Saç RengiSaç Boyama

Soluk Beyaz Tene Hangi Saç Rengi Yakışır? 

Soluk beyaz ten, cilt altındaki kılcal damarların daha belirgin görünmesi nedeniyle morumsu bir görüntüye sahiptir, doğru saç rengi seçimi ile daha canlı ve sağlıklı görünüme kavuşabilirsiniz.

Saç renginizi değiştirmek istiyorsanız, cilt tonunuza yakışacak bir renk seçmek biraz dikkat gerektirir. Gerçek şu ki, tüm saç renkleri herkeste aynı görünmüyor. Benzersiz cilt tonunuz ve alt tonlarınız, hangi tonların size en çok yakışacağını doğrudan etkiler. Soluk beyaz tene hangi saç rengi yakışır?

Bu yazımızda soluk beyaz tenli kadınların kesinlikle denemesi gereken saç renklerini derledik. Soluk beyaz saç renkleriyle son derece şık ve çekici görüneceksiniz. Süper açık teninize en çok hangi saç tonlarının uyduğu, hangi tonlardan kaçınmanız gerektiği ve diğer önemli ipuçları için okumaya devam edin..

Soluk Beyaz Tene Hangi Saç Rengi Gider

Cilt tonunuzla mükemmel uyum sağlayan ve kişiliğinizi tamamlayan bir saç rengi seçmek çok önemlidir. Doğru saç modeli sizi daha güzel, daha canlı gösterebilir ve böylece daha mutlu olmanızı sağlayabilir. Soluk beyaz porselen bir cilde sahipseniz ve yeni saç renkleri denemek istiyorsanız, soluk cilt tonunuzu en iyi şekilde tamamlayacak en iyi saç renklerini ve ayrıca yeni bir renk tonu seçmeden önce dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar var. 

Soluk Beyaz Tene Hangi Saç Rengi Yakışır sarı
Soluk Beyaz Tene Hangi Saç Rengi Yakışır sarı

Renk tonunuzu seçmeden önce, ten renginizle uyumlu bir saç rengi mi yoksa kontrast oluşturacak bir saç rengi mi tercih edeceğinizi iyi düşünün.

Daha ince bir seçeneğe gidiyorsanız, sıcak veya soğuk alt tonlara sahip olup olmadığınızı değerlendirin ve ardından cildinizle aynı alt tonlara sahip açık veya orta bir renk tonu seçin. Daha keskin bir görünüm için zıt alt tonlara sahip bir ton seçin veya derin veya zengin pigmentli renklere yönelin. 

Soluk Beyaz Tene Hangi Saç Rengi Yakışır sarı renk
Soluk Beyaz Tene Hangi Saç Rengi Yakışır sarı renk

Soluk ten için en iyi saç renklerinden bazıları şunlardır: 

  • Işıltılı platin, açık altın rengi, bal rengi, kumlu ve küllü sarı
  • Kızıl çikolata, hafif kestane, nötr espresso ve soğuk kül kahvesi 
  • Çilek sarısı, açık bakır rengi, doğal kumral
Soluk Beyaz Tene Hangi Saç Rengi Yakışır kızıl
Soluk Beyaz Tene Hangi Saç Rengi Yakışır kızıl

Bu renklerin hepsi açık tenliler için muhteşem tonlar olsa da, her ton sizin cilt tonunuz için uygun olmayabilir. Soluk beyaz teniniz için mükemmel saç rengini seçmek, cildinizin alt tonlarındaki sıcaklığı (soğuk, sıcak veya nötr) ve renkleri belirlemekle başlar.

Ne aradığınıza ve hangi alt tonların veya derinlik seviyesinin tercihlerinize uyacağına dair net bir fikriniz olduğunda, sıra renginizi seçmeye gelir. Başlamanıza yardımcı olmak için işte soluk ten tonlarında son derece mükemmel görünecek bazı saç renkleri..

Soluk Beyaz Tene Hangi Saç Rengi Yakışır kahverengi saç
Soluk Beyaz Tene Hangi Saç Rengi Yakışır kahverengi saç

1. Küllü Sarı

Soluk Beyaz Tene Hangi Saç Rengi Yakışır beyaz saç
Soluk Beyaz Tene Hangi Saç Rengi Yakışır beyaz saç

Soğuk alt tonlu solgun ciltler için kül sarısı saçlar harika bir seçimdir. Bu rengin soğuk tonu, teninizle sert bir kontrast oluşturmayacak, aksine parlaklık katacaktır. Bu görünümü evde kolaylıkla elde etmek için, L’Oreal Paris Excellence Cool Creme 8.11 Ekstra Küllü Sarı rengini kullanabilirsiniz.

2. Sıcak Sarı

 

Soğuk veya nötr açık teniniz varsa, güneş gibi sıcak bir sarı tonu seçmek, görünümünüzle güzel bir kontrast oluşturacaktır. Cesur olmak zorunda kalmadan teninize parlaklık katmanın mükemmel bir yolu. L’Oreal Paris Excellence Intense Zengin Sıcak Sarı 8.34  ile sıcak sarı saçlara kavuşabilirsiniz.

 

3. Çilekli Sarısı

 

Çilek sarısı saç rengi, kırmızı ve sarı saç renginin karışımıdır ve çilek sarısı soluk ten tonlarını mükemmel şekilde tamamlar. Sıcak sarı, bakır ve gül karışımı ile ortaya çıkan bu ton, sert bir kontrast oluşturmadan yumuşak, parlak ve hacimli bir görüntü sunar. Çilek sarısı için L’Oréal Paris Excellence Creme 7.31 Balköpüğü’nü tercih edebilirsiniz.

 

4. Gümüş

Çilek sarısı gibi gümüş rengi de soluk ten tonlarında son derece şık durur. Ten renginizle keskin bir kontrast oluşturmadan saça parlak bir canlılık verir. Gümüş rengi saçlara sahip olmak için, Palette U71 Buzul Grisi rengini kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu