Saç Gürleştirme Yöntemleri

171
0
saç gürleştirmek için bakım önerileri
saç gürleştirmek için bakım önerileri

Sönük saçlar kadınların en büyük sorunlarından biri olarak bilinmektedir. Bu nedenle saçlarına önem veren büyük bir kitle adeta dur durak bilmeksizin saç gürleştirme yöntemleri nelerdir ? Saçlarımızı gürleştirmek için ne yapabilirim ? Sönük saçlar için gürleştirme yöntemleri nelerdir ? gibi sorular uzun süredir gündemden düşmek bilmiyor diyebiliriz.  Öyle ki saçlar kadınların güzelliğini tamamlayan en önemli unsurlardan biri olarak bilinmektedir. Saçların bakımlı olması, saçların beyaz olmaması, ilgi çekici modeller ile göz kamaştırması ve parlak gözükmesi gibi pek çok özellik saçlara özen gösterildiğini göstermektedir. Ancak bazı durumlarda saçlar ne yazık ki kötü bir görünüme bürünebilmektedir. Mesela stres, sıkıntı ve yanlış beslenme saçların dökülmesine ve saçlara beyaz çıkmasına neden olmaktadır. Bu durum hem saçların gürlüğünü kaybetmesine hem de sönük kalmasına neden olmaktadır. Bu gibi durumlardan sakınmak için hemen sizlere en pratik bilgileri aktarıyoruz.

Saç Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Saçların gür olması kadınlar için oldukça önemli bir konu olarak kendisini göstermektedir. Bu nedenle hemen sizleri bu konuda bilgilendirmek istiyoruz. İşte saçları gürleştirmek için yapılması gerekenler…

saç gürleştirmek için yapılması gerekenler
saç gürleştirmek için yapılması gerekenler
 •  Saç şekillendirmek için kullandığımız ürünler; saç düzleştirici, fön makineleri ve maşa gibi sürekli ısı beren aletlerin kullanılması mümkün olduğu kadar en aza indirgenmelidir. Eğer sizlerde saçlarınızı her gün bu tür aletler kullanarak şekillendiriyorsanız, bu tür işlemleri gün aşırı yapmaya ya da oldukça düşük ısılarda yapmaya özen göstermelisiniz.
 • Saçlarda olan kırıkları yok etmek ve kırık oluşumunu engellemek adına saçlarınız ıslakken değil kuru iken tarayınız. Öyle ki bu durum hem saçlarınızın yıpranmasını engelleyecek hemde daha sağlıklı bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

  gür saçlar için öneriler
  gür saçlar için öneriler
 • Sönük saçlar için kullandığınız ürünlerin daha az kimyasal içerdiğinden emin olmanızı öneriyoruz. Çünkü saç gürleştirme için kullanmış olduğunuz saç kremlerini ya da şampuanlarınızı belirli bir süre içerisinde değiştirmezseniz saçlarınız zaman içerisinde kazanmış olduğu gürlüğü kaybedecektir. Bir ürünü sürekli olarak kullanmak saçların o ürüne karşı bağışıklık kazanmasını sağlar. Bu nedenle ürünün etkisi zamanla azalır ve işe yaramaz hal gelir.
 • Saçların uçlarında oluşan kırıklar çoğaldıkça saçlar uzarken yeni yeni uzayan kısımlarında zaman içerisinde kırılmasına neden olur. Sürekli artarak çoğalan kırıklar nedeniyle saçlar uzarken saç dipleri, saç uçlarını besleyemez hale gelecektir. Bu nedenle saç kırıklarından kurtulmak en mantıklı yöntemlerden biri olacaktır. Hatta öyle ki saçların kırıklarının sürekli olarak temizlenmesi için 3 ayda 1 kırıkların alınmasında fayda vardır.

  saç nasıl gürleştirilir
  saç nasıl gürleştirilir
 • Saç gürleştirmek için en etkili yöntemlerden biri de şüphesiz ki saç bakım kürleri uygulamaktır. Bu nedenle saçlarınız sönük ise gece saç bakım kürlerini uygulayabilirsiniz. Bunun için en ideal ve en kusursuz ürün şüphesiz ki zeytinyağı olacaktır. Zeytinyağını saçlarınıza iyice yedirerek sürmelisiniz ve hiç bir yerden hava almayacak şekilde sarmalısınız. Yapılan bu bakım sayesinde çok daha parlak, canlı ve gür saçlara sahip olmanız mümkün olacaktır.
 • Eğer saçlarım benim için çok ama çok önemli diyorsanız ve saçlarınızın olduğundan çok daha fazla gür olmasını istiyorsanız saç gürleştirmek için önerilen kürleri haftada 1 ya da 2 defa ihmal etmeden uygulamanızda fayda olacaktır. Öyle ki uygulayacağınız bu işlemler saçların hem nefes almasını sağlayacak hemde daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

Saç Gürleştirmek İçin Maske Önerileri

Saç bakım kürleri ile saç gürleştirmek aslında oldukça basittir. Ancak bu konuda dikkat edilmesi gereken temel nokta ise şüphesiz ki, önerilen maskelerin haftada bir ya da iki kez uygulanmasıdır. Öyle ki yararını çok net bir şekilde göreceğiniz bu kür sizlerinde son derece işinize yaracaktır. O halde hemen denemenizi öneriyor. İşte saç gürleştirmek için kullanılan maske önerileri sizlerle.

gür saçlar için ısırgan otu maskesi
gür saçlar için ısırgan otu maskesi

Isırgan Otu Maskesi : Saç gürleştirmek için önerilen en önemli bitkilerden biri de şüphesiz ki ısırgan otudur. Bu nedenle şimdi sizlere sunacağımız maskeyi haftada en az 1 defa saçlarınıza uygulamayı ihmal etmeyiniz. Bu maske için ihtiyacınız olan malzemeler bir miktar su ve ısırgan otudur. Maskeyi hazırlamak için öncelikle bir miktar suyu kaynatın. Kaynayan suyun altını kapatarak içerisinde ısırgan otlarını atınız. Ot yaklaşık olarak 10 dakika içerisinde demlenecektir. Demlenen ısırgan otunun suyunu süzünüz ve oluşan karışım ile saçlarınızı yıkayınız. Saçlarınız bu su ile ıslak iken yaklaşık olarak 1 saat kadar bekleyin ve sonrasında ılık su ile durulayınız. Öyle ki bilinmesinde fayda vardır ki ısırgan otu saçları besleyen ve güçlendirmektedir. Bunların yanı sıra ise saç tellerinin sağlıklı uzamasını sağlar, saç diplerini besler, saç dökülmesini engeller, saçların hava almasını sağlar, ışıltı ve canlılık verir ve saç tellerinin kalınlaşmasına vesile olur.

gür saçlar için sarımsak maskesi
gür saçlar için sarımsak maskesi

Sarımsak Maskesi : Sarımsak maskesi saç gürleştirmek için kullanılan son derece yararlı bir maske olarak bilinmektedir. Bu maskeyi hazırlamak için ihtiyacınız olan tek şey sarımsaktır. Maskeyi hazırlamak için 3 diş sarımsağı soyun ve bir havanda iyice dövün.  Dövmüş olduğunuz sarımsağı saç diplerinize masaj yaparak uygulayınız. Daha sonra ise sarımsaklı saçlarınızı tam olarak 1 saat bekletin. Sonrasında ise ılık su yardımı ile iyice yıkayınız. Sarımsak maskesinin faydaları ise saç tellerinin kopmasını engeller, yeni ve daha sağlıklı saç oluşumuna zemin hazırlar, saçları onarır ve daha güçlü bir hale gelmesine vesile olur. Bu maskeyi ihmal etmeden uyguladığınızda çok faydasını göreceksiniz. Bunun yanı sıra ise saçlarınızda sarımsak kokmasını istemiyorsanız sarımsağın içerisine bir miktar süt katabilirsiniz. Böylece saçlarınızda hiç bir şekilde koku kalmadığını göreceksiniz.

gür saçlar için karanfil maskesi
gür saçlar için karanfil maskesi

Karanfil Maskesi : Karanfil son zamanların en popüler saç bakım malzemelerinden biri olarak bilinmektedir. Bu maskeyi uygulamak için ihtiyacınız olan malzemeler 1 tutam karanfil ve bir miktarda sudur. Maskeyi hazırlamak için önce suyu kaynatmalısınız. Kaynayan suyun içerisinde karanfilleri atın ve demlenmesini bekleyiniz. Demlenen maskeyi süzün. Süzerek elde etmiş olduğunuz suyu saçlarınıza masaj yaparak uygulayınız.  Bu kür saçlarınıza haftada 1 kez uygulamanız gerekmektedir. Öyle ki bu yöntem ile zamanlar sönüklüğünü kaybeden saçlar canlılaşacak ve gürlüğünü tekrar kazanacaktır. Karanfil, saçların hacim kazanmasını sağlar, nefes almasına vesile olur, gürleştirir, zamanla saçlarda oluşan kırıkların onarılmasını sağlar, yeni saçların çıkmasını destekler ve saçların dökülmesini engeller.

YORUM YAZ