Saç Elektriklenmesine Çözümler

35
0
saç elektriklenmesine çözümler
saç elektriklenmesine çözümler

Saç elektriklenmesi kadınların en önemli sorunlarından biridir. Öyle ki bu sorun hem görünüm olarak hemde saç bakımı olarak oldukça büyük sorunlardan biridir.  Çünkü saç elektriklenmesi sadece kötü bir görünüm yaratmamakta, aynı zamanda bu sorun saçlarında kırılmasına neden olmaktadır. Eğer saçlarınız sürekli olarak kabarıyor ve elektrikleniyor ise aynı zamanda saçlarınıza şekil verirken de oldukça çok zorlanacaksınız demektedir. Saçlarınız bunlara ek olarak ise oldukça cansız görünecektir.Bu sorunu tamamen ortadan kaldırmak için sizlere bu yazımızda bir kaç öneri sunacağız. İşte saç elektriklenmesine çözümler…

Saç Elektriklenmesi Nasıl Geçer ?

saç elektriklenmesine karşı bakım maskeleri
saç elektriklenmesine karşı bakım maskeleri

Saç elektriklenmesinden kurtulmak için sizlere bir kaç öneri sunacağız. Ancak bu önerileri uygularken lütfen büyük bir titizlikle adım adım ilerlemeniz fayda olduğunuz unutmayınız. İlk olarak belirtmek isteriz ki saç elektriklenmesi nasıl geçer ? sorusuna yanıt verecek olursak hemen akıllara metal eşyalar gelecektir. Mesela bir dolap askısı yardımı ile saçlarınızın elektriklenme sorununa tamamen son verebilirsiniz. Fakat bunların yanı sıra etkili bir bakım yöntemi uygulamakta da fayda olacaktır. Peki saç elektriklenmesine metal eşyaların işlevi tam olarak nedir ? Merak edenler için hemen açıklayalım. Saçların elektriklenmesinin nedeni tam olarak teller arasında bir akım oluşmasıdır. Bu nedenle metal eşyaları saçlarınıza sürterek bu akımın emilmesini sağlayabilirsiniz. Öyle ki metal bir dolap askısını saç diplerinizden, saç uçlarına kadar saçlarınıza sürttüğünüzde akımın emildiğini görmeniz mümkün olacaktır. Bu işlemi saçlarınızı her elektriklendiğinde uygulayabilirsiniz ancak bunun kısa süreli çözüm yöntemlerinden biri olduğunu lütfen unutmayınız.

Saç Elektriklenmesini Önlemek İçin Bakım Önerileri

Saç elektriklenmesi her kadının hayatında illa ki bir kez de olsun yaşadığı problemlerden biridir. Bu nedenle bu duruma kesin çözüm bulmak gerekmektedir. Öyle ki neredeyse yediden yetmişe tüm kadınlar saç elektriklenmesini önlemek için ne yapmalıyım ? sorusunu yöneltmektedirler. Hemen bu konuda siz değerli ziyaretçilerimizi bilgilendirecek olursak belirtmek isteriz ki günlük yaşamınızda kullandığınız tarak, şampuan vb. gibi maddeleri kullanırken, saç yapınızı araştırarak ve bilerek kullanmanızda fayda olacaktır. Çünkü saçların elektriklenmesinin temel etmenlerinden biri de tam olarak budur diyebiliriz. İşte saç elektriklenmesinin önüne geçmek için dikkat edilmesi gerekenler.

saç elektriklenmesine saç bakım yöntemleri
saç elektriklenmesine saç bakım yöntemleri

Yanlış tarak kullanımına son verin : Saçların elektriklenmesinin en önemli nedenlerinden biri de yanlış tarak kullanımıdır. Öyle ki saçlarımız tarandıkça bir enerji ortaya çıkar ve bu enerji saçların elektriklenmesine neden olmaktadır.  Bu durum daha çok saçların kuru iken taranması sırasında sıkça yaşanmaktadır. Özellikle de plastik tarak kullanıyorsanız bu sorunu daha sık yaşamanız muhtemeldir. Çünkü plastik tarak ve saçlar etkileşime girdiğinde ortaya bir akım çıkar ve bu akım elektriklenmeye neden olmaktadır. Öyle ki bu soruna çözüm bulmak istiyorsanız mümkün olduğu kadar saçlarınızı daha seyrek dişli taraklarla taramayı ihmal etmeyiniz. Bunlara ek olarak ise plastik tarak kullanımına son verilmeli ve daha doğal malzemelerden üretilen tarakları tercih etmelisiniz. Mesela ahşap bir tarak bu konuda en büyük yardımcılarınızdan biri olabilir.

saç elektriklenmesi nasıl önlenir
saç elektriklenmesi nasıl önlenir

Yanlış Şampuan Seçimi: Saç elektriklenmesinin en önemli nedenlerinden biri de şüphesiz ki saç tipine uygun olmayan şampuan kullanmaktır. Mesela kuru ve yıpranmış bir saç yapınız var ise mümkün olduğu kadar nem dengenizi sağlayacak şampuanları kullanmanız gerekmektedir. Aksi takdirde saçlarınızı saç yapınız uygun olmayan şampuanlarla yıkadıktan sonra, bunların yanı sıra ise saçlarınıza fön makinesi ile kurutma yaparsanız saçlarınız gün boyunca elektriklenecektir. Bu nedenle elektriklenmeyi azaltıcı etki yaratan şampuanları tercih etmeye özen göstermenizi öneriyoruz. Bunlara ek olarak ise saçlarınızı yıkarken nazik hareketlerle uygulama yapmayı unutmayınız. Aynı zamanda mümkün olduğu kadar kurutma makine gibi malzemeleri kullanarak saçlarınızı kurutmayın. Bırakın doğal yollarla saçlarınız kurusun.

saç yıkama yöntemleri
saç yıkama yöntemleri

Saçlarınızı Gereğinden Fazla Yıkamayınız : Eğer saçlarınız gereğinden fazla yıkıyorsanız saçlarınızın elektriklenmesi sorununu ortadan kaldırmanız bir hayli zor olacaktır. Çünkü saçların en fazla  2 günde bir yıkanmasında fayda vardır. Bu nedenle saçları fazla yıkamak oldukça zararlı olacaktır. Özellikle de kuru saç yapınız var ise elektriklenme sorununuz diğer saç tiplerine göre çok daha fazla olacaktır. Bu nedenle saç kremi kullanmaya ve duş sonrasında fön makinesi kullanmamaya özen göstermeniz gerekmektedir. Hatta mümkün olduğu takdirde saçlarınızı çok hafif oranda nemli bırakmaya özen gösteriniz. Öyle ki saç düzleştirici, maşa, saç kurutma makinesi gibi malzemeler kullanmamaya özen göstermenizde fayda olacaktır. Çünkü saçlarınızın aşırı sıcağa maruz kalması elektriklenmeye neden olacaktır.

saç elektriklenmesine karşı argan maskesi
saç elektriklenmesine karşı argan maskesi

Saç Elektriklenmesine Karşı Argan Yağı Kullanın : Saç elektriklenmesinin en önemli çözüm yöntemlerinden biri de argan yağı ile bakım yapmaktadır.  Bu nedenle mümkün olduğu haftada 1 ya da 2 defa saçlarınıza argan yağı maskesi yapmanız gerekmektedir. Eğer bu maskeyi uygulamak için yeterli vaktiniz yok ise saç kremi ya da saç bakım ürünlerini seçerken içeriğinde argan yağı olan ürünleri seçiniz. Bu maskeler saç elekriklenmesini kökten yok edecek nitelikte olacaktır. Öyle ki ihmal etmeden uygulama yapmayı unutmayınız.

 

 

 

YORUM YAZ