Saç Ekimi Nasıl Yapılır ?

42
0
saç ekimi nasıl yapılır
saç ekimi nasıl yapılır

Yoğun iş hayatı, günlük yaşamın stresleri vs. derken saçlarımız bu ve bunun gibi durumlardan etkilenerek dökülüyor. Böyle durumlarda yapılması gereken ise elbette ki çeşitli bakım tekniklerini uygulamak. Ancak bu durum çözüm getirmiyor ise saç ekimi uygulaması yapılabilir. Peki saç ekimi nedir ? Saç ekimi nasıl yapılır ve Saç Ekimi Sonra Bakım uygulamaları nedir ? gibi sorulara siz değerli ziyaretçilerimiz için yanıt veriyoruz. Bu işlemleri uygulatmak isteyenlerin merak ettiği bir diğer konu olan Saç Ekimi fiyatları nelerdir gibi konulara da aydınlık getirelim.Bakalım bu konuda yapılması gerekenler neler ve nasıl bir yol izlemeliyiz ? Hemen açıklayalım.

Saç Ekimi Nedir ?

sac ekimi nedir
sac ekimi nedir

Saç Ekimi Nedir ? saç ekimi vücudumuzun herhagi bir kııllı bölgesinden kıl alınarak kafada saç bulunmayan bölgelere dikkatle ekilmesi işlemidir. Kadınları en büyük promlemlerinden biri olan saç dökülmesi ve saçsızlık gibi durumlar çoğu zaman genetik faktörlerden kaynaklanmaktadır. Ancak sonrada oraya çıkan saç dökülmeleri genellikle bakımsızlıktan ve aşırı stresten kaynaklamaktadır. Bu durum elbette ki kadınları olduğu gibi erkeklerinde korkulu rüyalarından biridir. Çünkü saç ekimi ile sonuç her ne kadar eskisi gibi olsa da aslına bakıldığı zaman bu durum kişilerin psikolojilerini bozmaktadır diyebiliriz. Saç ekimi esnasında vücudun herhangi bir bölgesinden kıl alınır ve alınan kıllar saç olmayan kısımlara yerleştirilir. Ortaya oldukça doğal bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Saç ekimi lokal anestesi ile gerçekleştirilir. Çok ciddi bir tedavi yönemi olduğunu söylemek herhalde oldukça yerinde ve doğru bir ifade olacaktır.Öyle ki saç ekimi sonrasında kişiler hijen konularında çok büyük önem göstemeliler. Aksi takdirde yine dökülme gibi bir durum söz konusu olabilir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır ?

saç ekimi işlemi nasıl yapılır
saç ekimi işlemi nasıl yapılır

Saç ekimi vücudun herhangi bir bölgesinden kıl alınarak saç olmayan bölgere yerleştirilmesi işlemine verilen isimdir.  Saç ekimi işleminde ilk olarak saçın olmadığı bölgeler teşhis edilir. Daha sonra ise saçların neden döküldüğüne dair bir test uygulaması yapılması gerekmektedir. Öyle ki işlemler genetik faktörlere göre normal koşullara göre uygulama yapılacaktır.Teşhis işleminin ardından ise kafa derisinde eklenecek olan kıllar vücudun neresinen alınacak karar verilir. Öyle ki bu bölge vücudun en diri bölgelerinden seçilmelidir. Çünkü ekim işleminden sonra yan etki durumu olmaması için bu konuya ayrı bir hassaslık gösterilmesi gerekmektedir. Saç ekimi için önce saçlar 1 mm boyutunda kısaltılır. Ense bölgesi lokal anestezi ile uyuşturulur. Hissizleştirilen bölgeden saç kökleri alınır. Fue Plus özelliği ile işlem hızlı bir şekilde uygulanır. Saç kökleri özel bir sıvı içerisinde alınarak diğer işlemler için bir süre beklenir. Ekin yapılan alanlara alınan saç köklerini yerleştirilmek için çeşitli kanallar açılır. Kanalların içerisina saç kökleri yerleştirilir. İşlem gerçekleşirken hafif miktarda kanama görülebilir bu korkulacak bir şey değildir.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi işleminin ardından iyileşme süreci yaklaşık olarak 15 gün sürmektedir. Operasyonun ardından kabuklanmalar meydana gelebilmektedir. Bu kabuklar zamanlar yıkamak ile dökülecektir. Bu sürecin ardından saç çıkmasından ziyade bir çok aşamanın geçirilmesi gerekmektedir. Bu işlemden 3 ay kadar sonra kafadaki tüm saçlar dökülecektir. Bu döküm karşısında korkmamak gerekir.Çünkü yeni çıkacak saçların ön hazılığı niteliğinde olacaktır. Merak edenler için hemen sizlere saç ekimi fiyatlarını siz değerli ziyaretçilerimiz ile paylaşalım.

saç ekimi fiyatları
saç ekimi fiyatları
  • Saç Ekimi Fiyatı İstanbul : Genellikle 400 ile 500 Tl gibi bir rakam ile bu işlem gerçekleştirilmektedir.
  • Saç Ekimi Fiyatı Ankara : Saç ekimi işlemi Ankara ilimizde 500 ile 700 TL arasında yapılmaktadır. Ancak bazı bölgelerde bu rakam düşebilir.
  • Saç Ekimi Fiyatı izmir :  Saç ekimi fiyatları İzmir ilimizde 900 ile 1500 TL arasında değişebilmektedir. Öyle ki bazı bölgere göre değişkenlik gösterebilir.
  • Saç Ekimi Fiyatı Konya : Saç ekimi fiyatları Konya ilimizde yaklaşık olarak 500 ile 550 TL arasında yapılmaktadır.

 

YORUM YAZ