Saç Boyamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

56
0
saç boyamada dikkat edilmesi gerekenler
saç boyamada dikkat edilmesi gerekenler

Kadınlar görünümlerini değiştirmeyi her zaman çok severler. Öyle ki bu konudaki en büyük değişiklik elbette ki saç boyarken dikkat edilmesi gerekenler ile doğru orantılıdır. Bu nedenle saçlarını boyatmak isteyen her kadının kafasında “Saç boyamada dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ? ” sorusu kocaman bir yer edinmiştir. Hemen bu konuda siz değerli ziyaretçilerimizi bilgilendirmek istiyoruz. Özellikle de saçlarını ilk kez boyatacak olanlara harika önerileri sunacağız. Öncelikle belirtmek isteriz ki kendi saç renginizden çok daha farklı bir saç rengi kullanmak istiyorsanız ilk koşul şüphesiz ki bu rengin sizlere yakışıp yakışmayacağı konusunda sağlam bir araştırma yapmaktır. Bunun akabinde ise işleme başlamak mümkün olacaktır. Aynı zamanda saç boyama işlemi sizlerinde bildiği gibi oldukça profesyonellik gerektiren bir iştir. Bu nedenle saç boyamak konusunda yeterince bilgili ve tecrübeli değilseniz mutlaka bir kuaförden yardım almanızda fayda olacaktır

Saçlarını İlk Kez Boyatacak Olanlar İçin Önemli Bilgiler

Çoğu zaman kadınların ihtiyacı olan tek şey saçlarının rengini değiştirmektir. Öyle ki her zaman bu işlemler her birimizi yeterince heyecanlandırmıştır. Çünkü yeni saçlara sahip olmak elbette ki güzelliğimize güzellik katacaktır. Eğer sizlerde saçlarınızı ilk kez boyatacaksınız bir kaç noktaya büyük bir titizlikle dikkat etmeniz gerekmektedir. İşte saçlarını ilk kez boyatacaklara tavsiyeler…

saç boyama işlemi nasıl yapılır
saç boyama işlemi nasıl yapılır
 • Eğer saçlarınızı daha önce hiç boyamamışsanız mümkün olduğu kadar ilk uygulamanızı bir kuaförde yapmanızda fayda olacaktır. Çünkü hem diğer işlemler için fikir edinmiş olacaksınız hemde saçlarınızı daha temiz bir şekilde boyamak için önemli ip uçları elde etmeniz mümkün olacaktır.
 • Saç boyatmada dikkat edilmesi gereken en önemli şey şüphesiz ki yüz şeklimize ve ten rengimize göre en uygun saç rengini seçebilmektedir. Bu nedenle daha önceden araştırmalar yapmanızda fayda olacaktır. Mesele beyaz ten rengine giden saç renkleri ve koyu ten rengine giden saç renkleri konusunda en az bir uzman kadar bilgi sahibi olmanız oldukça önemli bir konu olarak kendini gösterecektir.

  saç boyama nasıl olmalı
  saç boyama nasıl olmalı
 • Eğer saçlarınızda daha önce hiç boya bulunmuyor ise ilk boyanızı kendi saç renginize yakın olan bir tonda seçmelisiniz. Hatta öyle ki doğal saç renginizden bir kaç ton daha açık olan renkleri seçmeniz sizler için çok daha avantajlı olacaktır. Çünkü ilerleyen zamanlarda saç renginizi değiştirmek istediğinizde hiç bir şekilde zorluk çekmeyeceksiniz. Öyle ki farklı bir stil istiyorsanız ombre, balyaj, röfle ve gölge gibi seçenekleriniz olduğunu da unutmamanızı öneriyoruz.

  evde saç boyama
  evde saç boyama
 • Saç rengi seçimi yaparken kendinize ünlüleri referans almanız çok daha sağlıklı olacaktır. Böylece kuaförden tam olarak ne istediğinizi daha net bir şekilde dile getirebilmiş olacaksınız. Bu da sonuçtan oldukça memnun kalmanıza vesile olacaktır.
 • Tüm bunlara ek olarak ise sizlerle aynı renk gözlere ve ten rengine sahip olan kişilerin saç renklerini kendinize örnek olarak alabilirsiniz. Saçlarınız çok koyu bir tona sahipse ve sizlerde açık renk bir saç modeli istiyorsanız saç açma işlemi yaptırmanız gerekeceğini unutmayınız. Bu nedenle saç yapınız yeterince sağlam ise böyle bir yola girmenizi tavsiye ederiz. Eğer değil ise çok güzel koyu tonlarda var. Bu tonları seçerek harika bir stil yaratabilirsiniz.

Evde Saç Boyamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

evde saç boyamanın incelikleri
evde saç boyamanın incelikleri

Eğer bir kuaförden yardım alacak kadar bütçeniz yoksa üzülmeyin. Pratik bir kaç yöntem ile evde de harika saç renkleri elde etmeniz mümkün olacaktır. Ancak bu konuda önemli olan bir kaç nokta vardır. Evde saç boyamada dikkat edilmesi gerekenler tam olarak basit işlemleri gerektirir. Öncelikle belirtmek isteriz ki  kullanacağınız saç boyasının vücudunuzda bir alerji etkisi yaratıp yaratmayacağı konusunda emin olmanız gerekir.Peki nasıl saç boyasına alerjiniz olup olmadığını tam olarak nasıl anlarsınız. Hemen merak edenler için açıklayacak olursak belirtmek isteriz ki bir miktar saç boyasını vücudunuzun herhangi küçük bir yerinde deneyiniz eğer bir kaç saat içerisinde kaşıntı vb. gibi belirtiler kendini göstermiyorsa alerjiniz yok demektir. Bu nedenle işlemlere gönül rahatlığı ile devam edebilirsiniz. Boya kutularının üzerinde sizlerinde bildiği gibi ortaya çıkacak ya da çıkabilecek olan sonuçları gösteren kutucukları vardır. Bu kutucuklara saç renginize göre bakınız ve ortaya çıkacak sonucu görün ve beğeniyor iseniz uygulamaya geçiriniz. Daha sonra ise boyanızı plastik bir kabın içerisinde alın ve hazırlayın. Akabinde ise temiz bir boya fırçası ile saç diplerinden başlayacak ince ince uygulamalar yapınız.

Saç Boyamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

saç boyamada dikkat edilmesi gereken hususlar
saç boyamada dikkat edilmesi gereken hususlar

Öncelikle saç uzunluğunuza göre boya miktarını belirlemeniz gerektiğini lütfen unutmayınız. Aksi takdirde ortaya çıkacak olan sonuç ne yazık ki sizleri mutlu etmeyecektir. Öyle ki saçlarınız orta uzunlukta ise 2 kutu boya yeterli olacakken, saçlarınız çok uzun ise tam olarak 3 kutu saç boyasına ihtiyacınız olacaktır. Bunların yanı sıra ise dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise şüphesiz ki saç teli yapısında göre boyayı saçta bekletme süresini düzgün bir şekilde ayarlayabilmektir. Mesela saçlarınız eğer kalın telli ise bu tür saçların boyayı emmesi daha uzun sürecektir. Bu nedenle daha uzun süre saçlarınızda boyanın durması gerekecektir. Eğer saçlarınız ince telli ise boya kutusunun üzerinde yazılı olan zaman oldukça yeterli olacaktır. Çünkü unutulmamalıdır ki ince telli saçlar boyayı çok daha kolay bir şekilde emerler. Bunlara ek olarak ise boyama işlemi sonrasında daha kaliteli bir saç yapısında sahip olmak için mümkün olduğu kadar saç kremi kullanmanızda fayda olacaktır. Çünkü saç boyasında bulunan kimyasallar saça zarar verir ve kalın görünmesine neden olur. Saç kremi kullandığınızda bu sorunu tamamen çözebilmeniz mümkün olacaktır.

 

YORUM YAZ