Saç ModelleriSaç Rengi

Gülşen Bubikoğlu Saç Rengi

Türk sinemasının şüphesiz en büyük değerlerinden Gülşen Bubikoğlu saç rengi ve saç modelleri ile hala topluma fikir veren bir konumdadır. Eşsiz senaryoları, muhteşem oyunculukları ve doğallıkları ile Eski Türk Sineması hala hepimizi derinden sarsan bir sinemadır.

Sayısız eksiklikler ve maddi imkansızlıklar içerisinde ortaya çıkarılan o mükemmel filmler izleyicisinin üzerinde derin izler bırakmıştır. Doğal güzellikteki oyuncuları bu sinemanın hala popüler olmasında büyük bir rol oynamaktadır.

 

gülşen bubikoğlunun saç rengi
gülşen bubikoğlunun saç rengi

 

Bu doğal güzelliklerden biri de Gülşen Bubikoğlu’dur. Yuvarlak yüzü, iri gözleri ve kusurusuz fiziğini en iyi şekilde saçları tamamlamaktadır. Gülşen Bubikoğlu denince akla ilk gelen konulardan biri saçlardır.

Uzun ve güçlü saçları ile izleyicide derin bir iz bırakmış ve kullandığı saç rengi ile de güzelliğine güzellik katmıştır. Kariyerinin ilk yıllarında kendisiyle bütünleşen saç rengi küllü koyu kumral saç rengidir. Günümüzde hala büyük bir kesime örnek olan bu saç rengi Gülşen Bubikoğlu tarafından yıllarca kullanılmıştır.

 

gülşen bubikoğlu yeni saç rengi
gülşen bubikoğlu yeni saç rengi

 

Saç renginin yanında saç modelleri ile de dikkatleri üzerine çekmekteydi. Uzun, güçlü ve bakımlı saçlarına kalın dalgalar vererek güçlü bir imaj çizmekteydi. Bunun yanında kalın topuzlar ve yüzünün bir kısmına attığı kaküller ile farkını her zaman ortaya koymuştur.

 

gülşen bubikoğlu saçı ne renk
gülşen bubikoğlu saçı ne renk

 

Gülşen Bubikoğlu Kimdir?

gülşen bubikoğlu saç stili
gülşen bubikoğlu saç stili

 

5 Aralık 1954 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türk sinema oyuncusu olan Gülşen Bubikoğlu Çerkez anne ile Arnavut bir babanın çocuğu olarak doğmuştur. Fatih Kız Lisesi’nden mezun olmuştur.

Erken yaşta babasını kaybedince okulu bırakmak zorunda kalmıştır. L.C.C Kültür Merkezi’nde bir yıl dil, dans ve mankenlik eğitimi almıştır. 1973 yılında Ses Dergisi’nin açtığı bir yarışmada Necla Nazır’dan sonra ikinci olur. Bu sebeple sinemayla tanışmış ve ilk adımlarını atmıştır.

 

gülşen bubikoğlu saç rengi
gülşen bubikoğlu saç rengi

 

Erler Film yapımcılığında Türker İnanoğlu’nun çektiği 1973 yapımlı Yaban filmiyle sinemaya ilk adımını atmıştır. Türker İnanoğlu ile gizli bir evlilik yapmıştır. Bu evlilikten sonra Erler Film’in 1 numaralı oyuncusu olmuştur. Başarılı oyunculuğu ve güzelliği popüler olmasında büyük rol oynamıştır.

 

gülşen bubikoğlu saç rengi nedir
gülşen bubikoğlu saç rengi nedir

 

Hem drama, hem komedi hem de duygusal filmlerde rol almış ve her roldeki başarısıyla kısa sürede ülkenin en sevilen oyuncularından biri olmayı başarmıştır. Macaristan, Moskova, Kuveyt ve Cannes gibi festivallerde ülkemizi temsil etmiştir.

Girdiği birçok filmden sonra bazı dizilerde de rol almış ve oldukça beğenilmiştir. Türk sinemasında önemli bir yere sahip olan Bubikoğlu’nun Türker İnanoğlu’ndan Zeynep adında bir kız çocuğu bulunmaktadır.

 

gülşen bubikoğlu saç rengi nedir
gülşen bubikoğlu saç rengi nedir

 

Gülşen Bubikoğlu Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

gülşen bubikoğlu saç kesimi
gülşen bubikoğlu saç kesimi

 

Güzelliği ve oyuncuğu ile ekranlara uzun yıllar boyunca damga vuran Gülşen Bubikoğlu Türk sineması dendiğinde hala akla ilk gelen isimlerden biridir. Yıllar önce kullanmış olduğu saç rengi hala etkisini korumakta ve birçok kişinin kullandığı bir saç rengi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kullanmış olduğu koyu küllü kumral rengi ünlü oyuncuyla bütünleşmiş ve Gülşen Bubikoğlu saç rengi olarak anılmaya başlanmıştır. Koyu küllü kumral rengini elde etmek isteyen birçok kadın bununla alakalı araştırmalar yapmaktadır.

 

gülşen bubikoğlu orjinal saçı
gülşen bubikoğlu orjinal saçı

Bu saç rengini elde etmek kolay olamayacağı için detaylı olarak inceleme yapıldıktan sonra uygulama yapılmalıdır. Koyu küllü kumral saç rengi için saçlarınızın ilk hali önem taşımaktadır. Eğer saçlarınız boyalı değilse doğru alınacak bir boya ile istenilen renk tutacaktır. Ancak saçlarınızın boyalı olması durumunda saç renginde 1 ile 2 ton arasında renk farkı olabilir.

Bu nedenle saçı boyalı olanlar öncelikle bir kuaföre danışmalı veya bu rengi uzman bir kişi tarafından uygulamaya çalışmalıdır.

 

Palette Deluxe 7-3 küllü yoğun kumral saç boyası ve Syoss küllü koyu kumral bu rengin tutması için doğru seçimlerden olacaktır.

 

gülşen bubikoğlu orjinal saç rengi
gülşen bubikoğlu orjinal saç rengi

 

Küllü koyu kumral hemen hemen bütün ten renklerine uyum gösterebilecek bir renktir. Bu bakımdan her ten rengine sahip kadın güvenle kullanabilir.

 

gülşen bubikoğlu nun saç rengi
gülşen bubikoğlu nun saç rengi

 

Gülşen Bubikoğlu Yeni Saç Rengi

gülşen bubikoğlu kumral saçları
gülşen bubikoğlu kumral saçları

 

Yaş almasına rağmen yaşlanmayan ünlülerimizden olan Gülşen Bubikoğlu hala güzelliğini korumaktadır. Kariyerinin başlarında kullandığı koyu küllü kumral saç rengini zamanla değiştirmiştir. Bir süre kızıl renge boyadığı saçlarını kullanan Bubikoğlu bu renk ile de beğenilerin odağı olmuştur.

 

 

Kızıl renkleri usta oyuncuda farklı bir hava yaratmış ve şık bir görünüm sağlamıştır. Bu nedenle bu rengi de uzun yıllar boyunca kullanmıştır. Koyu kızıl rengini kullandığı yıllarda saç modellerinde de değişikliklere gitmiştir. Bu yıllarda saçlarına genellikle kıvırcık modeller uygulatmıştır. Alın kısmına sık kıvırcıklar yaptırmış ve bu şekilde yaşına uygun modelleri kullanmıştır.

 

 

Bubikoğlu zamanla bu renkten de sıkılmış olacak ki son zamanlarda saç rengi değişikliğine gitmiştir. Ülkemizde ve dünyada yoğun bir kullanım alanı olan koyu kahverengi saç rengini kullanmaya başlamıştır. Kısa kestirdiği saçlarında oldukça modern bir hava yaratan koyu kahveler ünlü oyuncunun en son kullandığı saç rengidir.

 

gülşen bubikoğlu doğal saçları
gülşen bubikoğlu doğal saçları

Kullandığı bu renkte saçlarının ön kısmı daha açık tonlarda olmakta ve arka kısımları ise koyu kahverengi tonlarındadır. Gülşen Bubikoğlu’nun saç renkleri incelendiğinde kullandığı her rengin ünlü oyuncuda farklı bir hava yarattığı ve güzelliğine güzellik kattığı görülmektedir.

gülşen bubikoğlu balyajlı saç modeli
gülşen bubikoğlu balyajlı saç modeli
gülşen bubikoğlu ah nerede vah nerede saç rengi
gülşen bubikoğlu ah nerede vah nerede saç rengi

 

Kaynak;

https://www.tesetturgiyim.org/gulsen-bubikoglu-sac-rengi/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu