Saç KesimiSaç Modelleri

6 Numara Saç Modelleri ve Stilleri

Erkek saç kesimleri arasında önemli bir yere sahip olan 6 numara saç modelleri ve kesimi erkekler tarafından sıklıkla kullanılan modellerden biridir. Kısa saç kesimleri arasında olan 6 numara diğer kısa modeller ile karşılaştırıldığında en uzun kesim tekniğidir.

Makas ile kesilebilen 6 numara saçı makinenin 6. Ayarıyla da elde etmek mümkündür. Kısa saç modellerini seven ve kullanmayı isteyenler için önerilen bu kesim şıklığının yanında rahat bir kullanım da vaat etmektedir. Yüzünün ön planda olmasını isteyenlerin kesinlikle hayatında en az bir kez denemesi gereken bir saç modelidir.

Jack Sephard 6 numara saç
Jack Sephard 6 numara saç

Çoğunlukla erkekler tarafından kullanılıyor olsa da kadınların arasında da zamanla popülerleşen ve gelişim yaşayan bir saç kesimi olarak bilinmektedir. Yüz hatlarını ön plana çıkarması ve rahatlığıyla kendisini gösteren bir saç kesimidir.

Evde 6 Numara Saç Kesimi
Evde 6 Numara Saç Kesimi

6 Numara Saç Kesimi Nedir?

6 numara saç kesimi nedir sorusuna, son dönemde olgun görünmek isteyen erkeklerin uğradığı bir saç kesimidir. Kısalığıyla bilinen bu saç 1.9 cm uzunluğunda olup zarif bir görünüm sağlamaktadır. Saç kesme makinesinin 6 numaralı aparatıyla elde edilen bu saç çoğu kez makinenin koruyucu aparatının olmaması sebebiyle daha kısa saçlara dönüşebilmektedir. Bu nedenle kesim yapıldığında bu hususa dikkat edilmelidir.

6 Numara Saç Kesimi Nedir
6 Numara Saç Kesimi Nedir

Saçlarınızın dolgun ve trendlere uygun görünmesini sağlamak için 6 numara saç kesimi tercih edilebilir. 6 numara saç kesimi uzunluğu itibarıyla diğer kısa modellere oranla kişiye daha fazla saç modeli yapma alanı sağlamaktadır.

Kısa bir kesim olması tercih edilirliğini artırmıştır. Çoğu erkeğin severek kullandığı bir kesimdir. Özellikle ağır işlerde çalışanlar için kullanımı oldukça rahat ve şık bir saç kesimidir.

6 Numara Saç Kesimi Ne
6 Numara Saç Kesimi Ne

6 Numara Saç Stili Kimlere Yakışır?

Saç kesimleri ve modellerinin her geçen gün çeşitlenmesi bireylerin bu konu üzerinde daha çok araştırma yapmakta ve kendilerine en uygun saç kesimini bulmaya çalışmaktadır. 6 numara saç stili kimlere yakışır sorusu da sıklıkla sorulan sorulardan biridir.

6 Numara Saç Modeli Olan Ünlüler
6 Numara Saç Modeli Olan Ünlüler

Bu konu hakkında kesin ve geçerli yargılar olmamakla beraber çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Kısa bir saç kesimi olmasından dolayı her yüz tipine uygun olarak kullanılabilir. İnce ve uzun yüzlere oldukça yakışan 6 numara saç kesimi bu yüz tipinde doğal bir görünüm oluşturmaktadır.

Daha yuvarlak ve toplu yüzlerde kullanıldığında ise kısalığı ile yüzü toparlamakta ve bir bütünlük oluşmasını sağlamaktadır. Bu nedenle 6 numara saç kesimini kullanmak isteyen her erkek rahatlıkla kullanabilir. Kısa modellerin çok popüler olmaması bu konuda yanılgılara neden olabilir. Ancak kullanımında havalı, hacimli ve dolgun bir saç duruşuna kavuşmanızı sağlayacaktır.

Çağatay Ulusoy 6 numara saç
Çağatay Ulusoy 6 numara saç

Evde 6 Numara Saç Kesimi

Evde 6 numara saç kesimini kullanmak isteyenler bu konuda dikkatli davranmalıdır. Her ne kadar kolay bir kesim olarak görülse de püf noktaları olan ve dikkatle kesilmesi gereken bir kesimdir. Saç kesme makinesi ile kesildiğinde çok derine işlememesi adına koruyucu aparat kullanılması tavsiye edilmektedir.

6 Numara Saç Modelleri
6 Numara Saç Modelleri

Makas ile yapılacak olan kesimlerde ise bir ayna yardımı ile saçın doğru kesildiğinden emin olunarak kesim yapılmalıdır. Makine veya makasın keskin olması gerekmektedir. Böylece saçın her tarafının düzgün kesilmesi sağlanmalıdır. Ancak profesyonel ve doğru kesim yapılması adına saçların kuaförde kesilmesi tavsiye edilmektedir.

6 Numara Saç Modelleri arka taraf
6 Numara Saç Modelleri arka taraf

6 Numara Saç Modeli Olan Ünlüler

Saç numaraları arasında önemli bir yeri olan 6 numara saç modeli ünlüler ve her kesimden kullanıcıları olan bir modeldir. Kısa bir model olmasına rağmen ünlülerin de sıklıkla kullandığı saç kesimlerinden biridir.

Bu ünlü isimlerimizin başında Kıvanç Tatlıtuğ gelmektedir. Hepimizin hatırlayacağı üzere Aşk-ı Memnu dizisinde uzun saçlarından vazgeçerek kısa modele geçtiği dönemde 6 numara saç kesimini kullanmaktaydı.

6 Numara Saç Kıvanç Tatlıtuğ
6 Numara Saç Kıvanç Tatlıtuğ

6 numara saç kesimini kullanan bir diğer isim ise Çağatay Ulusoy olarak bilinmektedir. Lost dizisinin yıldızı dizideki ismiyle Dr. Jack Sephard yine 6 numara saç kesimini uzun yıllar boyunca kullanmıştır. Futbolcu Sabri Sarıoğlu da 6 numara saç kesimini kullanmaktadır.

Hollywood sinemasının baş aktörlerinden Brad Pitt’de uzun yıllar boyunca bu saç kesimini kullanmıştır. Alperen Duymaz, Zayn Malik ve Paul Walker gibi daha birçok ünlü isim 6 numara saç kesimini kullanmıştır.

Alperen Duymaz 6 numara saç
Alperen Duymaz 6 numara saç
6 Numara Saç sabri sarıoğlu
6 Numara Saç sabri sarıoğlu

6 Numara Saç Hangi Yüz Tipine Uygundur?

Saç kesimleri hakkında birçok fikir olsa da genel olarak kesin bir yargı bulunmamaktadır. Her yüz tipine sahip kişi istediği saç modelini kullanabilir. Ancak yüz yapıları da göz önüne alındığında bir her yüz modeline farklı saç kesimleri bulmak mümkündür.

Yüz Şekillerine Göre Saç Kesimi Tercihleri
Yüz Şekillerine Göre Saç Kesimi Tercihleri

6 numara saç hangi yüz tipine uygundur sorusuna en iyi yanıt oval ve yuvarlak yüz tipi olarak bilinmektedir. Böylece kısa saç yüzü serbest bırakmış olacak ve yüz oldukça hoş bir durumda kalacaktır. Her ne kadar böyle bir yaklaşım olsa da 6 numara saç modeli her yüz şekline uygundur.

6 Numara Saç Hangi Yüz Tipine Uygundur
6 Numara Saç Hangi Yüz Tipine Uygundur

 

6 Numara Saç Kadınlara Yakışır Mı?

Erkeklerin severek kullandığı 6 numara saç modellerini çoğu kadın da benimsemiş ve severek kullanmaya başlamıştır. Kadınlar arasında sıklıkla tercih edilmese de yine kullanım alanı geniş olan bir kesimdir. 6 numara saç kadınlara yakışır mı sorusu kadınlar arasında sıklıkla sorulan sorulardan biridir. Bazı ünlü kadın isimlerin bu kesimi kullanması kadınlar arasında da popüler olmasına neden olmuştur.

Kadına 6 Numara Saç Yakışır Mı
Kadına 6 Numara Saç Yakışır Mı

Alacakaranlık serisinin başrollerinden Kristen Stewart’ın bu kesimi kullanması birçok kadını heyecanlandırmış ve bu konuda cesaretlendirmiştir. Diğer bir Hollywood yıldızı Charlize Theron da 6 numara saç modelini kullanmıştır. Bu oyuncularda da görüldüğü üzere 6 numara saç kesimi kadınlarda da oldukça şık durmaktadır.

6 Numara Saç Kadına Yakışır Mı
6 Numara Saç Kadına Yakışır Mı

6 Numara Saç Modelleri

Saç kesimi oldukça önemli ve üzerinde düşünülmesi gereken bir konudur. Saç kesimi kadar önemli olan bir diğer nokta ise saçı şekillendirme ve uygun modeller kullanmadır. 6 numara saç kesimi kısa bir kesim olduğu için şekillendirmesi ve model yapılması zor olan modellerden biridir.

6 Numara Saç Stili Kimlere Yakışır
6 Numara Saç Stili Kimlere Yakışır

Bu modeli daha havalı ve anlamlı kılmak adına yapılacak en önemli hamle sakal kullanmaktır. Kendi yüz tipinize uygun sakalı bulduktan sonra sakal modeliniz her ne ise 6 numara saç kesimi ile kullanımı şık bir duruş sergileyecektir. Yaptığınız iş sakal bırakmaya engel ise 6 numara saç kesimini sakalsız da kullanabilirsiniz. Her iki durumda da kullanıcısını memnun edecek bir saç kesimidir. 6 numara saç modelleri için belirli ve değişik modeller kullanılmamakta ve saç genellikle doğal haliyle kullanılmaktadır.

Diğer önerilen bir kullanım tekniği ise önlere hacim vererek kullanımdır. Böylece saç iki modelli gibi görünecek ve kısalık göze batmayacaktır. kadınların kullanımında ise sabitleyici tel toka veya saç bandanaları ve aksesuarlarıyla kullanımında şık görünümler ortaya çıkacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu