Keratin Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?

96
0
keratin bakımı nasıl yapılır
keratin bakımı nasıl yapılır

Keratin maddesi nedir ve saçlarda ne işe yarar ? gibi sorular son zamanlarda gündemden düşmek bilmiyor. Öyle ki bir çok saç problemine sahip olan kadınlar, saçlarını eski sağlıklı halinedönüştürebilmek adına bir çok yol ve yöntem denemişlerdir. İlk olarak keratin nedir ? sorusuna yanıt verecek olursak hemen belirtmek isteriz ki keratin insanların dişinde, saçlarında ve tırnaklarında bulunan bir protein çeşididir. Bu protein sayesinde saç, diş ve tırnaklar korunmaktadır.Saç düzleştici ve saç maşası gibi aletler saçları sürekli olarak ısıya maruz bıratıkları için saç yapısındaki keratinlerin azalmasına neden olmaktadır. Azalan keratin ile birlikte bakımsız ve kötü saçlar kendini göstermeye başlar. Peki bu durumu düzeltmek için neler yapılması gerekmektedir ? Hemen açıklıyoruz.

Keratin Saç Bakımı Nedir ?

keratin bakımı nedir
keratin bakımı nedir

Keratin saç bakımı zamanla bir çok etmene bağlı olarak saçlarda azalmış protinleri yeniden saçlara kazandırmaktadır.  Eğer bu işlem yapılmaz ise saçlarımız bir çok faktöre bağlı nedenlerden dolayı yıpranmayan devam eder. Bakımsız ve yıpranan saçlar zamanla dökülür. Bu da demek oluyor ki çok sevdiğimiz saçlarımıza bir gün elveda demek sorunda kalabiliriz. Saçlarınızın bakımsızlığından şiater ediyorsanız ve bu durum sizleri korkutuyosa tek yapmanız gereken güvenilir bir güzellikle merkezinsa keratin saç bakımı yaptırmak olmalıdır. Bunun akabinde saçlarınıza kazandırılan keratin desteği ile daha sağlıklı, doğal ve ışıltılı saçlara sahip olmak elbette ki kaçınılmaz olacaktır. Ancak aksi durumlarda keratini kaybeden saçlar her geçen gün incelecek, rengi soluklaşacak, ve saçlar birbirne girecektir. Bu da kalitesiz bir saç ile güzelliğinizde ödün vermek demek oluyor. Kadınları bu korkulu rüyadan kurtan en önemli şey ise şüphesiz ki keratin saç bakımı işlemidir. Bu işlem ile saçın yapı taşları onarılmakta ve saha sağlıklı bir görünüm elde edilmektedir. Peki bu işlemler nasıl uygulanıyor dersiniz.

Keratin Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?

Keratin saç bakımı nasıl yapılır ? sorusu eminiz ki tüm kadınların ilgisini çekiyordur. Hemen bu konuya açıklık getirelim.Keratin bakımına başlanmadan önce saçlar güzelce kaliteli bir şampuan ile yıkanır. Bunun nedeni ise saçlarda bulunan pulların açılmasıdır. Öyle ki saç yıkanırken şampuan bir süre saçlarda bekletilmek zorundadır. Bir kaç saniyenin ardından saçların güzelce durulanması gerekir. Açılan pulların yerini doldurmak için keratin maddesi saça uygulanır. Gayet yavaş ve masaj yapıyormuş gibi hamleler ile keratin saça iyiden iyiye yedirilir. Daha sonra ise yıkanma işlemine geçilir. Bu da işlemin son bulması demektir. Görüldüğü üzere sağlıklı saçlara sahip olmak aslında çok kolaydır. Bu nedenle saçlarına önem gösteren her kadının muhakkak ayda bir kere keratin bakımı yaptırması şiddetle önerilmektedir. Bu işlemin ardından saçlara bir süre herhangi bir ısı gerektiren işlem uygulanmamasında fayda vardır. Keratin bakımının saçlara verdiği ışıltı ve dolgunluk eminiz ki her birinizi etkileyecektir.

Keratin Bakımı Fiyatları

keratin bakımı fiyatı
keratin bakımı fiyatı

Keratin bakımı fiyatı elbette ki çok önemli olan bir diğer konulardan biri olarak karşımıza çıkacaktır. Tamam bakım önemli olmasına önemlidir ama bütçemiz el vermediği takdirde maalese ki yapabilecek çok fazla bir şey yoktur. Fakat keratin bakımı fiyatları çok uçuk bir rakam olmadığı için muhakkak yaptırılabilir niteliktedir. Peki keratin bakımı kaça yapılır ? İşte merak edenlere fiyat listesi.

  • Keratin Bakımı Fiyatı İstanbul – 50 ile 300 TL arasında değişen biir rakam ile İstanbul’da keratin bakımı yaptırmak mümkündür.
  • Keratin Bakımı Fiyatı Ankara – Yaklaşık olarak 100 ile 200 TL yeterli olacaktır.
  • Keratin Bakımı Fiyatı İzmir – 100 TL ile 250 TL arasında değişmektedir.
  • Keratin Bakımı Fiyatı Bursa –  200 ile 240 TL arası
  • Keratin Bakımı Fiyatı Konya – 50 ile 100 TL arası bir rakam.

YORUM YAZ