Permalı Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?

119
0
permalı saç bakımı nasıl yapılır
permalı saç bakımı nasıl yapılır

Kıvırcık saçlar hem çekici hemde oldukça cezbedici saç modelleri arasında yer almaktadır. Öyle ki saçları her daim düz ve hafif dalgalı olan bayanlar saçlarını kıvırcık yapabilmek adına oldukça büyük uğraşlar sarf etmektedirler. Bu sorunun üstesinden gelmenin en iyi yöntemi şüphesiz ki perma yaptırmaktır. Ancak sizlerinde bildiği gibi saçlara sürekli olarak perma yaptırmak saçlara oldukça büyük zararlar vermektedir. Öyle ki perma yaptıran kadınların saçları normal saçlara oranla çok daha çabuk kırılmakta ve permalı saç bakımı çok daha zor olmaktadır. Bu nedenle her zaman olduğu gibi zor saç stilleri denemek isteyen kadınlarımıza bakım konularında ayrı bir hassas ve titiz olmalarını önemle rica ediyoruz. Peki permalı saç bakımı nasıl yapılır ? Merak edenler için hemen açıklayalım. İşte detaylar…

Permalı Saç Bakımı İçin Öneriler

permalı saç bakımı için öneriler
permalı saç bakımı için öneriler

Permalı saçları elde etmek kadar permalı saç bakımı yapmakta oldukça zor bir konudur. Sizlerinde bildiği gibi permalı saçlara sahip olabilmek için kadınlar ısıtıcı bir cihaz içerisine girerler. Bu işlem zaten saçlara bir nebze zarar vermektedir. Ancak bir kaç bakım yöntemi ile bu durumu çözüm bulmak mümkündür. Aynı zamanda ise belirtmek isteriz ki perma sonrasında saçların kıvırcıklığının sabit kalması, uzun süre kıvırcık saç modellerini kullanabilmeniz için kuaförde perma suyu isimli bir malzeme önerecektir. Ancak bu malzemelerin içerisinde bulunan kimyasallar sayesinde saçların kıvırcıklığını kaybetmediğini bilmeniz gerekmektedir. Çünkü sizlerde takdir edersiniz ki saç sağlığı açısından kimyasallar oldukça zararlı olan maddelerdir.

permalı saç modelleri
permalı saç modelleri

Perma işlemi esnasında kullanılan ve sonrasında da kullanılan malzemeler saçların hem yıpranmasına hemde buna bağlı olarak kurumasına ve kırılmasına neden olmaktadır. Bu nedenle permalı saç bakımı yapılması en iyi çözüm yöntemlerinden biri olarak kendini gösterecektir. Bu nedenle özellikle belirtmek isteriz ki permalı saçlar için yapılması gereken ilk ve en önemli şey saçların nem seviyesini en üst seviyelere çıkarmaktır. Çünkü nemli saçlar çok daha az yıpranır ve zamanla yıpranma durumunu da ortadan kaldırır. Aynı zamanda ise yeterli miktarda saçlara nem uygulaması yapılması yıpranan saçların eski sağlığına kavuşmasını sağlamaktadır. Bu nedenle perma yaptıran her kadın saçlarını muhakkak 3 günde 1 bitkisel bir şampuan ile yıkamalıdır. Aksi takdirde saçlarınız aşırı derece kurur ve akabinde ise dökülme problemi baş gösterir.

Permalı Saç Bakımı İçin Hangi Ürünler Kullanılmalıdır ?

perma nasıl yapılır
perma nasıl yapılır

Permalı saç bakımı sizlerde takdir edersiniz ki bir hayli önemli ve güncel bir konu olarak kendisini göstermektedir. Bu nedenle permalı saçlara uygulanacak olan bakım yöntemlerini bu yazımızda siz değerli ziyaretçilerimiz ile paylaşmak istiyoruz. Öncelikle belirtmek isteriz ki permalı saçlara bakım yapmak için genellikle bitkisel şampuanlar ve saç kremleri ve bunlara ek olarak ise tamamen bitkisel malzemelerden üretilmiş olan saç maskeleri en önemli ve en çok kullanılan maskelerden biri olacaklardır. Öyle ki bu şekilde saçlarınıza eskiye oranla çok daha sağlam bir şekilde nemlendirmeniz mümkün olacaktır.

permalı saç bakımı
permalı saç bakımı

Akabinde ise belirtmek isteriz ki saçlarınız eski sağlığına ancak nem dengesini eski haline getirmeyi başardığınızda kavuşacaktır. Peki permalı saç bakım ürünlerini nereden satın alabiliriz ? Merak edenler için hemen açıklayacak olursak belirtmek isteriz ki herhangi bir eczane ya da sağ bakım ürünleri satan mağazalardan bu ürünleri kolaylıkla satın alabilirsiniz. Özellikle de şampuan seçerken çok titiz davranmanız gerektiğini lütfen unutmayınız. Çünkü zaten yeteri kadar çeşitli kimyasallardan dolayı yıpranan saçlarınız, kimyasal içeriği bol olan şampuanların bilinçsizce tercih edilmesi ile birlikte çok daha fazla yıpranacaktır.

Permalı Saç Bakımı İçin Maske Önerileri

Kadınların kıvırcık saçlara sahip olması aslına bakıldığı zaman o kadar da imkansız değildir. Bu nedenle perma yaptırırken korkmanıza gerek yok. Çünkü basit bir kaç madde ile sizlerde permanın saçlara vermiş olduğu zararlardan bir hayli kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. İşte sizler için en önemli bakım maskemizi paylaşıyoruz.

permalı saçlar için bakım maskesi
permalı saçlar için bakım maskesi

Kanola Yağı Maskesi: Bu maskeyi hazırlamak için ihtiyacınız olan ürünlerde yaklaşık olarak 2 yemek kaşığı kanola yağı, yine aynı miktarda zeytin yağı ve 2 yemek kaşığı badem yağıdır. İlk olarak bir kabın içerisine tüm malzemeleri alıyoruz. Kullandığınız kabın cam olmasına büyük bir titizlik gösterilmesi gerekmektedir. Karışımı yeteri miktarda karıştırdıktan sonra maskeye son şeklini vermek için ısıtıyoruz. Daha sonra ise soğumaya alıyoruz ve kanola maskemiz ılıklaştığında saç diplerinden başlayarak tüm saç tellerine maskemizi iyice yediriyoruz. Yaklaşık olarak 1 saat kadar maskeyi saçlarımızda bekletiyoruz ve bitkisel bir şampuan ile arındırıyoruz. Ortaya çıkan sonuç eminiz ki sizleri de oldukça etkileyecektir. Bu maskeyi 3 günde 2 saçlarınız uygulamanız gerektiğini unutmayınız. Yeni saçlarınız ile mutluluk dolu günler dileriz.

 

YORUM YAZ