Saç RengiSaç BakımıSaç BoyamaSaç Modelleri

Açık Kahve Saç Rengi ve Tonları

Açık Kahve Saç Rengi, son zamanlarda en popüler saç renkleri arasında yer alıyor. Sıcak bir görünüm sağlayan açık kahve saç rengi, cilt tonuna göre farklı tonlarda uygulanabilir. Bu yazımızda, açık kahve saç rengini elde etmek için gerekli adımları, boyama numaralarını, kimlere yakıştığını ve modellerini inceleyeceğiz.

Açık Kahve saç rengi ve Açık Kahve saç rengi numarası 2023 yılına girerken genç kızlarımızın en çok talep gösterdiği renk tonlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Son dönemin modası olan Açık kahve saç rengi içeriğindeki parlak renk tonları ile kullananlara oldukça feminen bir hava katmaktadır. Bu nedenle de önümüzdeki günler de bir hayli kullanım oranının artacağı düşünülmektedir.

Açık Altın Kahve Saç Rengi Modeli
Açık Altın Kahve Saç Rengi Modeli

Açık Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Açık kahve saç rengi elde etmek için öncelikle saçın doğal rengi ve cilt tonu göz önünde bulundurulmalıdır. Doğal olarak açık renkli saçlarda bu renk daha kolay elde edilirken, daha koyu saçlarda saç boyası öncesi saçların açılması gerekebilir. Bunun için saçın öncelikle açılması için birkaç seans saç açıcı kullanılabilir. Daha sonra açık kahve saç boyası tercih edilerek saçlar boyanabilir.

Açık Altın Kahve Saç Rengi Boya Numaraları
Açık Altın Kahve Saç Rengi Boya Numaraları

Açık Kahve Saç Rengi Boya Numaraları

Açık kahve saç rengi için kullanabileceğiniz birçok farklı saç boyası markası ve numaraları vardır. En popüler markaların bazıları;

  • L’oreal,
  • Schwarzkopf,
  • Garnier,
  • Syoss ve
  • Palette’dir.
Bahar Şahin Açık Kahverengi Saç Modeli
Bahar Şahin Açık Kahverengi Saç Modeli

Açık kahve saç rengi elde etmek için 5 numara ve altındaki numaralar tercih edilebilir. 5 numara koyu açık kahve, 6 numara açık kahve ve 7 numara sıcak kahverengi tonlarına sahiptir.

Açık Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Açık kahve saç rengi, açık tenli kadınlara ve açık renkli gözlere sahip olanlara en çok yakışan saç renklerinden biridir. Ancak, orta tenli ve hatta esmer tenli kadınlar da açık kahve saç rengini rahatlıkla kullanabilirler. Ayrıca, kahve saç rengi, herhangi bir yaş aralığına hitap eden, çok yönlü bir renktir.

Hatice Şendil Açık Kahverengi Saç Rengi
Hatice Şendil Açık Kahverengi Saç Rengi

Modası hiç bir zaman geçmeyecek olan açık kahverengi saç rengini gönül rahatlığı ile sizler de saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Ancak bir kaç püf noktaya dikkat ederek ve tavsiyelerimize uyarak bu renk tonlarını uzun süre, sıkılmadan kullanmanız mümkün olacaktır. Peki açık kahve saç kimlere yakışır?

Duygu Özaslan Uzun Açık Kahverengi Saç Rengi
Duygu Özaslan Uzun Açık Kahverengi Saç Rengi

Açık Kahverengi saç rengi genel olarak sıcak ten rengine sahip olan bayanlara önerilmektedir. Çünkü bu ton kendini sıcak tende çok daha iyi gösterecektir.

Ebru Şallı Açık Kahve Rengi Saç
Ebru Şallı Açık Kahve Rengi Saç

Saç modeli olarak ise dalgalı saç kesimlerinde ve örgülü saç modelleri ile rahatça kullanabilirsiniz. Fakat belirtmeden geçemeyeceğimiz bir durum daha vardır ki o da bu saç renginin Kıvırcık saçlı bayanlara ekstra bir güzellik katacak olmasıdır. Kıvırcık saçlara sahip olan bayanlarımızın özellikle açık kahverengi saç kullanmaları tavsiye edilmektedir.

Saçlarını açık kahve yapmak isteyen hanfendiler için boya önerimizi paylaşacak olursak Açık Kahve saç rengi numarası olarak sizlere Garnier Çarpıcı Renkler Serisinden 5.0 numaralı parlak açık kahve saç boyasını önerebiliriz.

 

Bunun yanında alternatif seçenekler olarak Wella Koleston’dan 5.0 numaralı boyayı da deneyebilirsiniz. Açık Kahve ombre, Açık kahve röfle ve açık kahve balyaj seçenekleri için de mutlaka bir kuaförden yardım almanız gerekmektedir.

Naz Elmas Açık Kahverengi Saç Modeli
Naz Elmas Açık Kahverengi Saç Modeli

Çünkü yapılacak işlemlerin çok ve profesyonel yapılmış olması gerekmesinden dolayı istediğiniz sonucu elde edebilmek adına yardım almanızda fayda olacaktır.

Bunun yanında ise bu saç ile kullanacağınız makyajda çok önemlidir. Açık kahve saça en uygun makyaj genellikle bronz tonlarında yapılmış olandır.

Eva Mendes Açık Kahve Saç Rengi
Eva Mendes Açık Kahve Saç Rengi

Ancak pembe tonlarında makyaj da işinizi oldukça iyi görecektir. Ruj seçiminiz için de kırmızının daha çok parlak tonlarını tercih etmeniz oldukça yararlı olacaktır.

Yeni saçlarınız ile mutlu, sağlıklı ve güzelliklerle dolu günler dilerken açık kahve saç rengi bakımınızı ihmal etmemenizi öneriyoruz. Sizler için açık kahve saç modellerini aşağıda paylaşıyoruz. Eğer bu tonlarda saç düşünüyorsanız dikkatle incelemenizi öneriyoruz.

Bahar Şahin Açık Kahverengi Saç Rengi
Bahar Şahin Açık Kahverengi Saç Rengi

Açık Kahve Saç Rengi Galerisi

Açık Kahve Saç Modelleri Açık kahve saç rengi ile birçok farklı saç modeli uygulanabilir. Bu saç rengi, dalgalı saç modelleriyle çok iyi uyum sağlar.

Aslı Enver Açık Kahverengi Saç Rengi
Aslı Enver Açık Kahverengi Saç Rengi

Özellikle de, dalgalı saçlar üzerine yapılacak balayage veya ombre gibi saç renklendirme teknikleri, açık kahve saç renginin tonlarının ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır. Düz saçlarda ise, katlı kesimler ile daha canlı ve hacimli bir görünüm elde edilebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu