Saç RengiSaç BakımıSaç BoyamaSaç KesimiSaç Modelleri

2023 Saç Renkleri ve Modelleri Nelerdir?

Her kadın muhteşem görünen saçlara sahip olmak ister ve bunun için kapsamlı araştırmalar yaparlar. Kusursuz renkler ve modeller elde etmek için vakitlerinin çoğunu kuaförde geçirip çeşitli saç renkleri ve saç modelleri denerler.

Saçlarında yenilik yapmak isteyenler için 2023 yılının trend saç renklerini ve modellerini sizler için araştırdık ve şimdi sizlere bu saç renklerinden bahsedeceğiz.

Küllü Kahve Saç Rengi
Küllü Kahve Saç Rengi

2023 Saç Renkleri Ve Modelleri

Geçtiğimiz yıl itibarıyla saçlarda doğal tonlar ön plana çıkmaya başladı. 2023 yılı ile de saçlarda çokça doğal tonları görüyoruz.

Normal Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir
Normal Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Özellikle natural ton olarak adlandırdığınız bej renkler ve kumrallar bu senenin gözde renklerinden oluyorlar. Sarı tonları her zamanki gibi popülerliğini koruyor ancak platin ve açık sarılar yerine küllü sarıları bu yıl daha çok görüyoruz.

Bej Kahve Saç Rengi
Bej Kahve Saç Rengi

Ombre ve sombre dediğimiz saçı doğal tonundan uzaklaştırmadan hafif ışıltılar kazandırdığımız işlemlerde yine en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Canlı ve sıcak tonlar da 2023 yılıyla birlikte en çok tercih edilen renkler arasında yer alıyor.

Altın Kumral Saç Rengi 2023
Altın Kumral Saç Rengi 2023

Geçmiş yıllarda kadınlar arasında kuaföre gitmek bu kadar popüler değildi. Ancak özellikle son yıllarda artık her kadın saçlarını önemsemeye başladı. Zamanlarının çoğunu muhteşem saçlara sahip olabilmek için kuaförde geçiriyorlar.

Moka Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir
Moka Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Değişimi ve yeniliği çok seviyorlar. Ayrıca geçmiş yıllara göre kadınlar saç rengi ve saç modeli konusunda daha çok cesur davranabiliyor. Klasik modellerin dışında cesur ve iddialı modelleri çekinmeden deniyorlar. Saç renkleri konusunda da kendi sınırlarının dışarısına çıkıp radikal değişimler yapabiliyorlar.

Bal Sarısı Saç Rengi
Bal Sarısı Saç Rengi

Son yıllarda saçlarda ombre ve sombre dediğimiz renklendirme işlemlerini gördük. Ancak geçtiğimiz yıl ile birlikte artık sarı tonlarındaki saç renkleri yavaş yavaş geride kalmaya başladı. Doğallığa geri dönüş trendinin başlamasıyla 2023 yılında en çok tercih edilecek bej renkler ve kumral saç tonları görüyoruz.

Koyu Bal Kahvesi Saç Rengi
Koyu Bal Kahvesi Saç Rengi

Eski yıllara göre daha canlı ve daha az bakım gerektiren renkleri tercih ediyoruz. Genelde her sezon platin, küllü sarı gibi açık sarı saç renkleri popüler olsa da bu sezon daha çok doğal tonlar popüler oluyor. Kumral saç renkleri de en doğal görünen saç renklerinden olduğu için bu sezon trend listelerinde üst sıralardaki yerini alıyor.

Koyu Sarı Saç Rengi Nasıl Bir Renk
Koyu Sarı Saç Rengi Nasıl Bir Renk

Bu yıl saç trendleri geçmişten esinleniyor. Vintage bob kesimini sokaklarda bu sene oldukça sık gördüğümüz saç modelidir. Kulak hizasının biraz altında biten bu saç modeli bizi 1960 yıllarına götürüyor.

60’lardan kalma dediğimiz bob kesimler ve hacimli saç modelleri ile öne çıkıyor. Saçlara hacim kazandırarak hem daha havalı hem de modern ve sağlıklı bir görünüm elde etmiş olursunuz.

İnci Kumralı Saç Rengi
İnci Kumralı Saç Rengi

Eğer saçınızda büyük etkiler görmek isterseniz kâkül ve perçemler de bu sezonun olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Tabi bir de uzun saç modası hala devam ediyor ama kısa saçlar daha çok ön planda oluyor.

Zengin Sarısı Saç Rengi Kimlere Yakışır
Zengin Sarısı Saç Rengi Kimlere Yakışır

2023 Yılının En Popüler Saç Modelleri

2023 yılında kadınlarda en çok göreceğimiz saç rengi şüphesiz bakır ve tonları oluyor. Hollywood yıldızlarının başlattığı bakır tonlar bu yılda da popülerliğini koruyor.

Eda Ece Yeni Saç Rengi Stilleri
Eda Ece Yeni Saç Rengi Stilleri

Aklınıza bakırın tek bir tonu gelmesin, özgün dokunuşlar eklemeniz imajınızın yükselmesini katkı sağlayacaktır. Kahverengi, sarı ya da altın tonlar ekleyerek favori bakır tonunuzu kendiniz oluşturabilirsiniz.

Dark gold: Koyu hatta siyaha yakın renklere neredeyse altın denecek tonlar eklenmesiyle oluşan saç rengidir. Geçen yılın mavi-siyahı bu sene yerini siyah-sarı saç rengine bırakıyor.
Uçuk sarı: Diplerin koyu ve uçların oldukça açık olduğu bu saç renginde en önemli nokta geçişin çok dramatik havada olmamasıdır:

Çok Tarz aşk alevi saç
Çok Tarz aşk alevi saç

Pop renkler: Renklerle oynamaya ne dersin? Mor, kırmızı, pembe, yeşil, mavi… Rengin tutturulması oldukça zor fakat doğru tonu yakaladığınız zaman dinamik ve eğlenceli görünümüz ile tüm bakışları üstünüze çekeceğinizden şüpheniz olmasın.

Bej Alt Tonlu Küllü Sarı: Üç hafta da bir kuaföre gitmek istemiyorsanız fakat sarı tonlarında bir saç istiyorsanız, işte sizin yeni saç renginiz bej alt tonlu küllü sarıdır. Sizi sürekli rötuşa mecbur bırakmayacak uzun vadede daha sürdürülebilir bir renk olan ‘greige’ son zamanlarda oldukça fazla talep görüyor.

Gümüş Sarı Saç Rengi düz model
Gümüş Sarı Saç Rengi düz model

Altın Yansımalı Ombre: Ombre gibi görünse de aslında daha çok altın ve karamel tonlarının karışmasıyla ortaya çıkan bu parlak hatta yaldızlı renk saçınızı olduğundan daha hacimli göstereceği gibi hem kısa hem uzun saçlarda rahatlıkla kullanılabilirsiniz.

Bakır Kumral Saç Rengi 2023
Bakır Kumral Saç Rengi 2023

Hacimli saçlar: Ekstra hacim kazanmış kabarık saçlar 70’lerden ilham alan romantik görünümleri andıran hacimli saç modelleri, önümüzdeki yıl sokak modasında sıklıkla rastlayacağımız bir saç modeli olacaktır.

Düşük atkuyrukları: Doğallık ve sadelik modası tüm dünyayı kasıp kavururken saçlarda da doğallığın izlerini görmeye devam ediyoruz. Doğal görünüm sağlayan düşük atkuyrukları 2023 yılının en popüler saç modelleri arasındaki yerini koruyor.

Koyu Kirli Sarı Saç rengi
Koyu Kirli Sarı Saç rengi

Islak saçlar: Islak görünümlü saçlar son yıllarda en trend saç modellerinden birisidir ve önümüzdeki yıl da ıslak saçlar sokaklardaki etkisini sürdürmeye devam edecek gibi görünüyor.

Kahkül saç modelleri popülerliğini sürdürmeye 2023 yılında da devam ediyor.

Dark Dirty Blonde Hair color 2024
Dark Dirty Blonde Hair color 2024
Metalik Gri Saç Rengi Kimlere Yakışır
Metalik Gri Saç Rengi Kimlere Yakışır
Gri Saç Rengi Modelleri
Gri Saç Rengi Modelleri
Sıcak Sarı Saç Rengi tonları
Sıcak Sarı Saç Rengi tonları
Buzlu Sarı Saç Rengi Boya Numaraları
Buzlu Sarı Saç Rengi Boya Numaraları
Çilekli Çikolata Saç Rengi Kimlere Yakışır
Çilekli Çikolata Saç Rengi Kimlere Yakışır

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu