine, koyu kızıl tonlarına ya da kestane kızıl, kahve kızıl gibi seçeneklere yönelmeyi de deneyebilirsiniz.

Ateş Kızılı Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Eğer bu rengi ilk defa deneyecekseniz bir uzmandan yardım almanızda fayda var. Saç boyandığında, asıl rengiyle orantılı olarak ton farklılıklarıyla karşılaşılabilirsiniz. Örneğin saçınız siyahsa, siyahtan daha açık olan kızılı elde etmek için belki de saçınızın bir işlemden geçmesi gerekebilir. Koyu tonlardan farklı renklere geçerken saçta genellikle açma işlemi uygulanır. Bu durumda saç 2. boyamada istediğiniz tonu tam anlamıyla size verebilir.

Ateş Kızılı Saç Rengi Tonları
Ateş Kızılı Saç Rengi Tonları

Eğer açık renk saçlarınız varsa, ateş kızılı bir boya alıp, evde kendiniz de boyayabilirsiniz. Tabii önce saçınızın bir tutamını boyayarak istediğiniz rengi alabiliyor musunuz kontrol etmekte fayda var.

Ateş Kızılı Saç Rengi Nasıl Elde Edilir
Ateş Kızılı Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Ateş Kızılı Saç Modelleri

Eğer bu bilgiler ışığında ateş kızılı saç rengini denemeye karar verdiyseniz, onu en güzel gösterecek saç modeli önerilerimizden ilham alabilirsiniz.

Ateş Kızılı Saç Rengi Kimlere Yakışır
Ateş Kızılı Saç Rengi Kimlere Yakışır

Açık ve dalgalı: Saç renginizi gösterecek akla ilk gelen model, açık bırakılmış dalgalı saçlar. Eğer saçlarınızın yapısı zaten dalgalı ise, duştan sonra biraz şekillendirici ile dalgalarınızı canlandırabilirsiniz.

Açık ve düz: En az dalgalı kadar havalı bir diğer model de açık bırakılmış mükemmel düz saçlar olabilir. Saçınız hangi uzunlukta olursa olsun bu model ile saç renginiz ortaya çıkacak.

Örgü: Örgülerden yapılmış bir taç, saçınızın kenarına iliştirilmiş klasik ince örgü ya da uzun gür saçlarınıza ense hizasından yapılmış bir mısır örgü de mutlaka denemeniz gereken modeller arasında yer alıyor.

Ateş Kızılı Saç Rengi Nasıl Bir Renk
Ateş Kızılı Saç Rengi Nasıl Bir Renk

Bunların yanında, klasik bir atkuyruğu ya da ense hizasından yapacağınız salaş bir topuz da saç renginizin canlılığı ile bir bütün oluşturabilir.

Ateş Kızılı Saç Rengi Kime Yakışır
Ateş Kızılı Saç Rengi Kime Yakışır

Göz makyajını yaparken bej, kahve ve yeşil tonlarını, allık renklerinde ise şeftali, turuncu ve kırmızı tonlarını tercih etmelisin. Ruj olarak ise yine şeftali ve kırmızı tonlarını tercih edebilirsin ama kırmızı ruj süreceğin zaman hem saçın hem dudakların kırmızı olacağı için makyajının geri kalanını son derece sade bırakmalısın.

Ateş Kızılı Saç Rengi Boya Numaraları
Ateş Kızılı Saç Rengi Boya Numaraları

Ateş Kızılı Saç Rengi Boya Numaraları

  • Schwarzkopf Palette Kalıcı Doğal Renkler 6-88 Ateş Kızılı
  • Wella Koleston 77-44 Kor Ateş Kızılı
  • Sea Color 66-46 Ateş Kızılı
  • Palette 7-887 Ateş Kızılı
  • Schwarzkopf Palette Deluxe 7-887 Ateş Kızılı
  • Sea Color 66.46 Ateş kızılı
  • Nevacolor 6.00 Ateş Kızılı
  • Loreal Paris Excellence İntense 4.6 Ateş Kızılı
  • Asse 7.66 Ateş Kızılı
  • Dieci Perfect Kit Boya 7-666 Ateş Kızılı
Ateş Kızılı Saç Modelleri
Ateş Kızılı Saç Modelleri
Açık Ateş Kızılı Saç Rengi
Açık Ateş Kızılı Saç Rengi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu