Kafa Derisi Kaşıntısına Çözümler!

45
0
saç derisi kaşıntısına ne iyi gelir
saç derisi kaşıntısına ne iyi gelir

Yaz aylarının sıcak ve stres dolu geçmesi bazı kadınların saç sağılığını kaybetmelerine neden olmuştur. Bu durum kafa derisinde kaşıntı ve yaralara neden olmaktadır. Bu da saç sağlığını bir hayli olumsuz olarak etkilemektedir diyebiliriz. Öyle ki kafa derisi kaşıntısı nasıl önlenir ? Kafa derisi kaşıntısına ne iyi gelir ? ve Saç diplerindeki kaşıntıya iyi gelen şeyler nelerdir ? tarzındaki sorular sık sık yöneltilmektedir. Hemen bu konuda bilgi sahibi olmak isteyen siz değerli ziyaretçilerimizi bilgilendirelim. Öncelikle belirtmek isteriz ki saç derisi normal koşullarda kuru bir yapıda değildir. Bu nedenledir ki kuru ve kepek yapan saç derisi oldukça sağlıklıksız olarak nitelendirilebilir. Peki bu duruma bir son vermek için yapılması gerekenler nelerdir ? Hemen açıklayalım.

Saç Derisi Kaşıntısına Ne İyi Gelir ?

kafa derisi kaşıntısına ne iyi gelir
kafa derisi kaşıntısına ne iyi gelir

Saç derisi kaşıntısı aslına bakıldığı zaman bir çok hastalığın da habercisidir diyebiliriz. Öyle ki bu hastalıklar küçümsenmemesi gereken hastalıklardır diyebiliriz. Bu nedenle kafa derisindeki sivilceler, saç derisi kaşıntıları ve kafa kaşıntısının nedenleri detaylı olarak araştırılması gereken bir konu olarak kendisini gösterecektir. Hatta bir uzamandan yardım alınmasına fayda vardır diyebiliriz. Saç derisi kaşıntısına neden olan en temel etmenlerden biri de kişilerde çeşitli kan hastalıklarının olmasıdır. Aynı zamanda bu kaşıntılar mide ve bağırsak hastalıklarına da habercisi olabilmektedir. Bu nedenle kesinlikle bir doktor kontrolünden geçilmesi gerekmektedir. Bunların yanı sıra kafa derisinde çıkan sivilcelerde bilindiği üzere şiddetli bir kaşıntıya neden olabilmektedirler. Saç derisindeki kaşıntıların ilaçla tedavisi yapılabildiği gibi aynı zamanda da bitkisel çözümler ile de bu sorun ortadan kaldırılabilmektedir. Peki kafa derisi kaşıntısına bitkisel çözümler nelerdir ? Merak edenler için hemen açıklayalım. Ancak sivilceler için mümkün mertebe antibiyotik kullanmanız gerekmektedir. Bu nedenle cildiye uzmanlarına fikir danışabilirsiniz.

Saç Derisi Kaşıntısına Bitkisel Çözümler

Saç derisi kaşıntısı her ne kadar ilaçlar ile de tedavi edilebiliyor olsa da insanlar daha çok bitkisel yöntemleri tercih etmektedirler.Bunların yanı sıra ise bu tür sıkıntılar yaşayanlar saç temizliğine sürekli olarak önem göstemek zorundadırlar. Kafa derisi kaşıntısına neden olan durumları belirledikten sonra hemen sizlere bitkisel tariflerimizi atararalım.

saç derisi kaşıntısına bitkisel çözümler
saç derisi kaşıntısına bitkisel çözümler
  • Aspirin Maskesi : 10 adet aspirin ve 2 adet maden suyu iyice karıştırılmalıdır. Akabinde ise saçlara masaj ile uygulanmalıdır. Bu işlem hastalık olarak tekrarlanmalıdır.
  • Sirke Maskesi : İki çorba kaşığı biberiye yağı ve 2 çorba sirkeye ek olarak 2 tatlı kaşığı tuz ve 8 adet dövülmüş aspirin bir kapta iyice karıştırılır. Saçlara masaj yaparak uygulanır akabinde ise 2 saat kadar beklenir. Ardından saçlar durulanır. Bu uygulama haftada 1 kez uygulanmalıdır.
  •  Yumurta Maskesi : 2 adet yumurta sarısına ek olarak 2 çorba kaşığı alkol ve 2 çorba kaşığı hint yağı ve 2 çay kaşığı tuz karıştırılarak saç diplerine uygulanır. Bu maske haftalık olarak tekrarlanması gerekmektedir.

 

 

YORUM YAZ