Saç RengiSaç Boyama

Rus Kumralı Saç Rengi 

Saç rengimiz kişiliğimizin yanı sıra dış görünümümüze de belirgin bir şekilde katkıda bulunur. Bu nedenle, birçok saç boyası ürünü bugünlerde istediğimiz renge sahip olma konusunda bizlere geniş seçenekler sunuyor.

Yeni bir saç rengi için ilham kaynağı arıyorsanız, rus kumralı saç rengi  şimdiye kadar görebileceğiniz en klas, en çok yönlü tonlardan biridir. Peki rus kumralı nasıl bir renk? Kimlere yakışır? Rus kumralı boya numaraları nelerdir? Merak ettiğiniz tüm soruları yazımızda bulabilirsiniz. 

Uçları Açık Rus Kumralı Saç Rengi
Uçları Açık Rus Kumralı Saç Rengi

Rus Kumralı Nasıl Bir Renk? 

Saç stilleri geçmiş dönemlerde şimdikinden daha muhafazakârdı. Ancak sonraki yıllarda cesur saç modelleri sadece modanın veya yaratıcılığın değil, aynı zamanda marjinalliğin simgesi oldu ve alışılmadık saç stilleri bir protesto sembolü haline geldi.

Rus Kumralı Saç Stili
Rus Kumralı Saç Stili

Saçımız sadece vücudumuzun bir parçasından ibaret değildir. İnsanlar saça her zaman her dönemde özel bir anlam yüklemiştir. 

Peki rus kumralı nasıl bir renk ve neden bu kadar yaygın? Rus kumralı saç rengi, açık küllü kumral ve koyu sarı tonlarının karışımıdır. Sık tercih edilen bir renk olmasının nedeni güncel, modaya en uygun ve her dönem tercih edilen saç renklerinden biri olarak görülmesidir. 

Rus Kumralı Saç Renkleri
Rus Kumralı Saç Renkleri

Rus Kumralı Saç Rengi Nasıl Elde Edilir? 

Rus kumralı saç rengi hem sıcak hem de soğuk tonlara sahip bir renktir. Açık kumral saç rengi tonları kül vurgulamalarla saçınızda neredeyse kusursuz bir görünüm oluşturur. Balayaj veya bir miktar bakırla daha fazla derinlik kazandırılabilir.  

Rus Kumralı Saç Renk
Rus Kumralı Saç Renk

Koyu kahverengi saçlarınız varsa, daha açık küllü kumral tonlarında bir saç rengi tercih edin. Siyah saçlarda, bordo alt tonlu kumral kızılı daha iyi görünecektir. Saçınız açık kahverengi ise, bal rengi saçlara, açık altın rengi kahverengi saçlara veya açık kül rengi saçlara yatkın olduğunuz söylenebilir. 

Rus Kumralı Saç Rengi ve Stili
Rus Kumralı Saç Rengi ve Stili

Rus Kumralı Saç Boya Numarası 

Rus kumralı saç boyası daha çok açık küllü kumral ve bebek sarısı olarak geçmektedir ve bu saç boyasını birçok farklı markadan elde edebilmeniz mümkün. Rus kumralı saç boya numarası için tercih edebileceğiniz ürünler; 

  • Palette Deluxe Yoğun Renkler 8-01 Küllü Açık Kumral 
  • Garnier Color Naturals 8N Doğal Açık Kumral 
  • Sea Color 8.1 Küllü Açık Kumral 
Rus Kumralı Saç Kimlere Yakışır
Rus Kumralı Saç Kimlere Yakışır

Rus Kumralı Saç Rengi Kimlere Yakışır? 

Koyu saça kıyasla daha açık sarı ve kahve saçların genellikle gençlik, sağlık ve çekicilik algılarıyla ilişkili olduğuna dair daha olumlu algılar söz konusu.

Rus kumralı saç rengi seçebileceğiniz en iyi renk tonlarından biridir. Sarı ve küllü kumral arası bir renk olan rus kumralı hemen her kadın için zamansız bir şıklığı simgeler. Kül tonları ve bal rengine yakın sarı tonları saçınıza ışıltı katar ve parlaklık verir.  

Rus Kumralı Saç Boyası Sonuç
Rus Kumralı Saç Boyası Sonuç

Rus kumralı saç rengi buğday tenli kadınlara son derece yakışan bir renk. Koyu cilt tonu için kahverengimsi kumral tonlarını deneyebilirsiniz. Daha derin ve zengin, çikolatamsı bir cilt için ise teninizdeki sıcaklığı ortaya çıkarmak için biraz bakır ve kırmızı kumral tonlarını kullanabilirsiniz.

Güçlü bir görünüm elde etmek istiyorsanız cesur olun ve doğal bir görünüm için kumrala küllü vurgular ekleyin.  

Rus Kumralı Saç Boyası Açık Renk
Rus Kumralı Saç Boyası Açık Renk
Koyu Rus Kumralı Saç
Koyu Rus Kumralı Saç

Rus Kumralı Ombre 

Ombre saç trendi popülerliğini asla yitirmez. Rus kumralı ombre saç rengi, küllü kumral tonlarını vurgulamanın en popüler yollarından biri.

Kumral tonlu vurgulara sahip yumuşak, zarif küllü dalgalar duruşunuzu olduğundan daha çarpıcı gösterir. Ayrıca rus kumralı ombrelerle saçınızı sayısız şekilde şekillendirebilirsiniz!  

Açık Rus Kumralı Saç Rengi
Açık Rus Kumralı Saç Rengi

Uzun saçlarınızda buklelerinizi öne çıkarmak için küllü veya sarı alt tonlu kumral tonlarını seçin. Bu tonlara sahip Ombré saç rengi, doğal koyu kahverengi veya siyah saçlarınızla mükemmel görünür ve koyu tende canlı bir görünüm yakalamanızı sağlar.  

Açık Renk Rus Kumralı Saç Renkleri
Açık Renk Rus Kumralı Saç Renkleri
Açık Renk Rus Kumralı Saç Rengi
Açık Renk Rus Kumralı Saç Rengi

Rus kumralı ombre vurgular, saçlarınızı topladığınızda özellikle gevşek bukleler veya dalgalı saç modelleri ile denendiğinde buklelerinizin parlaklığını ve ışıltısını ortaya çıkarır. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu