Saç Düzleştiriciler ile Yapılan Hatalar

140
0
saç düzleştiriciler ile yapılan hatalar
saç düzleştiriciler ile yapılan hatalar

Kadınlar saçlarında değişik modelleri denemek adına çoğu zaman saç düzleştirici gibi aletlere ihtiyaç duyarlar. Öyle ki fönlü saçlar her zaman cezbedici bir görünüm elde etmek konusunda en büyük yardımcılarınızdan biri olacaktır. Peki bu zamana kadar saç düzleştiricilerin saçlara vermiş olduğu zararları düşündünüz mü ? Hemen bu yazımızda sizleri bu konuda bilgilendirmek istiyoruz. Bakalım özelliklede genç kızlarımızın saç düzleştirici ile yaptıkları hatalar neler ? Saç düzleştiriciler saçlara zarar mı veriyor ? Saç düzleştirici ile yanan saçların bakımı nasıl yapılıyor ? Merak edenler için hemen bu konuya açıklık getirelim. Bu konuda tüm detaylar sizlerle.

Saç Düzleştirici Kullanımında Yapılan 8 Hata !

saç düzleştiri nasıl kullanılıır
saç düzleştiri nasıl kullanılıır
 • Öncelikle belirtmek isteriz ki saç düzleştirme işlemi yapılırken genellikle çok daha kolay bir şekilde saçlarımıza şekil vermek için saç düzleştirici gibi ürünleri çok yüksek ısılarda kullanırız. Ancak bu çok yanlış bir uygulamadır. Bu şekilde saçlar hem yanar hem de zaman içerisinde yıpranır.  Öyle ki en doğru işlem uygulaması düşük ısı seviyesinde işlemlerin yapılmasıdır.
 • Saç düzleştiricileri sürekli olarak kullanmakta oldukça büyük hatalardan biri olarak bilinmektedir. Öyle ki saçların zaman zaman doğal kalmasına izin vermek gerekir. Çünkü sizlerde takdir edersiniz ki saçlara sürekli ısı uygulaması saçların hem kırılmasına hem de dökülmesine neden olur. Hatta öyle ki daha da ilerleyen zamanlarda saçlarınızın yanmasına bile sebebiyet verebilirsiniz.  Öyle ki saçlarınız bir anda doğal görünümden yanık bir saç görünüme geçebilir.

  saç düzleştiricileri saçları yakar mı
  saç düzleştiricileri saçları yakar mı
 • Bunun yanı sıra ise belirtmek isteriz ki saçlarınızı tararken tamamen kuru olmamasına özen göstermenizde fayda olacaktır. Nemlendirici spreyler ya da bir miktar sudan yararlanarak saç uçlarınızı hem daha sağlıklı bir şekilde düzleştirebilir hem de koparak dökülmelerin önüne geçebilirsiniz. Öyle ki saç düzleştirici malzemeler genellikle saçlara temas ederek düzleştirdiği için zaman içerisinde saçların kurumasına neden olabilmektedirler.
 • Saç düzleştirici kullanacağınız zamanlarda saçlarınızı sıkıştıracağınız alanlara önemle dikkat etmenizi öneriyoruz. Çünkü bu alan geniş olmalıdır. Eğer geniş değilse bir tutam saça uyguladığınız sıcaklık eskiye oranla artacaktır. Bu da demek oluyor ki saçların yıpranma süreci hızlanıyor demektir.

  saç düzleştiricilerinin zararları
  saç düzleştiricilerinin zararları
 • Saçlarınızı düzleştirirken dikkat etmeniz gereken en önemli kurallardan biri de şüphesiz ki düzleştirme işlemi yaparken tek bir çırpıda saçın üzerinden geçiyorsanız en doğru yöntemi uyguluyorsunuz demektir. Buna ek olarak ise belirtmek isteriz ki saçlarınızın düzlüğü kalıcı olsun diye saç üzerinden bir kaç defa geçmek çok yanlış bir hareket olacaktır. Üstelik bu şekilde saç düzleştirmenin daha kalıcı olmadığını da bilmenizi isteriz.
 • Saç düzleştirme işlemlerinizi yaparken saç düzleştiricinizi saç diplerinize çok yakın bir şekilde olmamasına özen göstermenizde fayda olacaktır. Yani bu da demek oluyor ki saç derinizden yaklaşık olarak 5 ile 6 cm civarında yukarıda saç tutamı ile birlikte başlamanızda fayda olacaktır. İşlemi bu şekilde uygulamak hem saç derinizin yanmasına engel olacak hem de yeni uzayacak olan saçlarınızın diplerden itibaren daha sağlıklı bir şekilde uzamasına yardım eder.
 • Bunun yanı sıra ise saç düzleştiricinizi maşa olarak kullanmamaya özen göstermenizde fayda olacaktır.  Öyle ki hem maşa hem de düz başlık bulunduran düzleştiricilerin olduğunu unutmayınız. Eğer çok fonksiyonlu saç stilleri düşünüyorsanız sizlerde cihazınızı değiştiriniz. Aksi takdirde saçlarınız olduğundan çok daha incelecek ve zayıflayacaktır.
 • Saç düzleştirirken saç uçlarını aynı düzende tutmakta çok önemlidir. Bu nedenle saç düzleştiricinizi fazla abartmadan uygulama yapmanızda fayda olacaktır. Aksi takdirde saçlarınız yanabilir yada her geçen gün daha da cansızlaşır.

YORUM YAZ