Saç ModelleriSaç Rengi

Aslan Yelesi Saç Modelleri ve Kesimi

Aslan yelesi saç, bir döneme damgasını vurmuş saç modellerinin de başında geliyor. Saçın katlı ve bir düzene uygun olarak kesilmesi yöntemiyle yapılan bu saç modelini, hemen hemen hepimiz bir defa da olsa kullandık değil mi?

Aslan yelesi saç, saçın belirgin bir şekilde en az 3 kat şeklinde kesilmesiyle olur. Burada önemli olan detay, en üst katın daha fazla belirgin olmasını sağlamaktır. Yine saçı şekillendirirken de bu noktaya dikkat etmek ve en üst kısmı daha net bir şekilde taramak saç kesiminizin de daha hoş durmasını sağlayacaktır.

Aslan Yelesi Saç Modelleri

Aslan Yelesi Saç ModelleriŞimdi gözlerinizi kapatın ve Türk filmlerine doğru bir gidin bakalım.

  • Serpil Çakmaklı,
  • Ahu Tuğba,
  • Hülya Avşar…

İşte bir döneme filmleri ile damga vurmuş bu yıldız isimler, o filmlerde mutlaka aslan yelesi saç kesimi de kullandı. Hafif dalgalı, aslan yelesi saçlarını tepede toplayan bu isimler, bu sayede güzelliklerine de güzellik katmadı mı?

Aslan Yelesi Saç Stilleri
Aslan Yelesi Saç Stilleri

Aslan Yelesi Saç Kesimi

Eğer hayaliniz aslan yelesi saç kesimine sahip olmaksa, yapmanız gereken şey çok basit. Bunun için öncelikle, işinde uzman, kesimleri dilden dile dolaşan bir kuaför bulmanız gerekiyor. Sonrasında ise, saçınızın katlarının boyuna karar vermelisiniz. 

Aslan yelesi saç kesimine, öncelikle en alt ve en uzun katın kesilmesiyle başlanır. Ardından saça en az üç tane olacak şekilde, keskin katlar atılır. Sıra geldi, en üst katı kesmeye. En üst katta daha keskin ve daha net hatlara ihtiyacınız var. Dilerseniz bu kısımda, tabi eğer seviyorsanız, kahkül de tercih edebilirsiniz.

Uzun Aslan Yelesi Saç Modeli
Uzun Aslan Yelesi Saç Modeli

Aslan Yelesi Saç Modeli

Aslan yelesi saç modeli, saç bandıyla kullanılırsa da çok şık durabilir. Saça belirgin bir şekilde kat vermesiyle yapılan bu saç modeli, saç aksesuarlarıyla da desteklenirse çok daha hoş duruyor.

Aslan yelesi saç modeli, renk geçişli saçlarda da çok hoş duruyor. Örneğin, ombre, sombre ya da balyajlı saçlar… Aslan yelesi, renk geçişli her saçta çok zarif duran bir model. Çünkü bu renk geçişleri, katların da daha çok öne çıkmasını sağlıyor.

Aslan Yelesi Dalgalı Saç Modeli
Aslan Yelesi Dalgalı Saç Modeli

Kadın erkek herkesin severek kullandığı aslan yelesi saç modeli, eğer mümkünse mutlaka kuaförde yaptırmanız gereken bir kesim. Yine ince telli saç sahipleri de bu modeli severek kullanabilir. Katlardan dolayı hep saç daha gür durur, hem de ince tellerin oluşturduğu genel görünüme de bir hareket katılmış olur.

Aslan Yelesi Uzun Saç Modeli
Aslan Yelesi Uzun Saç Modeli

Aslan Yelesi Saç Kesimi Kimlere Yakışır

Aslan yelesi saç modeli, özellikle sivri ve ince yüz hatlarına sahip kişilere çok yakışır. Çünkü yüz hatlarınız sivriyse, saçınızdaki bu hareket görünümünüzü de yumuşatmaya yardımcı olur.

Aslan yelesi saç kesimi kime yakışır, sorusunun cevabı aslında saç renginizle de oldukça alakalı. Çünkü açık renkli saçlarınız varsa, aslan yelesi kesim de daha öne çıkabilir. Böylece saçınızın her katı daha öne çıkar ve girdiğiniz her ortamda gözlerin hemen size çevrilmesini sağlayabilirsiniz.

Eğer gür ve sağlıklı saçlara sahipseniz, şimdi sıkı durun! Çünkü aslan yelesi saç modeli, en çok size yakışacak. Çünkü gür saçlar, zaten kendiliğinden bir hacme sahip. İşte bu hacme birde aslan yelesi saçın ahengi eklenince, ortaya muhteşem bir görüntü çıkabilir. Bizden söylemesi.

Aslan Yelesi Dalgalı Saç
Aslan Yelesi Dalgalı Saç

Modern Aslan Yelesi Saç Kesimi

Her dönem sevilen ve bazı dönemler daha da çok tercih edilen bir saç modeli düşünüyorsanız, aslan yelesi saç kesimi çok doğru bir tercih olabilir. Saçlarınıza biraz hareket katmak ve saçlarınızı biraz farklılaştırmak istiyorsanız, aslan yelesi saç kesimini mutlaka bir denemenizi tavsiye ediyoruz.

mullet aslan yelesi saç kesimi
mullet aslan yelesi saç kesimi

Modern aslan yelesi saç kesimleri, aslında en şık kısa saçta duruyor. Kulak hizasından itibaren katları başladığı bu model sayesinde, saçlarınızı kolayca şekillendirebilirsiniz. Size tavsiyemiz, eğer keskin bir değişiklik arıyorsanız mutlaka aslan yelesi saç kesimlerini iyice araştırmanız.

mullet aslan yelesi saç kime yakışır
mullet aslan yelesi saç kime yakışır

Kısa Aslan Saç Modelleri

Kısa saça şekil vermenin en kolay yolunu söylüyoruz: Aslan yelesi saç kesimi yaptırmak. Aslan yelesi saç modelleri, saç boyuna bakılmaksızın her saça uygulanabilir. Çünkü zaten kesimin mantığı, saça belirgin katlar oluşturmak. Dolayısıyla en alt katın uzunluğunu oluşturduktan sonra, yapmanız gereken diğer katlarla farkı doğru bir şekilde oluşturmak ve kesime kendi içinde bir ahenk katmak.

erkek aslan yelesi saç kesimi
erkek aslan yelesi saç kesimi

Aslan yelesi saç modeli, fönlü saçlarda olduğu kadar dalgalı saçlarda da hoş duruyor. Eğer saçlarınız dalgalı ya da kıvırcıksa da aslan yelesi saç modelini kullanabilir ve çok daha havalı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Kahkül seviyor ve saçlarınızda biraz da hareket istiyorsanız, aslan yelesi saç kesimi tam da size göre. Hele bir de kalın telli saçlara sahipseniz, hiç düşünmeyin deriz. Çünkü kalın telli saçlar, katların da daha güzel görünmesini sağlar. Dolayısıyla aslan yelesi saç kesimi için de son derece uygundur.

aslan yelesi saç modeli ve kesimleri
aslan yelesi saç modeli ve kesimleri

Tepeden tırnağa şık ve alımlı görünmek hepimiz için son derece önemli değil mi? İşte saçlar, bu şıklığı sağlamanın en kestirme yoludur. Çünkü en güzel kıyafet bile, eğer bakımlı saçlarınız yoksa sönük durabilir. Özetle size tavsiyemiz, mutlaka ve mutlaka saç bakımına özen göstermeniz.

aslan yelesi saç modeli kesimi
aslan yelesi saç modeli kesimi
aslan yelesi mullet saç kesimi
aslan yelesi mullet saç kesimi
aslan yelesi mullet saç kesimi
aslan yelesi mullet saç kesimi

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu