Kış Mevsiminde Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir ?

124
0
kışın saç dökülmesine engel olmak için bakım yöntemleri
kışın saç dökülmesine engel olmak için bakım yöntemleri

Kış mevsiminde saçlara bakım yapmak bir hayli önemli bir konu olarak kendisini göstermektedir. Kış mevsimine geçerken kadınların yaşadığı en büyük sorunlardan biri de şüphesiz ki saçların dökülmeye başlamasıdır. Bu duruma engel olmak için yapılacak bir çok şey vardır. Öyle ki kadınların büyük bir kısmı bu sorunları aşabilmek adına sürekli olarak kış mevsiminde saçlar neden dökülür, kış mevsiminde saç bakımı nasıl yapılır ve kış mevsiminde saç bakımı için maske önerileri nedir ? gibi soruları sormaktan kendilerini alamamaktadırlar. Çünkü kış mevsiminde aynı cildimiz gibi saçlarımız ve saç derimizde kurumaya başlar. Kurumaya başlayan saçlar ise kırılı ve koparak dökülür. Bu gibi sorunlardan saçlarınızı korumak için sizlere bu yazımızda bir kaç öneri sunacağız. Merak edenler için işte detaylar…

Kışın Saç Dökülmesine Karşı Etkili Bakım Kürleri

Kışın saç dökülmesi sorunu bayanların büyük bir kısmının genel sorunu olarak bilinmektedir. Bu nedenle kışın saçlarımızı kaybetmemek için çeşitli bakım kürleri uygulamakta fayda olacaktır. Kışın saç dökülmesine karşı etkili bakım kürlerini siz değerli ziyaretçilerimize aktarıyoruz. Merak edenler için işte detaylar…

saçlar neden dökülür
saçlar neden dökülür

Sıcak Yağ Kürü : Saç dökülmesinin en önemli sorunlarından biri de şüphesiz ki saç derisinin kurumasıdır. Öyle ki kurumadan dolayı tahrişi azaltmak ve saç derisinin besleyip nemlenmesini sağlamak için saç bakım yağlarından yardım alınmasında fayda olacaktır. Peki bu maskeyi nasıl uygulayacaksınız ? Saç bakım yağlarını uygulamadan önce bir kaba alarak ısıtın. Ilık hale gelen maskeyi saç derisine masaj yaparak uygulayınız. Ardından bir havluyu ütü ile ısıtın ve saçlarınıza sarıp bir süre bekleyiniz. Böylece saç derinize yoğun bir nem kazandırmış olacaksınız. Saçlarınızın dökülme sorunu da tamamen ortadan kalacaktır.

Kış Aylarında Bere Kullanmayı İhmal Etmeyiniz : Bereler aslına bakıldığı zaman kışın kullandığımız en çok sevdiğimiz aksesuarlardan biri olarak kendisini göstermektedir. Aynı zamanda kışın bere kullanmak saç dökülmesine engel olan en önemli faktörlerden biri olarak bilinmektedir. Çünkü bereler sayesinde saçların ve saç derisinin soğuktan kurumasına engel olursunuz. Fakat bu konuda en çok dikkat etmeni konu şüphesiz ki kullanılan berelerin çok fazla sıkı ve sentetik olmamasıdır.

saç dökülmesi için bakım kürleri
saç dökülmesi için bakım kürleri

Saç Bakım Serumu Kullanmayı İhmal Etmeyiniz : Saç bakımı kullanan kadınların saçları son derece kalitelidir. Öyle ki kırık saç, dökülen saç gibi sorunları yaşamamaktadırlar. Sizlerde kış aylarında saç dökülme sorunu yaşıyorsanız mümkün olduğu kadar haftada bir kez saç bakım serumu uygulayınız. Ancak saçlarınız çok yoğun bir şekilde dökülüyorsa her gün uygulamanız gerektiğini unutmayınız. Saç bakım serumlarının faydaları saymakla bitmez. Saç dökülmesinden ziyade daha pek çok saç sorunu saç bakım serumları kullanarak sonlandırabilirsiniz.

saçlar kışın neden dökülür
saçlar kışın neden dökülür

Sağlıklı Beslenin : Kış aylarında bağışıklık sistemini güçlendirmek için mümkün olduğu kadar vitaminler ve mineraller açısından çok zengin besinlerin tüketilmesi gerekmektedir. Öyle ki bağışıklık sistemi kuvvetlendikçe saçların sağlığı da oldukça çok artar. Vitaminler saçları besleyen en önemli maddelerdir. Harika ve kusursuz bir saça sahip olmak için sağlıklı besinlerin tüketilmesi gerekmektedir.

Protein İçerikli Şampuanlar Kullanmaya Özen Gösteriniz : Saçların dökülmesine engel olmak için saçların en çok ihtiyaç duyduğu maddelerden biri de şüphesiz ki proteinlerdir. Saça güç veren ve saçların uzamasında destek sağlayan proteinli şampuanlar ve saç bakım ürünleri kullanmaya özen gösterdiğiniz saçlarınızdaki dökülme sorununa engel olabilirsiniz. Aynı zamanda proteinli şampuanların saçların hızlı bir şekilde uzamasını sağlamaktadır.

YORUM YAZ