Sirke ile Saç Rengi Nasıl Açılır ?

230
0
sirke ile saç rengi nasıl açılır
sirke ile saç rengi nasıl açılır

Saç rengini değiştirmek isteyen hanımlar sürekli olarak saç rengimi nasıl açabilirim, saçlarıma zarar vermeden saç rengimi nasıl değiştirebilirim gibi soruları yöneltmekten kendilerini alamamaktadırlar. Hemen bu konuda siz değerli ziyaretçilerimizi bilgilendirecek olursak belirtmek isteriz ki sizlerinde bildiği gibi kuaförde saç boyatma işlemi bir hayli bütçe gerektirmektedir. Bu nedenle evde basit işlemler ile saçlarınızı kendiniz boyayabilirsiniz. Ancak saçlarınız koyu tonlarda ise ve siz çok açık bir saç rengi tonu istiyorsanız o halde uygulayacağınız adımlarda oldukça çok artacak demektir. Saç açma işlemi için çok fazla kimyasal barındıran maddeleri kullanmanızı önermiyoruz. Bu nedenle doğal malzemeler ile saç açma tekniklerini bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. O halde gelin hep birlikte sirke ile saç rengi nasıl açılır ? öğrenelim. İşte detaylar…

Sirke ile Saç Rengi Açmak Mümkün Mü ?

Evde saç rengini açmak isteyenler sürekli olarak sirke ile saç rengi açmak mümkün mü, sirke ile saç rengi ne kadar açılır ? Sirke ile saç rengimi nasıl açabilirim ? gibi soruları yöneltmekten kendilerini alamamaktadırlar. Öyle ki bu yöntem hem doğal hemde bir hayli sağlıklıdır. Bu nedenle sirke ile saç renginizi açarak yepyeni saç modellerini çok daha sağlıklı ve kolay bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Aynı zamanda sirkenin saçlarınızı temizleyeceğini de lütfen unutmayınız. Bu nedenle banyo yaparken bir miktar sirkeyi saçlarınızı şampuanlamadan önce uygulamanız yeterli olacaktır.

Sirke ile Saç Rengi Açmak İçin Yapılması Gerekenler;

sirke ile saç rengi açarken dikkat edilmesi gerekenler
sirke ile saç rengi açarken dikkat edilmesi gerekenler

• Öncelikle hangi sirke türünü kullanacağınıza karar vermeniz gerekecektir. Çünkü sizlerde takdir edersiniz ki piyasada bir çok sirke çeşidi bulunmaktadır. Eğer etkileyici bir sonuç almak istiyorsanız bizim sizlere önerimiz mümkün olduğu kadar elma sirkesi veya kırmızı ya da beyaz şarap sirkesi kullanmanızda fayda olacaktır.
• Peki sirke ile saç rengi açmak içim malzemeleri nasıl kullanmanız gerekiyor. Aslında uygulama adımları bir hayli basittir. Yaklaşık olarak iki bardak suyu küçük bir kaba alarak kaynatmanız gerekmektedir. Su kaynadıktan sonra ise tam olarak 2 yemek kaşığı sirkeyi kaynayan suyun içerisine dökün. Daha sonra ise 20 dakika boyunca sirkenin demlenmesini bekleyiniz.
• Sirke 20 dakika boyunca hem demlenecek hemde oldukça çok kaynayacaktır. Sirkenin demlendiğinden emin olduktan sonra ateşin altını kapatın ve karışımın iyice soğumasını bekleyiniz. Soğuyan karışımı daha rahat bir şekilde uygulayabilmek için daha önce kullandığını saç spreylerinin kutusuna dökerek çok daha kolay bir kullanım sağlayabilirsiniz.

limon ile saç rengi nasıl açılır
limon ile saç rengi nasıl açılır

• Hazırlanan karışım soğuduktan sonra sprey şişeniz ile birlikte banyoya girin ve saçlarınızı biraz şampuanlayın. Daha sonra ise iyice durulayın. Saçlarınızı kurulamadan saçlarda kalan suyun akmasını bekleyiniz. Akan suyun ardından ise karşımı saçlarınıza masaj yaparak uygulayınız.
• Eğer saçlarınız daha çok sarı tonlarda açılsın istiyorsanız o halde yapmanız gerek tek şey formül değiştirmek olacaktır. Böyle durumlarda beyaz sirke tercih etmeniz en doğru yöntemlerden biri olarak kendini gösterecek. Ancak daha çok kumral bir renk elde etmek istiyorsanız elma sirkesi bu isteğiniz için yeterli olacaktır.
• Saç açma işleminin ardından saçlarınızda doğal bir parlaklık oluşsun istiyorsanız karışım içerisinde yaklaşık olarak 3 çay kaşığı limon suyu ilave edebilirsiniz.

YORUM YAZ