Saç Detoksu Nedir ve Nasıl Yapılır ?

90
0
saç detoksu nasıl yapılır
saç detoksu nasıl yapılır

Saç detoksu aslına bakıldığı zaman saçların arındırılması demektir. Öyle ki Detoks kelimesinin anlamına da şöyle detaylı olarak baktığımız zaman görüyoruz ki detoks demek zehir atmak anlamına gelmektedir. Saç detoksu oldukça önemli ve ihmal edilmemesi gereken bir işlemdir. Bu tür işlemleri uygulamak saçların yenilenmesini ve eksi sağlığına kavuşmasını sağlamaktadır.  Bu nedenle sizlerde belirli saç problemleri ile savaşıyorsanız mümkün olduğu kadar en kısa zamanda saç detoksu yaptırmanızı öneriyoruz.

Saç Detoksu Nedir ?

saç detoksu nedir
saç detoksu nedir

Saç detoksu son zamanların en gözde işlemlerinden biri olarak bilinmektedir. Aslına bakıldığı zaman bu uygulama tam manasıyla saçı ve saç derisini çeşitli kimyasallardan, bir çok çeşit zararlı asitlerden ve saça zarar veren toksinlerden arındırılmasıdır. Bu nedenle saçlarında kırık olanlar, saç derisi sorunu olanlar, yıpranmış ve parlaklığını kaybetmiş sorunlu saçlardan arındırmak adına en iyi uygulama yöntemlerinden biridir. Bilindiği üzere saçlara en çok zarar veren maddeler saç boyası ve çevre faktörlerinden gelen zararlı cisimlerdir. Bu nedenle saçlarınızın eskisi kadar parlak olmadığını düşünüyorsanız bunların yanı sıra ise ciddi anlamda kepek sorununuz varsa, saçlarınız sürekli olarak dökülüyor ise saç detoksu yaptırarak bu soruna kesin çözüm yöntemi üretebilirsiniz. Son zamanlarda kadınların en çok merak ettiği sorulardan biri de şüphesiz ki Saç detoksu evde uygulanabilir mi ? gibi sorulardır. Hemen bu konuda sizleri bilgilendirecek olursak belirtmek isteriz ki kesinlikle saç detoksu evde uygulanabilen bir işlem değildir. Bu nedenle bir kuaförden yardım almanızda ciddi anlamda fayda olacaktır.

Saç Detoksu Nasıl Yapılır ?

saç detoksu uygulaması
saç detoksu uygulaması

Saç detoksu nasıl yapılır ? sorusu son zamanlarda gündemin en çok tartışılan konularından biri olarak kendini göstermektedir. Bu işlemi bakım malzemeleriniz yeterli olduğu takdirde evde de yapabilirsiniz ancak kesinlikle evde yapmanızı önermiyoruz. Çünkü bakım yapıyorum derken saçlarınıza istemsizce zarar verebilirsiniz. Peki bir kuaför saç detoksunu nasıl yapar ? saç detoksu nasıl uygulanır ? Bu konuda bilgi sahibi olmak isteyen bakımına düşkün olan kadınlarımızı hemen bilgilendirecek olursak üstüne basa basa belirtmekte yarar görüyoruz ki kuaförlerde bulunan profesyonel malzemeler ile saç detoksu uygulaması yapılmaktadır. Özellikle de Davines markasının saç detoksu yapmak için bir hayli mükemmel ürünleri olduğunu söylesek herhalde oldukça yerinde ve doğru bir ifade kullanmış olacağız. Öyle ki evde uygulama yapacaksınız aynı markanın ürünlerini kullanmanızı öneriyoruz. İşe ilk olarak saçlar için kil maskesi uygulaması yaparak başlamanızı öneriyoruz. Böylece saç derinizi arındırabilir, zamanla kırılan ve oldukça da incelen saçlara kesin çözüm bulabilirsiniz. Bunların yanı sıra ise enginar, jojoba, kakule, nane gibi yağ çeşitlerinden de yardım alabilirsiniz.

Saç Detoksu İçin Arındırıcı Marke Önerileri

Saç detoksunu evde yapabilmeniz için gerekli olan malzemeleri edinerek işe başlayabilirsiniz. Karışımı kusursuz bir şekilde saçlarınız uyguladığınızda bir çok saç probleminin ortadan kaldırabileceğinizi unutmayınız.

saç detoksu için limon maskesi
saç detoksu için limon maskesi

Limon Maskesi : Saç detoksunda en doğal maskelerden biri de şüphesiz ki limon maskesidir. Bu maskeyi hazırlayabilmek için ihtiyacınız olan malzemeler, 1 adet limon, 1 adet salatalık kabuğu, 1 çorba kaşığı zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı kadar da biberiye yağıdır. Maskeyi hazırlamak için öncelikle 1 adet limonu ve salatalık kabuklarını blenderdan geçirmelisiniz. Akabinde ise içerisinde zeytinyağı ve biberiye yağını bu karışımın içerisinde ekleyiniz. Bu karışımı saç derinize masaj yaparak yaklaşık olarak 20 dakika kadar uygulama yapınız. Ardından ise 1 saat kadar karışımı saçlarınızda bekletiniz. Daha sonra ise limon maskesini bitkisel bir şampuan ile saçlarınızdan arındırınız.

saç detoksu için muz maskesi
saç detoksu için muz maskesi

Muz Maskesi: Saç detoksu için en faydalı maskelerden biri de muz maskesidir. Bu maskeyi hazırlamak için sahip olmanız gereken malzemeler 1 adet havuç, 1 adet muz, 1 tatlı kaşığı organik bal, 1 yemek kaşığı zeytinyağıdır. Muz maskesini hazırlamak için ilk olarak 1 adet havucu ve adet muzu ezerek karıştırınız. Daha sonra ise diğer malzemeleri de bu karışımın içerisine ekleyiniz. Maskeniz hazır olduktan sonra tam olarak 45 dakika saçlarınızda karışımı bekletiniz. Öyle ki bu karışımı yeteri kadar saçlarınızda beklettikten sonra bitkisel bir şampuan ile maskeyi saçlarınızdan arındırınız. Böylece saçlarınız eski parlaklığına ve sağlığına kavuşacaktır.

Saç Detoksu Fiyatları

Saç detoksu uygulaması yaptırmak isteyen kadınların büyük bir kısmı saç detoksu fiyatı nedir ? saç detoksu yaptırmak istiyorum, bu uygulama için ne kadar bir bütçe gerekli gibi soruları dur durak bilmeksizin yöneltmektedirler. Hemen bu konuda siz değerli ziyaretçilerimizi bilgilendirelim. Sizler bulunduğunuz ilin yorum kısmından belirterek fiyat isteyebilirsiniz.

saç detoksu fiyatları
saç detoksu fiyatları

Saç Detoksu Fiyatları – İstanbul : Saç detoksu uygulamasının İstanbul’daki fiyatları yaklaşık olarak 200 ile 250 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Ancak bazı bölgelere göre bu fiyat artıp azalabilir.

Saç Detoksu Fiyatları – Ankara : Saç detoksu fiyatları Ankara ilinde yaklaşık olarak 300 ile 320 TL arasında değişmektedir. Bu fiyat ilin bazı bölgelerinde değişebilir.

Saç Detoksu Fiyatları – İzmir : Saç detoksu fiyatları İzmir ilinde yaklaşık olarak 400 ile 500 TL arasında değişmektedir. Hatta öyle ki bu fiyatları İzmir’in bazı bölgelerinde çok daha yükselebilmektedir.

Saç Detoksu Fiyatları – Konya :  Saç detoksu fiyatları Konya ilimizde yaklaşık olarak 100 ile 120 TL arasında değişmektedir.  Bu fiyatlar genel olarak sabittir.

 

YORUM YAZ