Kabarık Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?

108
0
kabaran saç bakımı nasıl yapılır
kabaran saç bakımı nasıl yapılır

Kadınların en büyük sorunlarından biri de şüphesiz ki Kabarık saç bakımıdır. Öyle ki kabarık saçlar kolay şekle girmez ve bu da çoğu zaman oldukça sinir bozucu bir durum olarak kendini gösterir. Bu nedenle sık sık Kabarık Saç Bakımı nasıl yapılır ? Kabarık saç bakımında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ? Saçların çok kabarıyor buna nasıl engel olurum ? gibi sorular kadınların kafalarında kocaman bir soru işareti oluşturmuştur. Hemen bu konuda siz değerli ziyaretçilerimizi bilgilendirecek olursak belirtmek isteriz ki kabarık saç sorununa en kesin çözüm yöntemi duş esnasında saçları gereğinden fazla şampuanlamamaktır. Öyle ki saç kabarmasının en temel nedeni tam olarak bu olsa da ne yazık ki daha bir çok etmen bu duruma sebebiyet verebilmektedir. İşte detaylar…

Kabaran Saçlar İçin Çözüm Önerileri

Sürekli kabaran saçlara çözüm bulmak çoğu zaman en büyük sorunlardan biri olmuştur. Ancak doğru zamanda doğru işlemleri uyguladığınızda bu sorunu tamamen ortadan kaldırmanız mümkün olacaktır. İşte saç kabarmasına engel olmak için çeşitli öneriler sizlerle.

kabarık saçlardan kurtulmak için çözüm yöntemleri
kabarık saçlardan kurtulmak için çözüm yöntemleri
 • Saçlarınızın kabarmasına engel olmak istiyorsanız ilk olarak dikkat etmeniz gereken temek nokta şüphesiz ki saçlarınızı çok fazla şampuanlamamaktır. Çünkü şampuanın içinde yer alan çeşitli kimyasal maddeler saçların kabarmasına neden oluyor diyebiliriz.
 • Saçların kabarmasını önlemek için dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise saçlarınızı yıkayacağınız şampuanları çok daha dikkatli ve titiz seçmeniz olacaktır. Öyle ki kimyasal olarak çok güçlü malzemeler katılarak üretilmiş şampuanlar saçlarınızın hem kurumasına hemde kabarmasına neden olmaktadır.
 • Saçlarınızı yıkadıktan sonra yine bitkisel bir saç kremi ile saçlarınızı yumuşatmanızda fayda olacaktır. Aksi takdirde ortaya çıkan görünüm sizleri oldukça çok rahatsız edebilir. Çünkü saç kremi uygulanmayan saçlar olduğundan çok daha kabarık görünüyor. Bu nedenle saç kremi uygulama işlemini her duşa girdiğinizde tekrarlamanızda fayda olacaktır.

  kabarık saçlardan kurtulmanın yolları
  kabarık saçlardan kurtulmanın yolları
 • Tüm bunlara ek olarak ise saç kabarmasına engel olmak için saçlarınızı yıkadıktan bir süre sonra yani saçlarınız daha kurumamış iken çeşitli saç yağlarını saçlarınıza sürebilirsiniz.  Öyle ki bu yöntem saç kabarıklığını azaltacaktır.
 • Saçların kabarmasına engel olmak için yatmadan önce saçlarınızı tamamen gevşek bir şekilde at kuyruğu yapabilirsiniz. Böylece uyandığınızda saçlarınızda kabarıklıktan eser kalmadığını fark edeceksiniz.
 • Kabarık saçlar sizlerde takdir edersiniz ki bir çok sorunu da beraberinde getirmektedir. Öyle ki bu sorunlardan en önemlisi ile saçların kabarık olması nedeniyle saç diplerinin kuru kalmasıdır. Bu sorunu tamamen ortadan kaldırmak için badem yağı gibi çeşitli yağları kullanabilirsiniz. Uygulama yaparken masaj yapmayı unutmamanızı bir kez daha hatırlatmak isteriz.

  kabarık saçlar için çözümler
  kabarık saçlar için çözümler
 • Eğer saçlarınız kıvırcık olduğu için kabarıyor ise bu kabarıklığı gidermek için düz bir şekilde iken saçlarınızı taramanızda fayda olacaktır.
 • Tüm bunlara ek olarak ise saçlarınızı kurularken havlunuzun mikrofiber olmasına özen göstermelisiniz. Normal dokudaki havlular saçlara hem zarar verir hemde oldukça çok kabarmasına neden olur.
 • Kullandığınız saç düzleştirici malzemelerde saçların kabarmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle saç düzleştirme işlemi yaparken mümkün olduğunca en düşük ısı ayarında bu işlemi gerçekleştirmeye özen göstermeniz gerekmektedir.
 • Saç kesim modelleri de çoğu zaman saçların kabarma sorununu beraberinde getirebilmektedir. Mesela saç telleriniz kalın ise katlı saç kesimi yaptırma sürekli olarak bu sorunu yaşamanızı sebebiyet verebilir.
 • Tüm bu sorunları yaşıyorsanız eğer banyodan sonra saçlarınız bir miktar bebe yağı uygulaması yapabilirsiniz.

Kabarık Saçlar İçin Bakım Maskeleri

Kabarık saç yapısına sahip olanların sürekli olarak saç bakım önerilerini tekrarlamalarında fayda olacaktır.Bu nedenle saçlarınız sürekli kabarıyor ise hiç bir şekilde aksatmadan saç bakımınızı yapmalısınız. İşte sizlerle kabarık saçlar için bir çok bakım maskesi önerisi…

kabarık saçlar için badem yağı maskesi
kabarık saçlar için badem yağı maskesi

Badem Yağı Maskesi : Kabarık saçlar için en yararlı malzemelerden biri de şüphesiz ki badem yağıdır. Bu maskeyi hazırlayabilmek için ihtiyacınız olan malzemeler ile 1 yemek kaşığı kadar mayonez, yine aynı şekilde bir 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve badem yağıdır. Maskeyi hazırlamak için tüm malzemeleri bir kaba alınız ve karıştırınız. Malzemeler birbirine iyice karıştıktan sonra saçınızın her bölgesine gelecek şekilde masaj yaparak maskeyi uygulayınız. Karışımı yaklaşık olarak 45 dakika 1 saat civarında saçlarınızda beklettikten sonra tamamen bitkisel bir şampuan ile saçlarınızı maskeden arındırın. Bu kürü en az haftada 2 defa uygulamalınız.

kabarık saçlar için avokado maskesi
kabarık saçlar için avokado maskesi

Avokado Maskesi : Bitkisel malzemeler kullanarak yapabileceğiniz en yararlı maskelerden biri de şüphesiz ki avokado maskesidir. Bu maskeyi hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler 1 adet yumurtanın sarısı ve 1 adette avokadodur.  Avokado bakım kürünü hazırlamak için avokadonun içini çıkarmanız akabinde ise içini yeterli miktarda ezmeniz gerekecektir. Daha sonra ise yumurtanın sarı olan kısmını bakım kürünüze ekleyiniz ve karışımı saç köklerinden başlayarak uçlara doğru iyice masaj yaparak yediriniz. Yaklaşık olarak 1 saat kadar saçlarınızda maskeyi bekletmeniz gerekmektedir. Akabinde ise bitkisel bir şampuan ile saçlarınızı yıkayın ve kurulayın. Sonuç olarak harika bir saç yapısının ortaya çıktığını göreceksiniz. Saçlarınızın kabarma sorunu ise tamamen ortadan kalkacaktır.

kabarık saçlar için zeytinyağı maskesi
kabarık saçlar için zeytinyağı maskesi

Zeytinyağı Maskesi : Zeytinyağı sizlerinde bildiği gibi saç bakımında en önemli malzemelerden biri olarak bilinmektedir. Bu bakım kürünü hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler yaklaşık olarak 2 kaşık zeytinyağı ve aynı miktarda baldır. Malzemeleri bir kaba alarak iyice karıştırınız. Bu karışım diğer maskelere oranla saçlarınızda daha uzun süre kalmalıdır. Yaklaşık olarak 3 saat gibi bir süre eminiz ki yeterli olacaktır. Daha sonra ise her zaman olduğu gibi bitkisel bir şampuan ile saçlarınızı yıkamanızda fayda olacaktır.

 

YORUM YAZ