Saç RengiSaç BakımıSaç Boyama

Saç Rengi İpuçları: Hangi Renkler Saçlarınızı Daha Parlak Gösterir? 

Parlak ve göz alıcı saçlara sahip olmak göründüğünden daha zor olabilir. Solan saç rengi, çok fazla ürün kullanımı, ısıyla şekillendirme, tüm bunlar ve daha fazlası saç tellerinizin parlaklığını azaltabilir. Peki parlak, ışıltılı saçlara nasıl sahip olursunuz? Hangi renkler saçlarınızı daha parlak gösterir? İşte parlak saçlara nasıl sahip olacağınız hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar.. 

Saç bakımınız ne kadar iyi olursa olsun, en iyi rutinler bile normal yıkama, UV ışınlarına maruz kalma ve ısı hasarından kaynaklanan renk solmasına ve donukluğa karşı koyamaz. Geçici bir çözüm arıyorsanız, renk bırakan saç kremleri işinizi görebilir, ancak bazen daha incelikli bir şey istersiniz. İşte burada iyi bir saç boyası devreye giriyor. Ve hayır, kuaföre gitmenize gerek kalmayacak. Saçınıza parlaklığını geri kazandıracak ve yorgun saç tellerinize canlılık katacak çok sayıda evde kullanılan saç parlatıcısı ve boyası mevcut. 

Diğer çoğu şey gibi, saçınızın parlak, donuk veya mat görünmesinin arkasında bilimsel bir açıklama var. Her şey saç lifinin durumu ile ilgili. Sağlıklı görünen saçlar ışığı bir ayna gibi yansıtır ve ışıltılı bir parlaklık yaratır. Bu duruma speküler yansıma denir. Zarar görmüş saçlar, dağınık yansıma olarak bilinen şeyi üretir. Işığı dağıtır ve saçın mat görünmesini sağlar.  

Hepimizin can attığı o parlak, canlı saçlara sahip olmak için dağınık yansımadan çok aynasal yansımayı teşvik etmeliyiz. Şampuanlardan saç maskelerine, parlatıcılardan yağlara kadar, ipeksi parlak saçlara kavuşmanıza yardımcı olacak pek çok yöntem mevcut.  

Kuaför salonundan yepyeni mükemmel renklerle çıkmanın özgüvenini artıran bir yönü var. Saçınız parlak, pürüzsüz ve neredeyse kusursuz görünür ve iyi hissettirir. Tabii ki, uygun bakım olmadan, bu çarpıcı renk hızla solabilir. Bu yüzden saç parlatıcıları var. Bunlar bronzluğu nötralize eder, tonu geliştirir ve parlaklık faktörünü yüzde yüze çıkarır.  

Saçlarınıza ince vurgular ekleyebilir, doğal renginizden iki ton daha açık vurgular kullanabilirsiniz. Işığın doğal olarak geldiği yer olduğu için boyayı saçınızın dış katmanına uygulamanız gerekir. Vurgular, balayaj ışığı çok iyi yansıtırlar ve saçta bir prizma etkisi yaratırlar. Peki parlak saçlara nasıl sahip olunur? Parlak saçlar sağlıklı, nemli ve parlak görünür. İşte günlük saç bakım rutininizle bunu başarmanın en etkili yolları.. 

1. Parlaklığı Arttıran Saç Bakım Rutini

Parlaklığı Arttıran Saç Bakım Rutini 
Parlaklığı Arttıran Saç Bakım Rutini

Saçınızla ilgili değiştirmek istediğiniz bir şey varsa, şampuanınızı ve saç kreminizi saç hedeflerinize daha uygun bir sistemle değiştirebilirsiniz.

Aradığınız şey parlak, cam gibi bir saçsa, L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Parlatıcı Şampuan ve L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Parlatıcı Saç Kremi deneyebilirsiniz.

Parlaklık ve nem sağlamak için argan yağı ile aşılanmış bu sistem, saçın ipeksi, parlak ve pürüzsüz görünmesi için solmaya karşı dayanıklı bir formüle ve bir UV filtresine sahiptir.

2. Evde Bakım Rutini

Şampuan ve saç kremi olmadan hiçbir saç bakımı rutininin tamamlanmayacağı doğru olsa da, tek başına temizlik ve bakım yapmak saçınızın parlak görünmesini sağlamaz. Saçınızı yıkadıktan sonra şekillendirmek için L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız 21’i bir arada renk bakım spreyi, 21 faydadan oluşan etkileyici bir listeye sahip olan bu bakım, saçı ipeksi ve parlak bırakırken, karmaşıklığı gidermeye, elektriklenmeyi azaltmaya ve çok daha fazlasına yardımcı olur.

3. Saç Yağı veya Serum Kullanımı

Bazı insanlar yağlı saçlara sahip olma korkusuyla saç yağlarından uzak durur ve bu tamamen anlaşılabilir bir durumdur. Ancak doğru saç yağı veya serum hızla emilir ve arkasında yağlı bir kalıntı bırakmaz.

Parlaklığı geri kazandırmaya ve elektriklenmeyi azaltmaya yardımcı olan hafif bir saç yağı olan L’Oréal Paris EverPure Sülfatsız Simply Clean Sheer Oil‘i deneyebilirsiniz

4. Doğru Saç Fırçası Kullanın

Muhtemelen tüm fırçaların aynı olmadığını biliyorsunuzdur. Doğru saç fırçasını kullanmak aradığınız parlak, yumuşak saçları elde edebilmenizi sağlar.

Bazı fırçalar saç tellerinizi çekebilir ve sürtünmeye neden olarak hasara yol açabilir. Saçınızın kütikülünü nazikçe pürüzsüzleştirmek ve parlak bir görünümle yağların köklerden uçlarınıza dağılmasına yardımcı olmak için ısıya dayanıklı, yumuşak tabanlı, saçın yapısına zarar vermeyecek bir fırça kullanmalısınız.

5. Saç Boyasını Dikkatlice Seçin

Saçınızı düz bir renge boyadığınızda, düz görünen ve hiç de parlak olmayan saçlara sahip olabilirisiniz. Yanlış bir boya deneyimi yaşamamak için L’Oréal Paris Féria Çok Yönlü Işıltılı Kalıcı Saç Boyası’nı deneyin. Çok çeşitli cesur renklerde mevcut olan bu evde saç boyama seti, asla düz veya donuk görünmeyen parıldayan kalıcı renkler sağlar. 

  • L’Oreal Paris Feria 63 Işıltılı Kehribar (Açık Altın Kahverengi) 
  • L’oreal paris feria  36 çikolata kirazı (Derin Bordo) 
  • L’oreal paris feria  21 yıldızlı gece (Parlak Siyah) 

Buna ek olarak, bazı altın yansımalar, saç tellerinize boyut ve parlaklık verir. Kuaföre adımınızı atmadan saç tellerinize canlı vurgular eklemek istiyorsanız, L’Oréal Paris Superior Preference Balayage Evde Vurgu Kitini deneyebilirsiniz. Bu ev yapımı vurgulama kiti, saçınıza derinlik ve ışıltı katmak için  harika bir yol. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu