Kış Mevsiminde Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?

125
0
kış mevsiminde saç bakımı nasıl yapılır
kış mevsiminde saç bakımı nasıl yapılır

Özellikle de kış mevsiminde saç bakımına özen gösterilmesi gerekir. Öyle ki bu mevsimin çok soğuk olmasından dolayı  yağlı saçlar daha fazla yağlanır, kuru saçlar ise normalden çok daha fazla kurur. Özellikle de mevsim değişikliği dönemlerinde saç dökülmesi sorununda da bir hayli artış yaşanmaktadır. Bu nedenle kışın saç bakımına özen gösterilmesinde büyük bir titizlik gösterilmesi gerekir. Peki kış mevsiminde saç bakımı nasıl yapılır ? Kış mevsimi için saç bakım önerileri nelerdir ? Kış mevsiminde hangi bakım malzemelerini kullanmalısınız ? Kış mevsiminde saç bakımında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ? O halde gelin kışın saç bakımı nasıl yapılır hep birlikte öğrenelim. Merak edenler için işte detaylar….

Kış Mevsimlerinde Saç Bakımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kışın saç bakımı yaparken dikkat edilmesi gereken 2 önemli kural vardır. Öyle ki bu kurallara uyarak bakım yapıldığın takdirde çok şık ve de oldukça da parlak saçlara sahip olmak bir hayal değil gerçek olacaktır.

kışın saç bakımında dikkat edilmesi gerekenler
kışın saç bakımında dikkat edilmesi gerekenler

Isı Değişimleri: Kış mevsiminde saç bakımı yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri de şüphesiz ki ısı değişimine özen göstermektir. Öyle ki tam da bu noktada bayanların en çok yaptığı hatalardan biri göze çarpıyor. Kışın yapılan en büyük hatalardan biri de şüphesiz ki sıcak su ile duş almaktır. Hemen hemen herkes havaların çok soğuk olduğu zamanlarda sıcacık bir suyla yıkanmanın özlemini duyar. Ancak bu çok zararlıdır. Aynı zamanda çok sıcak suyla yıkanmak kadar duş sonrasında fön makinesi ile saçlarımızı kurutmak da oldukça zararlıdır. Hemen neden bunun zararlı olduğunu açıklayacak olursak belirtmek isteriz ki fön makinesi ile kurutulan saçlar çok sıcak olur. Öncesinde de saçların sıcak suya maruz kalması saçların yıpranmasına neden olacaktır. Yaşanan ani ısı değişimleri saçların çok fazla yıpranarak kırılmasına ve zarar görmesine neden olur. Bu nedenle özellikle de kış mevsimlerinde saçların mümkün olduğunca az yıkanmasına özen gösterilmelidir. Aynı zamanda saçlara ısı değişimi yaşatmamak adına kış mevsiminde saçlarınızı kurutmadan dışarı çıkmanız da fayda olacaktır. Ancak özellikle belirtmek isteriz ki ıslak saçlar ile de dışarı çıkmamaya özen göstermelisiniz.

Saçlarınızı Nemlendirin : Kış mevsimlerinde saçlar sıkça kurur. Bu nedenle bakımına özen veren kadınların saçlarını düzenli aralıklarla nemlendirmeye özen göstermelidir. Saçları nemlendirmek için özel nemlendiriciler kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda da saçlarınıza özel nem maskeleri de uygulayabilirsiniz. Öyle ki herhangi bir bakım mağazasına girdiğiniz zaman saçlarınızı nemlendirmek için pek çok bakım ürünü bulabilmeniz mümkün olacaktır. Her banyo sonrasında bir miktar nemlendiriciyi saçlarınız yeterli miktarda uygulayın, bir süre bekleyin ve sonrasında saçlarınızın gün içerisinde rahat rahat kullanabilirsiniz. Eminiz ki nemlendirilmiş saçlarınız ile bir hayli sağlıklı ve de doğal duran saçlara sahip olacaksınız.

Evde Nem Maskesi Nasıl Yapılır ?

Saçları nemlendirmek için en doğal malzemelerden biri de şüphesiz ki yumurtadır. Bu nedenle doğal yumurtalarda birlikte mükemmel bir saç bakım maskesi yapabilirsiniz. Öyle ki yumurtanın içerisinde bulunan yağ ve protein sayesinde saçlarınızın ihtiyacı olan bakım malzemeleri ve de nemlendiriciyi elde edeceksiniz. Peki yumurta ile saç nemlendirici maske nasıl yapılır ? Merak edenleri hemen bu konuda bilgilendirelim. İşte detaylar…

kışın saç bakımı
kışın saç bakımı

Yumurta Maskesi : Saç nemlendirici yumurta maskesi için gerekli olan malzemeler sadece 1 adet yumurtadır. Bu maskeyi hazırlamak için öncelikle derin bir kaba yumurtanızı kırın. Eğer saçlarınız uzunsa yumurta miktarını da ona göre arttırmanız gerektiğini bilmenizi isteriz. Oluşturduğunuz karışımı saç köklerinden saç uçlarına kadar masaj yaparak uygulayınız. Yaklaşık olarak 20 ile 25 dk arasında bir süre boyunca maskeyi saçınızda tutmaya özen göstermelisiniz. Uygulama süreniz dolduktan sonra saçlarınızı ılık su ile iyice temizleyiniz. Bu karışımı haftalık olarak uygulamanızda fayda olacağını unutmayınız. İyi günler dileriz.

 

YORUM YAZ