Protez Saç Nedir, Nasıl Uygulanır?

102
0
saç protezi nasıl yapılır
saç protezi nasıl yapılır

Protez saç uygulaması son zamanların en popüler uygulamalarından biri olarak bilinmektedir. Öyle ki hem erkeklerin hemde bayanların en büyük sorunlarından biri de şüphesiz ki çeşitli sorunlardan kaynaklanan kellik problemidir. Bu problemin üstesinden gelebilmek içinse en kalıcı yöntem protez saç uygulaması olarak bilinmektedir. Hemen bu konuda siz değerli ziyaretçilerimizi bilgilendirelim. Öncelikle belirtmek isteriz ki sizlerinde saç dökülmesi ve saç kopması gibi sorunlarınız varsa mutlaka bir doktora görünmeniz gerekmektedir. Akabinde ise en kalıcı yöntem için mutlaka protez saç uygulaması ya da saç ekimi gibi konularda araştırmalar yaparak bu yöntemleri sizlerde uygulayabilirsiniz. Hemen bu konuda sizlere en net ve en güncel bilgileri aktaralım.

Protez Saç Uygulaması Nasıl Yapılır ?

saç protezi nedir
saç protezi nedir

Protez saç uygulaması kesinlikle tıbbı bir müdahale değildir. Öyle ki tıbbı anlamda hiç bir müdahale yapılmamaktadır. Peki protez saç uygulaması nasıl yapılır ? Hemen merak edenler için açıklayalım. Öncelikle belirtmek isteriz ki saç protezi %100 insan saçından yapılmaktadır. Saç sorunu olan insanların tamamen kişisel isteklerine göre saç modelleri tercih edilebilmektedir. Saç protezi yapmak isteyenler kaç yaşında olursa olsunlar doğru bir ölçüm ve doğru bir uygulama yapıldığında oldukça sağlıklı bir yöntemdir diyebiliriz. Son derece büyük bir titizlikle ve kalite ile yapılan protez saç uygulamasından insanlar yeni saçlarınız kendi doğal saçı gibi kullanabilmektedirler. Protez saç uygulaması yaptırmayı düşünenlerin en çok merak ettiği konulardan biri de şüphesiz ki protez saçlar yıkanabilir mi, fön çekilebilir mi ve istenilen şekli alır mı ? gibi sorulardır. Hemen bu konuda sizleri bilgilendirecek olursak belirtmek isteriz ki protez saçları kendi saçlarınız gibi oldukça rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. İsterseniz fön çekin, isterseniz yıkayın hiç bir problem teşkil etmeyecektir.

Protez Saç Uygulaması İçin İki Aşama Vardır !

saç protezi uygulamasında dikkat edilmesi gerekenler
saç protezi uygulamasında dikkat edilmesi gerekenler

Protez saç uygulamasın yaklaşık olarak 2 aşama vardır. Bu aşamalardan ilki ölçülendirme aşamasıdır. Bu aşamada baş üzerinde bulunan seyreklemiş olan bölge  8 parça halinde ayrılır. Bu noktada çizimin büyük bir titizlikle yapılması gerekmektedir. Protez saç uygulamasında çizim doğru bir şekilde yapılmasından sonra ise baş yapısının tam olarak belirlemesi adına işaretlenen bölgeler için saç kalıpları oluşturulur. Çünkü sizlerde takdir edersiniz ki her bir kişinin saç özelliklerinin kendisine has özellikleri bulunmaktadır. Bu özelliklere göre alınan kalıba uygun olarak hazırlanan protez siparişi verilir ve uygulamanın ikinci evresine geçilir. Saç Protezi uygulamasında ikinci aşama ise tasarım aşamasıdır.  Bu aşama en önemli aşamadır desek herhalde oldukça yerinde ve doğru bir ifade kullanmış olacağız. Çünkü uygulanacak olan protez saçların mümkün olduğu kadar doğal saçlarla birebir uyumlu olması gerekmektedir. Çünkü aksi takdirde çok kötü bir görünüm ortaya çıkacaktır.

YORUM YAZ